PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501265}

FlashForward: Przebłysk jutra

FlashForward
7,5 14 698
ocen
7,5 10 1 14698
5,7 3
oceny krytyków
FlashForward: Przebłysk jutra
powrót do forum serialu FlashForward: Przebłysk jutra

j.w książka warta jest przeczytania ? Wczoraj skończyłem ostatni odcinek,całość obejrzałem w 3
dni bardzo mnie serial wciągnął i dlatego chciałbym poznać opinie na temat książki bo
zastanawiam się czy ja nabyć :)

ocenił(a) serial na 7
goodvibestyla

znalazłem coś takiego przy opisie książki:

"Robert J. Sawyer, kanadyjski pisarz SF, zdobywca Hugo za Hominidów Nebuli za Eksperyment terminalny. Na podstawie Futurospekcji powstał we współpracy wytwórni Disneya i HBO serial „Flashforward (polski tytuł „Przebłysk jutra”, emitowany przez AXN). Pomimo tego, że film wziął z książki Sawyera tylko tylko pomysł wyjściowy, i tak zyskał zagorzałych fanów na całym świecie. Warto więc zapoznać się z literackim pierwowzorem."

i w książce ludzie widzą to co będzie za 21 lat... a nie 6 miesięcy :D :

"W trakcie eksperymentu w Zderzaczu Hadronów CERN w Szwajcarii dochodzi do dziwnego zdarzenia. Na około dwie minuty wszyscy tracą przytomność. Szybko okazuje się, że chwilowa amnezja dotknęła całą ludzkość, doszło do wielu nieszczęśliwych wypadków. Powoli wychodzi też na jaw, że większość ludzi w trakcie tej krótkotrwałej utraty przytomności miała wizje swojej własnej przyszłości. Przyszłości oddalonej o 21 lat. Z urywków wizji zgłaszanych przez ludzi z całego globu powstaje mniej w miarę dokładna „historia” najbliższej przyszłości.

Czy przyszłość jest niezmienna? Czy możemy odmienić swój los? Czy możemy się uratować, choć wszystko wskazuje na to, że za 20 lat nie będzie nas wśród żywych?"

ocenił(a) serial na 10
goodvibestyla

Książka ma zupełnie inną fabułę i bohaterów niż serial Polecam jej przeczytanie

ocenił(a) serial na 9
ewi184

Potwierdzam,sam kupiłem egzemplarz i już dawno przeczytana książka :)

goodvibestyla

Polecam przeczytanie książki jeśli ktoś jeszcze nie czytał a obejrzał serial, warto.

ocenił(a) serial na 10
goodvibestyla

Książka warta przeczytania. Wciąga jak serial polecam :D

ocenił(a) serial na 9
Herobrine_07854

Właśnie wczoraj sobie obejrzałem serial po raz trzeci książkę czytałem raz ale kiedyś do niej na pewno wrócę,o ile serial skupia się na śledztwie w książce fajnie opisane są losy ludzi i to jak przebłysk miał wpływa na ich życie :)

ocenił(a) serial na 8
goodvibestyla

Przeczytałem w zeszłym roku tj. 2015. Warto :) Serial odbiega ale w bardzo wciągający sposób. Reasumując świetny pomysł na wkręcającą fantastykę naukową (to nie jest kategoria SF)

goodvibestyla

Jak już wspomniało kilka osób, książka jest zupełnie inna i to do tego stopnia, że ciężko ją porównywać z serialem.
Książka skupia się nieco na aspektach technicznych oraz filozoficznych/egzystencjalnych. Nie ma w niej wartkiej akcji (może poza ostatnią sceną pościgową). Jeśli ktoś nastawia się na lekturę zbliżoną klimatem do serialu to może się nieco rozczarować. Z drugiej strony dostajemy coś, czego mi trochę w serialu brakuje - więcej SF.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones