PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467127}
7,7 26 703
oceny
7,7 10 1 26703
6,7 3
oceny krytyków
Fringe: Na granicy światów
powrót do forum serialu Fringe: Na granicy światów

Fringe 1-5sezon 8+/10

ocenił(a) serial na 9

No i skonczylem sezon 5 i ostatni. Z tego co widze, wielu sie zakonczenie nie podoba... no coz, final serialu jest bardzo przewidywalny i na spokojnie ale tak jakby zrobiony z pospiechem, czyli ciecie i juz, po prostu nic sie nie stalo. Tak czy inaczej serial nalezy do moim ulubionych bo po raz pierwszy spotkalem sie z taka urozmaicona produkcja, ktora jezyla sie od bledow logicznych ale mimo wszystko ogladalo sie bardzo dobrze. W sumie trudno ustrzec sie od bledow w filmie sci-fiction gdzie mamy doczynienia z taka rozmoitoscia watkow zazebiajacych sie w czasie i przestrzeni. Serial zaczyna sie niczym archiwum x, konczy sie niemal jak firefox czy sam nie wiem, jak po prostu fringe. Fajnie, ze w sezonie 5 wykorzystano pomysly i epizody z sezonu 1, wiele watkow jest zazebionych i widac ze tworcy starali sie urozmaicic serial przez krzyzowanie wielu watkow z roznych sezonow, co sie udalo. Tak wiec w serialu mamy archiwum x, inwazje kosmitow, rownologle swiaty... praktycznie wszystko, czyli taki sci-fiction kogel mogel. Dobrze ze serial sie skonczyl bo pozostawia dobre wrazenie. W sumie jestem pelen podziwu za odwage scenarzysty aby laczyc tyle roznorodnych watkow aby stworzyc niemal jedna calosc. Jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych serialow ostatnich lat i rowniez serial, gdzie mnogosc bledow mozna mnozyc i mnozyc. Ale ja tam przymykalem oko na to pamietajac ze przeciez to tasiemcowaty sci-fiction.

ocenił(a) serial na 8
dabram17

Mam bardzo podobne wrażenia. Był czas, kiedy już troszkę męczyło mnie oglądanie Fringe, ale potem znowu nastąpił wzrost formy i serial znów stał się nieodłącznym punktem dnia. Owszem, jest sporo błędów, nie wszystkie wykreowane rozwiązania przypadły mi do gustu, jednak po obejrzeniu ostatniego odcinka będzie mi brakować Fringe. Czuję się dziwnie, że to już koniec. Z drugiej strony jednak cieszę się że nie ciągnęli serialu dalej bo wyczerpane zostały chyba wszystkie znośne pomysły i nic dobrego wyniknąć z kontynuacji nie mogłoby.

ocenił(a) serial na 9
dabram17

Mam bardzo podobną opinię - dałbym 8, ale za fajne przedstawienie alternatywnego wszechświata z sentymentu daje 9.
Najbardziej utrwalił mi się właśnie obraz przedstawienia alternatywnego świata, i teraz gdziekolwiek wokół mnie pojawia się temat parallel universe to myślę od razu o Fringe'u i Nowym Jorku ze sterowcami i Grand Hotelem :P.
Zakończenie było jakie było, nie rwałem włosów z klaty, ale miłe wspomnienia po wszystkich sezonach pozostaną na długo, takiego serialu jeszcze nie było i chyba już nie będzie.
Pozdrawiam wszystkich fanów obserwatorów.

dabram17

Ja zaczęłam niedawno oglądać serial z nudy, jakieś prawie dwa tygodnie temu. Muszę przyznać, że strasznie mnie wciągnął. Aktualnie jestem na 3 sezonie, a więc jeszcze trochę odcinków mi zostało.
Niektórzy oglądali serial przez 5 lat, a ja chyba obejrzę w miesiąc.*hehe*
Szczerze mówiąc dotychczas pierwszy sezon podobał mi się najmniej, początek drugiego trochę nudził, ale pod koniec to było dopiero. Sezon 3 zapowiada się jeszcze lepiej.
Może i są jakieś tam błędy, ale mi to nie przeszkadza. Zresztą, w jakim serialu sci-fi nie ma błędów?
W ogóle w każdym serialu się jakieś znajdą.
Narazie oceniam na 10.

ocenił(a) serial na 9
ardnaskela_filmaniak

Ja zaczynalem niemal podobnie. Fringe zaczalem ogladac gdy skonczyl sie sezon 3 i przeszedlem wszystkie 3 momentalnie, chociaz pierwszy sezon ciagnal sie niemilosiernie i tylko forum filmwebu utrzymalo mnie w przekonaniu aby sie nie poddawac i dobrze sie stalo. Pierwszy sezon byl dla mnie jednym z najgorszych bo przypominal do zludzenia archiwum X, no ale gdy pojawily sie watki z observers i drugim wymiarem, serial nabral kolorow. Fakt, ze chwilami byl nuzacy ale wciagna niemilosiernie. Ostatnie 2 sezony to tak jakby banka napiecia i akcji powiekszala sie do granic niemozliwosci i wreszcie w ostatnim episodzie, banka peka i..... nie ma zbyt wiele huku ale efekt tego napiecia ktore towarzyszylo przez te ostatnie sezony pozostaje w pamieci. No szkoda tylko ze nie bylo huku....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones