PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36562}
6,8 316
ocen
6,8 10 1 316
Gazda z Diabelnej
powrót do forum serialu Gazda z Diabelnej

Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda i będzie potrafił odpowiedzieć mi na jedno nurtujące pytanie. Chodzi o zamek, który pojawia się w 4 części, do którego wchodzą chłopcy i który jest zaminowany. Z tego co udało mi się wyszukać, to sceny do filmu były kręcone w okolicach jeleniej góry, góry szybowcowej, jeżowa sudeckiego, cieplic. Problem w tym, że pochodzę z tych okolic i oglądając "Gazdę z Diabelnej" nie kojarzę, aby tak piękny zabytek znajdował się wogóle w pobliżu jeleniej góry. Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć, w jakiej miejscowości położony jest zamek z 4 odcinku?

ladymarionloxley

Hej! No trochę długo czekałaś na odpowiedź, ale lepiej późno... :) Serial był kręcony między innymi na zamku Niesytno w Płoninie, małej wsi niedaleko Kaczorowa przy drodze na Kamienną Górę. Niestety stan zamku jaki można zobaczyć w filmie jest niestety lepszy niż obecnie.. W zasadzie zamek znajduje się na małym wzgórzu a u jego podnóża był pałac. (wtedy -był) Obecnie z zamku został wywieziony na Górny Śląsk zabytkowy , renesansowy portal. Oczywiście bezprawnie ale niektórych prawo nie dotyczy... Pałac po wojnie był wykorzystywany na dom kolonijny czy cośc w tym stylu.. po 1990 roku został sprzedany jakiejś kobiecie no i po kilku latach został w "niewyjaśnionych okolicznościach" został spalony....
Zdjęcia kręcone są też przy Perle Zachodu a knajpa to "Klubowa" przy ul.Jagiellońskiej w Cieplicahch. Nie wiem jeszcze czy jest ta "kawiarnia"/ Tyle zobaczyłam w dzisiejszym odcinku. Pozdrowienia.

mare16

Zabytkowy renesansowy portal znajduje się obecnie na zamku w Starych Tarnowicach (dzielnica Tarnowskich Gór)

mare16

Jezeli dobrze pamietam to Plonina to dwor i starszy zamek obok, Przypadkowo trafiłem tam 30at temu i zdębiałem jsk zobaczyłem te okno w pałacu ze sceny z minami, pamietam tez ze wchodzilem w palacu metalowymi schodami po ciemku i nagle znalazlem sie 1-1 5 nizej bo "zabraklo 1-2 schodkow:)

ocenił(a) serial na 7
ladymarionloxley

hej
dużo info: http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?p=7988%20

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones