PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849829}

Ferajna z Baker Street

The Irregulars
5,6 2 846
ocen
5,6 10 1 2846
Ferajna z Baker Street
powrót do forum serialu Ferajna z Baker Street

Przekombinowany

ocenił(a) serial na 4

Naprawdę zapowiadał się dobrze, mi by wystarczył serial poświęcony ferajnie która pomaga Sherlockowi, i rozwiązywanie zagadek z ich punktu widzenia.
Ale nie ma szans bym zaakceptował jakieś super-moce i paranormalne zjawiska. Naprawdę ciężko mi wyobrazić umysł scenarzysty który wpadł na tak "genialny" pomysł. Ogólnie serial nie jest zły, ale niektóre elementy są nie do zniesienia i psują ogólny odbiór.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Serial jest gorszy niż zły, ale masz rację ze scenariuszem - no tak głupiego od dawien dawna nie widziałem. Dotrwałem do drugiego odcinka, który zupełnie mnie załamał. Wystarczy streścić sobie elementy akcji zawarte w opowieści o wróżce-zębuszce i wyjdzie z tego bełkot, który nie charakteryzuje się żadnymi związkami przyczynowo-skutkowymi. To jest profanacja Conan-Doyla.

ocenił(a) serial na 8
jos_fw

Mówisz o tym facecie który święcie wierzył w Faerie i inne cudowności, a swojego najsłynniejszego szczerze nie znosił? Zresztą głównie za racjonalizm i wiarę w naukę.

ocenił(a) serial na 1
erture

Aha, jak rozumiem scenarzyści tego serialu to zapewne nobliści w dziedzinie literatury.

ocenił(a) serial na 8
jos_fw

Ależ skąd!

ocenił(a) serial na 1
erture

Mnie nie przeszkadza wątek fantastyczny, o ile jest wewnętrznie koherentny, o ile działa psychologia postaci i właśnie jakiekolwiek związki przyczynowo-skutkowe. Fantastyka to gatunek bardzo wymagający, wbrew pozorom.

D3Mania

Historyjka podoba mi się. Wciągnęła mnie. Jest jednak kilka ale. Po pierwsze Holmes wprowadzony ewidentnie dla złapania publiki kompletnie nie potrzebny w historii. Jednak już go mamy (idea zlego Watsona podoba mi się) niestety nie gra mi postać super detektywa i magii - w pierwszym odcinku czekałam na racjonalne rozwiązanie. Okres historyczny niespójny z historią i muzyką. Przestałam więc na to zwracać uwagę.
Reasumując - biorąc pod uwagę wszystkie komponenty - koszmar. Patrząc na to jak na przygody grupy młodych ludzi - czekam co będzie dalej.

ocenił(a) serial na 4
blondib28

No mi tam nie przeszkadza że Watson jest czarny, Ale sam Wiktoriański Londyn ma unikatowy klimat, a raczej powinien mieć, plus uniwersum Sherlocka samo w sobie się broni, nie rozumiem po co wpychać supermoce.
Jest mi bardzo przykro, bo naprawdę dobrze się zapowiadał i mimo wszystko nieźle się oglądało, ale jednak w tym przypadku fantasy jest całkowicie niepotrzebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones