PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146248}

GTO, czyli Great Teacher Onizuka

GTO: Great Teacher Onizuka
8,1 9 011
ocen
8,1 10 1 9011
GTO, czyli Great Teacher Onizuka
powrót do forum serialu GTO, czyli Great Teacher Onizuka

Pytanie o mange

ocenił(a) serial na 9

Czy anime (43 odcinki) to cała manga przeniesiona na ekran ? Kilka dni temu, znowu przypomniałem sobie te świetne anime, niestety czuję niedosyt, czy naprawdę GTO kończy się nie zamykając tak wielu wątków ?

ocenił(a) serial na 10
Kamczak

Nie będę się powtarzał^^
http://www.filmweb.pl/serial/GTO%2C+czyli+Great+Teacher+Onizuka-1999-146248/disc ussion/Mogli+by+zrobi%C4%87+co%C5%9B+nowego,1674448

ocenił(a) serial na 9
gagarin77

Ok, więc wychodzi na to że anime jest skrócone i ma zmienione zakończenie, Znasz może jakąś stronkę, gdzie można było by przeczytać mangę GTO online ?

ocenił(a) serial na 10
Kamczak

Po angielsku?

ocenił(a) serial na 9
damianii

Jak znasz stronkę z mangą po polsku, to bardzo prosił bym o linka.

ocenił(a) serial na 10
Kamczak

Niestety na oryginalną serie nie mam namiaru na polską wersje, jest natomiast "GTO Shonan 14 days" i "GTO Early years"

gagarin77

Szkoda że anime kończy się w połowie mangi, jeszcze samo zakończenie jest zmienione i dodane na siłę.
Pierrot jak to Pierrot, to studio udowodniło już że nie lubi trzymać się mangi i woli coś pozmieniać jak w przypadku tej serii, Tokyo Ghoula czy Bleacha. Szkoda bo nie mam czasu na czytanie 200 stronicowej mangi, więc zabiorę się za prequel robiony przez inne studio i na tym skończę przygody z Onizuką :-/

ocenił(a) serial na 10
WujekKoszar

Akurat do zakończenia nie można za bardzo mieć pretensji do twórców anime. Po prostu dogonili mangę i nie było materiału na którym można się oprzeć. Odnośnie prequela - Shōnan Junai-gumi, to według mnie nie był jakiś wybitny.

gagarin77

Słyszałem że serie Live Action są nawet dobre, może obejrzę.

Kamczak

Anime kończy się na 13 tomie mangi ( w sumie jest 25). Jeśli chodzi o polską wersję, to tej w internecie nie znajdziesz. Za czym ktokolwiek podjął się fanowskiego tłumaczenia, ta była już wydawana w magazynie Mangamix i tomach przez Waneko:
http://waneko.pl/shop/304-Great-Teacher-Onizuka

SS_93

Dobrze rozumiem, że wszystkie tomy są do kupienia w wersji polskiej? Czy tylko część przetłumaczono?

SS_93

Widziałem tylko anime, dlatego pytanko, czy finał mangi (jeśli jest skończona) mocno odbiega od anime, czy takie przerwanie fabuły w anime jest decyzją studia a nie autora (przerwano serializację pomimo niezakończenia mangi), czy do zakończenia zamknięto i poruszono nowe wątki istotne dla historii, jeśli możecie to zalinkujcie ostatnie odcinki mangi to poczytam (przynajmniej poznam oryginalną końcówkę przygód GTO)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones