PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607930}

Dziewczyny

Girls
7,2 23 863
oceny
7,2 10 1 23863
7,1 16
ocen krytyków
Dziewczyny
powrót do forum serialu Dziewczyny

Z doświadczenia wiem, że seriale HBO są genialne, ale nie wszystkie mnie wciągają. O czym jest
ten serial, ciekawe ma wątki, jakie są postaci? Polecanie?

ocenił(a) serial na 7
maniaczka_filmweb

Powiem Ci, że mnie jakoś nie powalił, jest okej, ale bez ochów i achów, do 'Gry o tron' czy 'True Detective' się nie umywa. Generalnie to losy czterech przyjaciółek mający po dwadzieścia kilka lat ok. 25 i ich próby zmagania z dorosłym życiem. Pierwszy sezon wydawał mi się bardzo świeży, ale później było coraz gorzej. Pojawią się wątki typowych i mniej typowych problemów dla dwudziestolatek: problemy z pracą, facetami, czasami też przyjaciółkami, relacje z rodziną, narkotyki i generalnie samego odnalezienia się w tym świecie wchodząc w dorosłość. Czasami bywa śmieszniej, ale jest to bardziej gorzko-słodki serial. Najbardziej wkurzająca jest główna bohaterka Hannah (Lena Duhnman) ( naprawdę mam wrażenie że zachowouje się jak pępek świata), która umówmy się nie ma idealnego ciała nie chodzi nawet o wagę, ale też tatuaże i te jej ciało jest jakieś takie 'rozlazłe' mało umięśnione, a najczęściej pokazywana jest naga ze wszystkich bohaterek, nawet jak jest ubrana to często skąpo- szorty czy krótka spódniczka, nie pasuje to do tej figury i to jest coś co razi dużą część widzów i czasami nie jest do zaakceptowania, bo męczy na ekranie, a części się podoba bo przełamuje konwenanse. Nie wiem jak u Ciebie czy jesteś w stanie to przeżyć? Ale pewnie odpowiedz na te pytanie poznasz po obejrzeniu kilku odcinków.

ocenił(a) serial na 9
leelou_filmweb

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią /oprócz kawałka o Grze o Tron i The Detective, bo żadnego z seriali nie oglądam/. Serial totalnie słodko- gorzki. Nieraz mam ochotę walnąć tym wszystkim i przestać to oglądać, ale czasem są takie dobre wątki i śmieszne sytuacje, że jakoś mi się to równoważy. Ja tłumaczę sobie, że dobry serial wywołuje emocje, więc moim zdaniem warto obejrzeć.

maniaczka_filmweb

Serial bardzo wciągający, moim zdaniem pokazuje też "trwałość" przyjaźni w wielkim mieście. Wszystkie bohaterki niby darzą się sympatią, a tak na prawdę wszystkie mają siebie dość. Każda postać ma pokazanych więcej wad niż zalet. Muzyka jest świetna, fabuła nie traci na poziomie, ale nie jest to serial wybitny :)

maniaczka_filmweb

Możesz obejrzeć kilka pierwszych odcinków, początkowe odcinki bardzo przyjemnie mi się oglądało, potem bohaterowie zaczęli mnie trochę denerwować, a niektórzy niesamowicie wkurzać (Hannah), a 3 sezon po prostu mnie nudził.
Co do tego o czym jest serial, to w zamyśle miał pokazywać normalne dziewczyny mieszkające w Nowym Jorku, które nie radzą sobie z dorosłością (serial zaczyna się w momencie, gdy rodzice głównej bohaterki przestają jej dawać pieniądze na życie i musi sobie znaleźć pracę). Później okazuje się, że właściwie żadna dziewczyna nie jest do końca normalna i do tego ciągle pokazują nagie cielsko Hanny.
Serial jest bardzo specyficzny, trzeba go traktować trochę z przymrużeniem oka, ale wg mnie warto choć trochę obejrzeć, jest to serial obyczajowy, więc już po kilku pierwszych odcinkach (a odcinki trwają ok. 30 min) będziesz wiedziała o co chodzi i wyrobisz sobie o nim jakieś zdanie.

Ilsebill

Czy jeśli już pierwszy odcinek mnie totalnie znudził, to powinnam oglądać dalej?

bazylekk

Jeśli już na początku Cię nie zainteresował na tyle, żebyś chciała oglądać, to nie wiem czy jest sens się męczyć. Mi się na początku podobał, a i tak w którymś momencie się zaczęłam bardzo nudzić i ostatecznie tylko do końca 3 sezonu dotrwałam.

użytkownik usunięty
maniaczka_filmweb

serial jest bardzo specyficzny i jedyny w swoim rodzaju. Według mnie trzeba być do niego dojrzałym widzem, takim po 25 roku życia, bo młodsi i estetycznie wyczuleni widzowie mogą doznać syndromu stresu pourazowego przez niektóre ujęcia ;)
mnie serial bardzo się podoba zwłaszcza dlatego, że jest zaprzeczeniem idealnych i nieprawdziwych, przesłodzonych obrazów, jakie zwykle możemy oglądać na ekranie.
Ta nieidealność głównej bohaterki, nie tylko figury, ale i ubioru (niedobrane kolory, fasony, szorty wpinające się w tyłek) jest dokładnie zamierzona i bardzo umiejętnie pokazana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones