PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774283}

Fatalna czarownica

The Worst Witch
6,4 776
ocen
6,4 10 1 776
Fatalna czarownica
powrót do forum serialu Fatalna czarownica

Na początku oglądania nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że oglądam kopię Harrego Pottera, przede wszystkim uderzające podobieństwa głównych bohaterów:
miss Cackle = Dumbledore
Hecate Hardbroom = Snape
Ethel = Draco Malfoy
Mildred = Harry
Wielki Czarodziej = Gildleroy Lockhart

oraz inne paralele:
- Mildred ma 2 najlepsze przyjaciółki - Maud i Enid, podobnie jak Harry - Hermionę i Rona
- obie powieści/filmy dotyczą dzieci, które nie wiedzą o swoim magicznym dziedzictwie
- obie książki mają po 7 części
- nauczycielka eliksirów, miss Hardbroom nie cierpi Mildred Hubble, podobnie jak Snape- Harrego
- pierwsza lekcja dotyczy latania na miotłach
- na lekcji transmutacji Mildred zamienia Ethel w świnię
- Miss Cackle's Academy for Witches znajduje się w starym zamku otoczonym lasem
- sam las jest magiczny i uczniowie nie mogą do niego sami chodzić
- Mildred pochodzi z niemagicznej (mugolskiej?) rodziny
- Mildred ma kota, tak jak Harry ma Hedwigę
- dyrektorka szkoły, Ada Cackle ma wielkie serce i dużo wyrozumiałości dla Mildred
- Akademia panny Cackle została założona przez Hermionę (!) Cackle

The Worst Witch została napisana w roku 1974, natomiast Harry Potter - 1997.
Co jest najdziwniejsze, JK Rowling nigdy nie wspomniała, iż The Worst Witch była dla niej inspiracją https://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter_influences_and_analogues

Dla mnie, na początku film szokował podobieństwem do Harrego, a im dalej w odcinki, tym mniej, gdyż przygody były zupełnie innego sortu, zrobione z jajem, śmiesznie:) Mój najlepszy odcinek to ten z 2 sezonu, kiedy na urodziny miss Cackle Mildred parodiuje Miss Hardbroom. Hecate Hardbroom to moja ulubienica! Choć słodka, cukierkowa, cała w fiolecie miss Pentangle też skradła moje serce!

mystic_dream

HARRY POTTER TO KOPIA FATALNEJ CZAROWNICY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones