PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 624
oceny
7,5 10 1 44624
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

I zastanawia mnie czemu Iris West jest czarna?

corristox

Dwa słowa, poprawność polityczna

corristox

Bo Geoff Johns tak chciał.

ocenił(a) serial na 7
corristox

a co ma za znaczenie jej kolor skóry? Nic on nie zmienia w tej postaci

odek222

Zmienia wygląd postaci co jest bardzo istotne dla osób znających oryginalną historię.
Jakby zrobili kostium Flasha zielony to też byłoby okej? Nawet zmiany w kostiumie Supermana (według mnie bardzo dobre, wcześniej wyglądał kretyńsko) spotkały się z krytyką mimo że były bardzo sensowne.
Adaptując jakąś historię - nie istotne czy z książki, komiksu, etc - trzeba liczyć się z tym że oglądać ją będą głównie fani i ludzie znający już bohaterów.
Potem ciężko się ogląda "znajomych" bohaterów gdy wyglądają kompletnie inaczej - tak, kolor skóry robi wielką różnicę.
Zmienianie rasy postaci ze względu na polityczną poprawność to kretynizm, co za problem wymyślić nową historię, coś oryginalnego i w niej obsadzić aktorów jakich tylko się chce. Wtedy nikt nie będzie narzekał na kolor skóry postaci.
Nie bez powodu co chwila słychać takie narzekania to jak z serią Harry Potter i przerobieniem postaci Hermiony na czarnoskórą.
Wszyscy się przyzwyczaili do wygląd Emmy Watson i z nią utożsamiają tą postać a ty nagle przerabiają postać w 90% i są zdziwieni z powodu krytyki. Rasizm? Nie, rasizmem to jest dyskryminacja białych aktorów bo czarni mają jakiś chory parytet na udział w filmach.

Ja do tej pory z historią Flasha się nie spotkałem więc zmiany wyglądu postaci mi nie przeszkadzają ale doskonale rozumiem że irytuje to fanów oryginalnej Iris bo sam często czuje niesmak widząc na przykład najnowszego Spider-Mana.
Inna rzecz że Iris to fatalna postać, irytująca do granic, aktorka też strasznie słabo dobrana.
Z kolei Cisco i Joe są świetnie dobrani i nie wyobrażam sobie teraz oglądania Flasha z tymi postaciami granymi przez białych aktorów.

Grajcz

Hermiona w książce była czarna?

mania19

Nie.

Grajcz

A juz myslalam, ze cos zle przeczytalam w ksiązce :)

corristox

Kolor skóry nie ma znaczenia. Liczy się to, że jest irytujące. Tak trzymaj Iris :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones