PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=407005}

Gdzie pachną stokrotki

Pushing Daisies
7,8 9 716
ocen
7,8 10 1 9716
5,7 3
oceny krytyków
Gdzie pachną stokrotki
powrót do forum serialu Gdzie pachną stokrotki

at this very moment...

ocenił(a) serial na 9

Kocham ten serial i jestem wściekły na szefostwo ABC, które z powodu niewystarczającej oglądalności, zdjęło go z anteny po dwóch krótkich sezonach (serial w sumie ma zaledwie 22 odcinki). Stokrotki to przecudne połączenie baśni, musicalu, kryminału, komedii, opowieści miłosnej i horroru. Jedyne w swoim rodzaju, niespotykane i niemożliwe do podrobienia. Serial, który bawi inteligentnym humorem, wzrusza niebanalną historią, trzyma w napięciu dzięki wciągającym zagadkom, śmieszy niezwykłymi sytuacjami i poprawia humor jak żaden inny.

Druga seria kontynuuje wątki znane z pierwszych dziewięciu odcinków, ale o wiele bardziej skupia się na głównych bohaterach, wydłużając ich historię na cały sezon, w związku z czym każdy kolejny epizod jest logiczną kontynuacją poprzedniego. Mamy więc tu bojącą się zdradzić tajemnicę Olive, Neda, który zastanawia się czy nie zrezygnować z niezwykłego daru, Chuck starającą się żyć samodzielnie i normalnie, oraz poszukującego swojej zaginionej córki Emersona. Co ciekawe tym razem dalsze postacie okazały się być o wiele bardziej ciekawe niż główna para, która jest niestety zbyt mało wyrazista i konkretna. Prawdziwym hitem tego serialu jest gburliwy Emerson (Chi McBride) oraz przesympatyczna i cholernie utalentowana Kristin Chenoweth (serialowa Olive). To w większości dzięki nim ten serial jest niezmiernie zabawny.

Podobnie jak w poprzedniej serii tak i teraz w każdym odcinku bohaterowie muszą rozwiązać jakąś niebanalną, zakręconą zagadkę kryminalną. I tu kolejny ogromny plus - nie dość, że sceneria i postacie każdej zbrodni są nietypowi - cyrk, restauracja chińska, dom handlowy, klasztor, pasieka, park wodny, latarnia morska, konkurs na najlepsze ciasto, występ magików - to jeszcze rozwiązanie każdej jest naprawdę zaskakujące i za każdy razem bardzo ciężko wpaść na to kto jest winny. Dzięki temu serial nie nudzi i autentycznie wciąga. A na dodatek historia każdego morderstwa ma bezpośrednie odniesienie do sytuacji naszych bohaterów. Cudo!

10/10

milczacy

"Neda, który zastanawia się czy nie zrezygnować z niezwykłego daru"

Wydaje mi się, że Ned nie mógł zrezygnować z ożywiania zmarłych. Jego dar po prostu był i nie dało się go "wyłączyć".
Jednak mogę się mylić :)

ocenił(a) serial na 9
andziaak

Spoiler:

Mógł zrezygnować po prostu ich nie dotykając ;) Co z resztą w połowie sezonu zaczął robić, po ożywieniu ojca Chuck. A nawet wtedy i owoce do swoich ciast kupował świeże :)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
milczacy

serial jest naprawdę niesamowity, ma styl, charakter, atmosferę- jakkolwiek chcecie to nazwać. mam nadzieje, że będzie z nim tak, jak z Przystankiem Alaską, który swoją popularność zdobył później, do dziś kultowy dla wielu.

ocenił(a) serial na 8
daifuku

przystanek alaska doczekał się wielu sezonów:D z tego co pamiętam to 6 albo 7:D Co do serialu... klimatem przypominał mi Burtona:D Bardzo fajny serial. Świetnie się go ogląda. Szkoda, ze nie dowiem się jak potoczyły się losy moich ulubieńców... ale cóż zrobić... wyobraźni czas:D Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
LaraNotsil

6 sezonów, ale nie skończyli wtedy, kiedy chcieli, tylko kiedy zmusiła ich wytwórnia- serial miał bardzo niską oglądalność.

ocenił(a) serial na 8
daifuku

Nie chce mi się wierzyć, ze nakręcili 6 sezonów przy bardzo małej oglądalności.

ocenił(a) serial na 8
LaraNotsil

a gdzie coś takiego napisałam?

gdzie pachną stokrotki miał dużą oglądalność w pierwszym sezonie, utracił ją w drugim, wtedy podjęto decyzję o zakończeniu, które- choć trzyma się jakoś kupy- ledwo wystarcza fanom. to samo miało miejsce w przypadku przystanku alaska. podobało Ci się, jak zakończono ten serial? bo ja mam straszny niedosyt.

pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
milczacy

Nic dodać nic ująć.
Żałuję, że nie zamierzają go więcej kręcić. Drugi sezon zakończył się tak obiecująco...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones