PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816414}

Folklor

Folklore
5,6 684
oceny
5,6 10 1 684
Folklor
powrót do forum serialu Folklor

OK

ocenił(a) serial na 6

Mogło być lepiej, szczególnie biorąc pod uwagę, że kino azjatyckie jest znane z produkcji filmów grozy z najwyższej półki. Wg mnie poszczególne odcinki przedstawiają się w ten sposób:
1. Matczyna Miłość - Średniak, dało się obejrzeć, ale jakoś w pamięci nie został
2. Tatami - Przyzwoity, ale nie porwał, brakowało tu polotu
3. Nikt - Dno, nic e tym odcinku nie było dobre; porażka na całej linii
4. Pob - Najlepszy odcinek i jedyny o którym szczerze można powiedzieć że jest dobry; ciekawie przedstawiona historia
5. Toyol - Nudny, źle zrobiony i absurdalny; drugi najgorszy odcinek
6. Mongdal - Średni; był potencjał na coś więcej, ale nie ma co narzekać
Mam nadzieję, że jeśli wyjdzie drugi sezon to budżet na odcinek zostanie zwiększony, bo widać, że twórcy mieli do dyspozycji dość małe środki, czasami serial wydaje się być wykonany dość amatorsko.

kamil12580

nie słuchać każdy odcinek to perełka
inny styl opowieści inna percepcja ale za każdym razem rewelacja
a co jest istotne niby azja stanowi pewną jedność mentalną, kulturową, semantyczną- ten serial znakomicie pokazuje jak mylne jest to twierdzenie

kamil12580

Do których horrorów azjatyckich są podobne poszczególne odcinki? Jestem niesamowicie ciekawa, ponieważ serial odkryłam dosłownie przed chwilą, a z seansem muszę poczekać.

ocenił(a) serial na 7
kamil12580

Trochę spojlerów.

ocenił(a) serial na 6
kamil12580

Drugi sezon faktycznie bardziej dopracowany - nie ma śladów tej amatorki, widocznej w pierwszym.

No to w ramach kontynuacji tematu też opiszę odcinki:)

1. The Rope
Dobry i wciągający ale strasznie namnożyli zbiegów okoliczności, a jeden twist zerżnęli z pewnego świetnego azjatyckiego horroru, więc kto go zna, nie będzie miał twista, ... a może jednak ;)

2. The Day The Wind Blew
Przeuroczy, wzruszający odcinek, który przypadnie do gustu romantykom, ale pozostałym może wydać się sentymentalny. Taki trochę melodramat.

3. Broker of Death
Według mnie najlepszy w całym serialu ale też jakby do niego nie pasujący - reszta serialu jest raczej lajtowa, a ten, zwłaszcza przez kontrast z 2. może nieźle zryć banię. Generalnie fani ekstremy i chorych klimatów będą usatysfakcjonowani, natomiast wrażliwcy ... no cóż ... powinni przemyśleć czy na pewno chcą go oglądać ;)

4. 7 Days of Hell
Kolejny znakomity odcinek w serii, a dodatkowym plusem jest jego moralna niejednoznaczność.

5. Grandma's Kiss
Dość dobry i ciekawy ale trochę się ciągnie i momentami tandetne efekty niezamierzenie śmieszą.

6. The Excursion
Najbardziej nudny w serii ale nie jest zły i w sumie przekazuje ważną prawdę psychologiczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones