PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146248}

GTO, czyli Great Teacher Onizuka

GTO: Great Teacher Onizuka
8,1 9 011
ocen
8,1 10 1 9011
GTO, czyli Great Teacher Onizuka
powrót do forum serialu GTO, czyli Great Teacher Onizuka

Niejasność

ocenił(a) serial na 10

Chodzi mi o to, że szkoła w której dzieje się akcja jest szkoła srednią niższego stopnia (odpowiednikiem naszego gimnazjum). W Japonii jest to ostatni etap obowiązkowej edukacji i zarazem ostatni z mozliwością wyboru; publicznego (darmowego) i prywatnego (płatnego). Jak wiadomo Akadaemia Świętego Lasu (zostańmy przy lektorskim tłumaczeniu) jest szkoła prywatną (mowa w którymś odcinku o czesnych) więc skąd tam się wziął Fujiyoshi? na którego patrzeć z boku na jego sytuacje w rodzinie nie mógłby chyba sobie pozwolić?

Jak myslicie dostał jakieś stypednium? czy po prostu rodzina w niego wierzyła i jakas kwotę specjalnie dla niego udało się znaleźć na opłaty? czy może w mandze jest to jakoś wyjaśnione?

ocenił(a) serial na 10
damianii

też mnie to zawsze zastanawiało.
btw. powiadasz, że w wieku 14 lat wdg japońskiej edukacji dzieciaki nie muszą już chodzić do szkoły?

ocenił(a) serial na 10
MizukiZOMBIE

Tak
http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/edukacja-w-japonii.html

ocenił(a) serial na 10
damianii

wooo ale super! dzięx!

ocenił(a) serial na 8
MizukiZOMBIE

ja nie wiem czy to jest takie super ;) ja tam mam 22 lata i wole zdecydowanie chodzić do szkoły niż do pracy :P

ocenił(a) serial na 10
Bonnemort

no w sumie. bardziej zainteresowało mnie to, że po 14 już mogą sobie odpuścić o.0

MizukiZOMBIE

W większości Japonii pełnoletność uznaje się w wieku 13 lat... O_O

damianii

Może trochę za późno na odpowiedź, ale myślę, że uczęszczanie do tej szkoły Fujiyoshi'ego nie jest wynikiem jakiegoś logicznego powodu, a zwyczajnego błędu. Może w mandze jest to wyjaśnione, ale wątpię... GTO zawiera sporo różnych mistake'ów dot. pory dnia, ludzi, zachowań, niedociągniętych wątków, więc i pewnie to przeoczono.
Yoroshiku!

ocenił(a) serial na 10
Fitu

Jest wyjaśnione, Fujiyoshi jest typowym przedstawicielem klasy średniej, ale ma rodzeństwo przez to nie zawsze rodzice mogą sobie na wszystko pozwolić, ale na edukacje mają.

ocenił(a) serial na 9
damianii

Skoro nie F. nie było stać na szkołę to skąd miał te wszystkie gry?
Ponad to w wątku gdzie Onizuka potrzebuje kasy na wycieczke F chciał mu podarować milion jenów, które jego rodzice dla niego odłożyli więc do najbiedniejszych nie należał :).

ocenił(a) serial na 8
1995

Postacie Ci się powaliły, bo to był Yoshikawa a nie Fujiyoshi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones