PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 624
oceny
7,5 10 1 44624
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Wiem, że to trochę za wcześnie

- Nora ledwo co się pojawiła, a już mnie drażni. Ma to chyba po mamuśce. Osobowość szczeniaczka. Wszędzie jej pełno, wszystkim się ekscytuje i robi zanim pomyśli. Taki trochę Scrappy Doo. Ja wiem, że Bart Allen (nie mylić z "Barry Allen") też się tak zachowywał, ale on był dzieckiem, a tutaj mamy dorosłą kobietę (Jessica Parker Kennedy jest starsza od Granta Gustina), która zachowuje się gorzej od swojego wujka.
- Właśnie, strasznie niefajnie potraktowali Wallego. Ja wiem, że fani za nim nie przepadają, ale po jedno nie za nim jednym (Iris, patrzę na Ciebie), a po drugie Ojciec każący mu w dyplomatycznych słowach spierd... trochę nie halo. Co to miało być? Nie mogli poświęcić pięciu minut na wymyślenie jak lepiej to rozegrać?
- Idźmy dalej po rodzince, wielka dziennikarka Iris co artykuły pisze na telefonie XD Ja wiem, że nie mogę się spodziewać zbyt wiele od serialu o podróżach w czasie i równoległych światach, ale czy oni na serio chcą żebyśmy uwierzyli, że babkę prowadzącą bloga można nazwać "reporterką" i traktować poważnie? I jeszcze to pytanie do Nory czy Instagram będzie platformą informacyjną, WTF? No, ale przynajmniej jest dobra z dziennikarstwa śledczego, bo jako jedyna wpadła na to by sprawdzić nagrania z kamer namundurowych XD Uwielbiam jak scenarzyści robią z innych idiotów, by wyszło, że ktoś jest mądry.
- Kto się został z rodziny? A tak, Barry, tytułowy Flash. Co tu dużo mówić? Nudzi mnie już ta drama. Scenarzyści chyba w ogóle nie rozumieją tą postać. Ona jest z zamysłu lekka i pokrzepiająca, a oni mu sci-fi Klan urządzają :/ A i kostium tragiczny.
- Cykada niby wydaje się ciekawy, ale trochę odnoszę wrażenie, że mogą go trochę przekombinować. No i patrząc na sposób, w jaki go wykreowali odnoszę wrażenie, że on bardziej do Arrowa niż Flasha.
- Side quest sidekicków narazie mnie ani nie ziębi, ani nie przeje, ale jak zrobią, że Cykada ma coś wspólnego z ojcem Killer Frost to wyjdę z krzykiem... z piątego piętra.
- Na koniec może ich trochę pochwalę dla odmiany. Zrobili dobry research z XS. Bałem się, że po prostu wezmą jakąś znaną postać jak Barta Allena i powiedzą "od dzisiaj Impulse będzie mulatką", ale nie... nie poszli drogą New 52, ogarnęli temat.

Kwarc

O co chodzi z tym ostatnim punktem? O jakąś niedoszłą potencjalną zmianę płci Barta czy jak?

newsflash

DC (Marvel zresztą też) miał swego czasu brzydki zwyczaj zwiększać różnorodność poprzez adaptowanie starych postaci na potrzeby poprawności politycznej. Widać to dobrze w CW. Zobacz sobie chociażby Jimmiego Olsena. Bałem się, że tam samo zrobią Impulsem. Dadzą jego ksywkę, kostium i tak dalej kompletnie innej postaci, ale nie... XS rzeczywiście istniała, rzeczywiście była czarnoskóra i rzeczywiście była potomkiem Flasha.

Kwarc

Wiesz, że to i tak nastąpi? Żaden bliski potomek Barry'ego i Iris w serialu nie będzie w 100% biały. Żaden. To tak jakby spiknąć Ralpha i Caitlin i dać im (biologiczne) azjatyckie dziecko. Nie ma więc znaczenia, czy dadzą wnuka Barta - Impulse'a, czy też może zrobią jakąś wariacje w stylu bliźniaka Nory, dajmy na to Henry'ego Barta, o pseudonimie Impulse (jeśli cokolwiek zrobią). To nie "poprawność polityczna", a spójność z tym, kim są serialowi "protoplaści". Nawet gdyby Jenni Ognats miała białego ojca, to serialowa XS musiała być Mulatką, i jej obsadzenie "nie uchroniło" Barta przed niczym.

ocenił(a) serial na 8
newsflash

No ale samo wprowadzenie czarnoskórej Iris jest podyktowane poprawnością polityczną ;)

newsflash

"Wiesz, że to i tak nastąpi? Żaden bliski potomek Barry'ego i Iris w serialu nie będzie w 100% biały."
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie bałem się poprawności politycznej jako takiej, ale braku szacunku dla materiału źródłowego. Nie mam najmniejszego problemu z wprowadzaniem mulackiego potomstwa Flasha, ale wszystko wskazywało na to, że zrobią z Nory Impulsa, a wtedy nic by się nie zgadzało... wiek, płeć, rasa, stopień pokrewieństwa, imię, a nawet kostium. Dlatego pochwaliłem ich za to, że jednak nie poszli linią najmniejszego oporu, a wręcz przeciwnie, bo znaleźli bohaterkę, która idealnie wpasowała się w ten kontekst.
"To nie "poprawność polityczna", a spójność z tym, kim są serialowi "protoplaści". "
Dlatego cieszę się, że zamiast Impulsa dali XS. Dzięki temu mogli zachować spójność i okazać szacunek wobec materiału źródłowego. Niemniej... to, że serialowi protoplaści są inni niż w komiksach wynika tylko i wyłącznie z poprawności politycznej :P
"Nawet gdyby Jenni Ognats miała białego ojca, to serialowa XS musiała być Mulatką, i jej obsadzenie "nie uchroniło" Barta przed niczym."
Ale mi nie o to chodzi. Po prostu zrobienie z Barta dorosłej mulatki to byłoby dla mnie zbyt dużo :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones