Fargo
powrót do forum 4 sezonu

Wszystko wskazuje na to, że Fargo IV został zrobiony zgodnie z wytycznymi Hollywood oraz Black Lives Matter. Scenariusz mierny i nielogiczny. Film w minimalnym stopniu niezgodny z prawdą historyczną (tylko błagam nie pisać mi głupot o dowolności artystycznej, bo już sam Arystoteles pisał o twórczym naśladownictwie i prawdopodobieństwie) . Gra aktorska na poziomie "berka kucanego". Tendencyjny w każdym wymiarze. Co chwila deklaracje i przemówienia ideologiczne. No i dodatkowo ci "obrzydliwi" przedstawiciele rasy białej. Wszystko razem powoduje, że człowiekowi robi się niedobrze. Czas powiedzieć "Król jest nagi"

arutipe

Skoro "Film w minimalnym stopniu niezgodny z prawdą historyczną [...]", to jakie były te "wytyczne"? No i jak wobec przytoczonego cytatu możesz pisać "Tendencyjny w każdym wymiarze". No chyba, że prawda Ci nie pasuje.

ocenił(a) serial na 7
bazant57

Aby nie rozpoczynać czczej dyskusji napiszę, że nie rozumiem pytania. Słowo "tendencyjny" ma dwa znaczenia i obydwa można odnieść do mojej wypowiedzi. Kończę ewentualny spór ponieważ na jego końcu padnie argument o "czarnych rycerzach gejach" w średniowiecznej Europie. Szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 7
arutipe

Chyba ci chodzilo,ze w minimalnym stopniu zgodny z prawda historyczna.A czy tak jest,nie wiem,na razie poczatek obiecujacy.Gra aktorska na takim samym poziomie co w poprzednich sezonach.

ocenił(a) serial na 7
aronn

Język polski należy do tzw. języków nielogicznych. Doskonałym przykładem jest zdanie "nigdy nic nie zrobił" . Prawdopodobnie należysz do młodszego pokolenia, przekładającego kalki gramatyki języka angielskiego na naszą rodzimą składnię. Co do gry aktorskiej pozwolę sobie pozostać na dotychczasowym stanowisku. Szczególnie jeżeli chodzi o grę czarnych aktorów.

arutipe

nonkonformizm to nieczęsta cecha w dzisiejszych czasach :)

ocenił(a) serial na 10
arutipe

X D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones