PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467127}
7,7 26 703
oceny
7,7 10 1 26703
6,7 3
oceny krytyków
Fringe: Na granicy światów
powrót do forum serialu Fringe: Na granicy światów

Znacie jakieś tytuły, które mogłyby zainteresować, kiedy skończy się Fringe?

ocenił(a) serial na 7
damzian

Spróbuj Flash Forward (z góry powiem, że niestety nie doczekał się kontynuacji) ale bardzo dobra, wciągająca fabuła z pogranicza Fringe :)

park3r

Oglądałem, ale serial został zakończony na 1 sezonie :(

damzian

Jest sporo dobrych seriali :-)
Supernatural, Grimm, Prison Break, Six Feet Unter, Firefly, The Walking Dead, Homeland, Jerycho, Lost, Once Upon a Time.

Teraz oglądam Awake, zapowiada się ciekawie.

ocenił(a) serial na 7
Avendsa

Możesz mnie jakoś zachęcić do Grimm i Once Upon Time? Bo nie wiem czy się zabierać..

park3r

Grimm: Jeśli podobało Ci się Supernatural i potwory z Fringe'a to polecam. Odcinki w pierwszym sezonie (drugiego jeszcze nie oglądałam) nie łączą się. Zobacz pierwszy odcinek, w każdym pojawiają się ludzie zamieniający się w wilkołaki itp. Nie będę więcej pisała, bo nie chcę Ci spalić serialu.
Once Upon a Time: To jedyny taki serial, nie znalazłam nawet podobnego. "Normalny" świat przeplata się z bajkowym, poznajemy trochę inną stronę opowieści o Kopciuszku, Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce i innych. A wszystko przez rzuconą klątwę. Jednak drugi sezon, moim zdaniem, nie będzie już tak dobry. Ma pojawić się np. Arielka, a te Disneyowskie bajki już do mnie nie przemawiają. Pierwszy sezon był świetny.

park3r

Jeśli podobał Ci się serial Fringe czy Supernatural to Grimm'a nie oglądaj. Dla mnie Grimm to jeden z najgorszych amerykańskich seriali, bo o polskich się nie wypowiadam. Oglądanie Grimm to była dla mnie katorga, serial strasznie nudny, odcinki monotonne, każdy odcinek to oddzielna historia, przerysowany bajkowy klimat, po prostu tragedia. Rzadko wystawiam tak niską ocenę, ale ten serial nie zasługuje na więcej. Jestem fanem Supernatural i Fringe, ale Grimm'a po prostu nie mogłem „przełknąć”. Także szczerze odradzam Ci ten serial.

Shoo1er

Supernatural też oglądam...

damzian

Jeśli oba seriale Ci się podobają, to polecam z podobnego gatunku Awake i Day Break. Co do Awake, to moim zdaniem najlepszy serial tego roku. Jak każdy serial, miał on lepsze i gorsze odcinki, ale im bliżej finału tym bardziej nabierał tempa. Końcowe odcinki, łącznie z finałem jak dla mnie były bardzo dobre. Co do finału, również świetny, samo zakończenie zmusza widza do refleksji i własnej interpretacji.

Co do serialu Day Break jest on w całości oparty na pętli czasowej, tak jak to było w filmie Dzień Świstaka, czy nawet w pojedynczym epizodzie Supernatural (dokładnie 3x11). Niektórzy krytykują ten serial, ze względu na to, że ich zdaniem nic się nie wyjaśnia w finale, ale moim zdaniem wyjaśnia się prawie wszystko, biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że zostawili ,,furtkę” na kolejny sezon, ale zakończenie było takie, że można spokojnie uznać je jako koniec całego serialu, bo wszystkie sprawy które miały być rozwiązane, zostały rozwiązane.

Mógłbym jeszcze polecić seriale: The Walking Dead i American Horror Story. Moim zdaniem nie są to jakieś wybitne produkcje, ale całkiem dobrze się je ogląda. Nie są to seriale, które ,,wciągały” mnie tak bardzo jak te wymienione wcześniej, ale są warte polecenia, gdyż są zdecydowanie inne niż reszta, mają ciekawy pomysł.

Jeżeli chodzi o seriale z kompletnie innego gatunku to polecam bardzo popularny serial Prison Break. Można powiedzieć, że połowa ludzi go ,,kocha”, a połowa ,,nienawidzi”, przez co ten serial wydaje się być kontrowersyjny. Ja należę do tej pierwszej grupy. Dla mnie niemal każdy odcinek był bardzo emocjonujący, trzymał w napięciu od początku do końca, z chęcią czekałem na każdy kolejny odcinek.

Jak już mówiłem nie przepadam za polskimi produkcjami, lecz zdarzają się wyjątki, a konkretnie serial Odwróceni. Moim zdaniem to najlepszy polski serial, bardzo ciekawy i dobrze napisany scenariusz, gra aktorska też na dość wysokim poziomie, a scenariusz oparty na prawdziwych wydarzeniach. Także uważam, iż ten serial dorównuje amerykańskim produkcją.

Shoo1er

A co sądzicie o serialu Contunuum? Przeczytałem gdzieś, że serial jest trochę podobny do Fringe.

damzian

Obejrzałem 2 odcinki i zrezygnowałem. Czy jest podobny do Fringe? Nie sądzę, chociaż ciężko jest powiedzieć po 2 odcinkach, ale nie są to moje klimaty, liczyłem na coś innego.

ocenił(a) serial na 9
damzian

Jesli chcesz wciągająće seriale to ja ze swojej strony moge polecic "MISFITS" I "GRA O TRON"
http://www.filmweb.pl/serial/Wykl%C4%99ci-2009-549728
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848

damzian

A co sądzicie o nadchodzącym nowym serialu "Revolution"? Podobno za jego produkcję m in odpowiada J J Abrams.

ocenił(a) serial na 9
damzian

Continuum dobry serial rozkręca się trochę , ale warto oglądnąć. "Touch" - dobra produkcja, "Warehouse 13" świetny serial hmm "Eureka" , "Awake" właśnie skończyłem oglądać i był naprawdę niezły.

ocenił(a) serial na 10
damzian

zobacz Alphas

ocenił(a) serial na 10
damzian

Jeszcze raz Fringe. Fringe jest rewelacyjne :(

ocenił(a) serial na 10
damzian

https://www.filmweb.pl/serial/Odpowiednik-2017-743745

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones