PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5625}
7,9 138
ocen
7,9 10 1 138
Fishing with John
powrót do forum serialu Fishing with John

Serial jest rodzajem telewizyjnego żartu. John Lurie w kolejnych odcinkach zaprasza na ryby swoich 6 kumpli. W egzotycznych plenerach, używając bajeranckiego sprzętu udają, że coś łowią – bo jak mi się wydaje o wędkowaniu mają tylko blade pojęcie. Najważniejsze stają się ich zwariowane gadki oraz absurdalnie poważny komentarz z offu. Sporo tu specyficznego humoru, interesujących zdjęć, a zwłaszcza ciekawej muzyki, której u jazzmana – Luriego nie mogło zabraknąć. W 2. odcinku możemy np. usłyszeć szanty w wykonaniu Toma Waitsa!
Miałbym poważny kłopot, gdyby postawiono mi pytanie „o czym jest ten serial” – i chyba o to autorom chodziło... Gdybym musiał, to odpowiedziałbym, że o specyficznej atmosferze wędkowania. „Fishing...” uchwytuje to, co jest jego istotą: poczucie nudy, podszytej pewnym napięciem oraz wrażenie swobody w obliczu inaczej płynącego czasu i wspaniałej przyrody.

Z trzech odcinków, które udało mi się zobaczyć, najlepszy był 1. – z udziałem Jima Jarmuscha. W ogóle serial wykazuje pewne podobieństwo do filmów tego reżysera, ale może jest to po prostu styl bohemy, w której powstał...
„Fishing...” zaciekawi przede wszystkim fanów sześciu ekscentryków, których Lurie zapakował na swoje łodzie; no i oczywiście samego Luriego. Serial odradzam przypadkowym odbiorcom (np. zapalonym wędkarzom), a polecam lubiącym klimaty a la Jarmusch. Można się świetnie ubawić i odprężyć.

ocenił(a) serial na 9
Woyciesz

ło matko boska, woycieszu kochany, ileż to my się kiedyś ze sobą nagadali.. wypowiem się wyjątkowo pod nie swoim tematem, chociaż nigdy tego nie robię. byłem tu po raz pierwszy szesnaście lat temu i twoja re:mini.recenzja zainspirowała mnie w ów czas do obejrzenia tego trudno dostępnego w ów czas filmu; zobaczyłem go właśnie po raz drugi, wchodzę, patrzę, a twój tekst ciągle tu wisi i lśni jak lśniąca przynęta wędkarska bardziej niż danny torrance z kinowej wersji lśnienia, dzięki!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones