PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 734
oceny
7,9 10 1 11734
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

Arcydzieło

ocenił(a) serial na 10

Jakoś nie trafiłem wcześniej na ten serial, a szkoda. Obejrzałem w 2 dni, po czym zbierałem szczękę z podłogi i składałem umysł z powrotem do kupy. Od Czasu Apokalipsy żaden film wojenny nie zgniótł mi mózgu tak jak ten serial.
Przyznam, że należę do tych ludzi, którzy Kompanię Braci i Pacyfik wyłączyli z obrzydzeniem po pierwszych odcinkach.
Zdaję sobie sprawę, że obraz jest przerysowany, poddany ideologicznej (liberalnej) obróbce i tym samym nie do konca rzetelny, ale pamiętam 2003 rok i retransmisje na żywo z Fox News. Wojna na żywo. A potem doniesienia o zabijaniu cywilów, dramatach dzieci z karabinami, wieloletnich programach psychologicznych dla weteranów tej wojny, skutkach trwających do dziś. Zadawałem sobie pytanie dlaczego tak szybko i fantastycznie wygrana wojna (w ktorej Polska też brała udział) przyniosła tak beznadziejne rezultaty. Ten serial daje odpowiedź na to pytanie.
Może odpowiedź jest zbyt dosadna, zbyt jednostronna, ale nie ma lepszej na dzień dzisiejszy, a ta pozwala mi racjonalnie zrozumieć co tam się do cholery wydarzyło.
Nasze Nangar Chel to nic przy Pustynnej Burzy II.
Bez spojlera, cytaty z biblii na samym końcu wspaniale łączą wszystkie wojny USA na całym świecie i wyjaśniają ich sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones