PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294077}
7,5 55
ocen
7,5 10 1 55
Fantastic Children
powrót do forum serialu Fantastic Children

Powiem szczerze. do tego anime podchodziłem już kilka razy, kiedy już leżało na półce. Za każdym razem przypominałem sobie opinie, że kreska nie leży, odrzucał mnie też tytuł, nawiasem mówiąc mało wygustowany. Następnie chwyciłem po OST z tego serialu. Jak usłyszałem Origę, to myślałem, że skisnę, jeśli tego nie obejrzę. Obejrzałem i oto, co wywnioskowałem:

Pierwsze odcinki trochę dziwaczne, typowo dziecinne, kiedy je oglądałem miałem nawet małą ochotę rzucić płytę spowrotem na półkę. Na szczęście za jednym razem obejrzałem 10 odcinków. Na dobre mi to wyszło. Ponieważ to jest ten typ serialu, gdzie w miarę prowadzonej fabuły dowiadujemy się coraz więcej faktów z przeszłości. Podczas oglądania ostatnich odcinków nerwowo przygryzałem paznokcie. Tak się wczułem. A zakończenie? Mistrzowskie? Prawie (nie lubię niedokończonych happy endów).

Co do kreski. Zauważyłem ze 3 razy podczas serialu najgorsze lazy animation, tj. przycinanie się klatek podczas ruchu postaci. Postacie są średnio namalowane. Szczerze mówiąc (żeby uniknąć spoilerów powiem to trochę okrętnie) do wyjawienia wspomnień głównego bohatera myślałem, że on jest tym drugim (chociaż może bardziej wierzyłem na siłę kreując własne zakończenie). Jednak jeśli chodzi o ruch postaci, czy ruch ubrań to byłem pod wielkim wrażeniem. Walki Tomy dościgają nawet lepsze sh?nen anime. A jeśli chodzi o kreskę tła, to myślałem, że skisnę w paru momentach. Przepiękne! Sugoi!

Charakterologia postaci jest doskonała. Nic dodać, nic ująć. Wszystkie są świetnie zarysowane. Nawet te najdalsze planowo.

Muzyka. Ah... Chwała twórom za to, że piosenka Origi z endingu występuje w filmie w czterech wersjach (kołysanka dziecka, kołysanka dorosłego, po japońsku Origi, po rosyjsku) jestem zakochany w tej melodii po uszy. Opening też jest świetny. Ogólnie jeśli chodzi o muzykę to przebija większość anime.

Co mi jeszcze do oceny pozostało? Fabuła? Przecież jej nie zdradzę. Wystarczy, że powiem, ze Mushishi miał fabułę na tym samym poziomie (tzn. cholernie wysokim)? Trochę w połowie mnie przejęło klimatem znanym np. z Esukafur?nu, co niektórych może zniechęcić (mnie wręcz przeciwnie). Ale to tylko złudzenie, widmo. To anime ma niepowtarzalny własny klimat. I mimo, że opowiada o dzieciach, to zdecydowanie dla dzieci nie jest (nie to, ze brutalny, tylko dzieci by tego nie zrozumiały).

Dla mnie 9+/10. A jak wy sądzicie?

ocenił(a) serial na 9
Sacronius

Ja powiem tylko tyle - amen.

ocenił(a) serial na 10
Sacronius

dzisiaj zaczynam 1 odcinek zobacze co to warte

Chucky_Tbg

Trudno przekładać tego typu dziełka na wartość ;-). Ale oglądaj na zdrowie...

ocenił(a) serial na 10
Sacronius

pooglądane do 13 odcinka mam napisy a reszta słownik w ręke
kurde wie ktoś gdzie napisy moge znaleźć?

Chucky_Tbg

jak zerknąłem na animesub, to wyszło, że całkiem niedawno napisy do 14 wyszły... sam po angielsku połowę oglądałem. Nie jest aż tak skomplikowane, nie zawiera chociaż technicznych zwrotów. Zasada jest ogólnie taka: Jeśli nie wyszedł żaden polski hardsub i jeśli nie ma napisów na animesubie to nie znajdziesz nigdzie napisów po polsku do anime.

ocenił(a) serial na 10
Sacronius

spoko ktoś zrobił do 24 na anime sub tylko ą ę nie czyta i innych

Chucky_Tbg

jeśli zmienisz nazwę pliku tekstowego na taki sam jak pliku danego odcinka, zachwując oryginalne rozszerzenie, to powinno pójść dobrze. Jeśli nie, to edytuj plik zamieniając jego rozszerzenie na normalne (na forum anime sub jest to ładnie opisame)

ocenił(a) serial na 10
Sacronius

kumpel mi zrobił w media player classic ale dużo tam motki jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones