PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 758
ocen
7,9 10 1 11758
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

Serial ciekawy ale żeby od razu The Best Troszkę pokory to że ktoś pokazał armię amerykańską od kuchni nie oznacza arcydzieła,zresztą mimo kilku tekstów i tak uważam go za bardzo pompatyczny i emanujący dumą amerykańskiego stylu życia i żołnierza.Podejrzewam że pojawi się sezon drugi chociaż jeżeli mieli by pokazać jak amerykanie giną mimo że rozdają czekoladę i wodę to byłoby przykro.Dobry do obejrzenia-polecam mimo tych paru uwag

ocenił(a) serial na 7
Bulvie

Zgadzam się całkowicie natomiast powracając do możliwości dalszej kontynuacji serialu to chciałbym zauważyć ,iż mimo że działania wojenne zakończyły się w Iraku to wojska amerykańskie jeszcze tam stacjonują,my na szczęście już powróciliśmy do siebie,po drugie więcej ofiar przyniosła już tzw."misja stabilizacyjna" niż sama operacja zbrojna a jeśli serial odniesie sukces to przeważnie filmowcy idą za ciosem z różnym skutkiem i może powstać opowieść o kompanii np.C lub przenieść akcję do Afganistanu a wszystko to pod wspólną nazwą Generation Kill :)

ocenił(a) serial na 9
bart_59

fakt! też się nad tym zastanawiałam, większym prawdopodobieństwem jest, stworzenie następnego 'dzieła' o samej misji stabilizacyjnej w Iraku ;)
w końcu w amerykańskiej kinematografii nadal trwa bum w tym temacie, sporo było już produkcji z Hollywood dotyczących wojny w Iraku, poczekamy zobaczymy ;)

ocenił(a) serial na 10
bart_59

Nie wiem jakim sposobem miałby powstać drug sezon.

Drugi raz piszę to samo xD :
2. serii nie będzie, w związku z tym że, po pierwsze, jeszcze w pierwszej skończyła się wojna, a po drugie serial jest na podstawie książki,a zrealizowali już cały materiał.

ocenił(a) serial na 7
forsakenvanity

Nigdy nie mów nigdy,pomysłowość ludzka nie zna granic także mimo że takich planów nie ma to nie do końca mnie to przekonuje .Historia zna takie przypadki :)

ocenił(a) serial na 9
bart_59

cóż w tym 'przypadku' nie ma takiej opcji ;)
kompanii bravo w takiej obsadzie już nie zobaczymy :(
chyba, że producenci hbo pozytywnie nas zaskoczą i np stworzą powojenne perypetie naszych marines z rekonesansu, czyli jak to było po powrocie... w końcu wszyscy się dobrze mają...chyba...
żartuję rzecz jasna xD

ocenił(a) serial na 9
forsakenvanity

spoko Vanity, może bart nie wiedział że postacie i wydarzenia z serii są autentyczne ;) ja nie wiedziałam serial znalazłam w necie, a Ty uświadomiłaś mnie w owym fakcie ;)

ocenił(a) serial na 7
Bulvie

Komentarz napisałem na ciepło po obejrzeniu filmu i przyznaję się,że nie wiedziałem iż jest to autentyczna opowieść.Podzieliłem się jedynie moim zdaniem nie negując wartości i przekazu tego serialu jedynie do czego się mogłem przyczepić to to iż dobry serial ma to do siebie że po obejrzeniu jednego odcinka chce się jak najszybciej obejrzeć kolejny,kolejny itd a tu niestety mimo ,że jest on ciekawy nie pozbawiony trafnych uwag,tekstów i scen nie odczułem takiej potrzeby.

ocenił(a) serial na 9
bart_59

hmm początkowo również nie zachwycił, przebrnęła jednak przez te siedem odcinków, a już totalnie mnie wciągnęło gdy dowiedziałam się o książce, no i trza było zrobić 'retrospekcję. przyznam szczerze, że miałam większą frajdę oglądając go powtórnie ;) co do porównania z Kompanią Braci, GK wcale się nie umywa, to zupełnie nowe spojrzenie na produkcje o tematyce wojennej, coś nowego ale czy lepszego to już subiektywna ocena widza ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones