PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548323}
8,2 2 900
ocen
8,2 10 1 2900
Forbrydelsen II
powrót do forum serialu Forbrydelsen II

bardzo prosze o male wyjasnienie. nie wiem czy ogladalam nieuwaznie, ale zarowno w
pierwszym jak i w drugim sezonie odczulam, ze miala miejsce niepotrzebna smierc.
w pierwszym sezonie chodzi mi o postac taksowkarza Leona Freverta, a w drugim o Saida
Bilala.
Po co Bilal wysadzil sie w powietrze? rozumiem, ze porwal zone Rabena w afekcie, bo
wiedzial, ze jest podejrzany i chcial zeby oczyszczono go z zarzutow, ale dlaczego zaraz przed
smiercia powiedzial, ze wykonywal tylko czyjes rozkazy?? efekt oczywiscie zamierzony.. widz
mial myslec, ze zabojca juz nie zyje, policja swietuje zwyciestwo. tylko czy nie bylo to troche
naciagane??
w pierwszej czesci Leon sie wiesza. czy niewinna osoba powiesilaby sie tylko dlatego, ze jest
podejrzewana o moderstwo??
przeciez gdyby nie dociekliwosc Lund, to zachowanie takich osob mogloby zamknac sledztwo i
mordercy pozostaliby na wolnosci..
a moze sie myle i cos przeoczylam? szczerze mowiac, to mam nadzieje, ze tak jest i ze ktos mi
otworzy oczy i wskaze bledna interpretacje :)

baluu

Wiele rzeczy było tu trochę wbrew logice, jedynie dla wzmożenia dramatyzmu opowieści, niemniej co do Leona to faktycznie coś przeoczyłaś. Leon się sam nie powiesił. Raport mówił o odłupanym zębie i ranie na podniebieniu, obrażeniach zadanych najpewniej lufą pistoletu. Raczej sam sobie tego przed powieszeniem nie zrobił. Co do Bilala to chyba po prostu sprawa go przerosła i spanikował, chociaż właściwie nie wiadomo czemu aż tak histerycznie zareagował. Zdaje się, że jedyną rzeczą, jakiej się dopuścił było wykasowanie tych przekazów radiowych, ale zrobił to przecież na wyraźny rozkaz przełożonych, a nie dlatego, że krył zabójcę, o nic by go więc nie oskarżyli.
Mnie znacznie bardziej zastanawia bezsensowna śmierć Jensa Holcka w pierwszej serii. Wycelował pistolet w Lund, wiedząc, że Meyer do niego strzeli. Więc to było właściwie samobójstwo, do którego nie miał zdaje się specjalnych powodów, oprócz, zdaje się,nieporozumień z żoną.

eltoro10000

Holck zabił tego gościa ze służby cywilnej ( oglądałam jakiś czas temu więc nie jestem pewna czy tak się to nazywało), udawał że wydaje polecenia w imieniu burmistrza. Rozbite małżeństwo, śmierć młodej kobiety którą najwidoczniej kochał, koniec kariery politycznej i oczywista odsiadka za morderstwo, widocznie to było za dużo dla niego. Wolał śmierć, a fakt, że to nie on sam będzie musiał pociągnąć za spust tylko ułatwił mu podjęcie decyzji.

salvame

Możliwe. Nie będę polemizował, bo już mi się to pozacierało w pamięci...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones