PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 734
oceny
7,9 10 1 11734
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

Jednak 8/10

ocenił(a) serial na 8

Długo się zastanawiałem, czy nie dać dziewiątki, ale jednak stwierdziłem, że serial na nią nie zasługuje z kilku powodów. Przede wszystkim niemal wszyscy bohaterowie są dla mnie tacy sami, ciężko ich poznać. Po zakończeniu całego serialu poznaję tylko Ojca Chrzestnego za jego głos, Kapitana Amerykę za jego dupkowatość i reportera który różni się wyglądem od żołnierzy. Reszta wygląda i zachowuje się tak samo, pod koniec serialu zacząłem odróżniać twarze, ale i tak nie miałem większego pojęcia kto jest kim.
Poza tym przeszkadzający był brak soundtracku. Rozumiem, że twórca chciał pokazać, że żołnierze sami muszą sobie śpiewać, ale te ich piosenki po kilku odcinkach zaczęły mnie bardzo irytować. Można już było nagiąć te zasady i wrzucić bohaterom jakiś sprzęt grający do pojazdu, lub po prostu dodać piosenki np. w czasie podróży. Jedyna piosenka leci na koniec serialu, gdy oglądają ten filmik i od razu to co oglądamy staje się ciekawsze.
No i epizodyczność odcinków, odcinki nie zupełnie się ze sobą zazębiają, ogólnie jest to ciekawy styl, ale w tym dziele mi się nie spodobał. Ciekawi mnie jak kończy się jakaś drobniejsza sprawa, a następny odcinek toczy się w dalszej przyszłości, gdy sprawa została już rozwiązana.

ocenił(a) serial na 8
AgentB

A mnie się właśnie podoba to,że to bardziej dokument niż film, brak muzyki też mnie uderzył ale akurat w tym obrazie to się sprawdza.. Serial bardzo prawdziwy, bez upiększania.

ocenił(a) serial na 8
irlandia28

Właśnie chodzi o to, że to ani typowy film, ani typowy dokument. Lepiej by było gdyby to dzieło podążyło w jednym kierunku.

ocenił(a) serial na 10
AgentB

przeczytaj ksiazke na podstawie ktorej zostal zrobiony ten serial. Ksiazka jest napisana przez dziennikarza ktory z nimi jezdzil a serial zrobiony na jej podstawie. Bohaterowie sa tacy sami?? juz po pierwszym odcinku mozna wszystki rozrozniac i scharakteryzowac, ale to tylko moej odczucie, serial swietny przedewszystkim ze wzgledu na to ze nie ubarwia, jest tak jak w kazdej armii, zero idealizacji

ocenił(a) serial na 8
domin_4

Może i książka lepsza, nie wiem, ale oceniałem serial.

AgentB

Ja tam rozróżniam jeszcze duet Puppy i Rudy, dowódce drużyny, sierżanta Sixtę, wygadanego kierowce dowódcy drużyny - Raya, młodego porucznika Ficka, który jest ok, kapitana tępaka z wielką szczęką, drugiego kapitana, który jest ok, rasistę z krzywą mordą, Trombleya dzieciobójcę, meksykańskiego marines, który prawi wykłady o ucisku, irackiego tłumacza cwaniaczka, sierżanta od kapitana Ameryki, tego ze śmiesznym wąsikiem na początku - swoją drogą aktor podobny troche do johna cleese w Monty Pythonie z ta naburmuszoną miną. Kto tam jeszcze - operator 50-tki w humvee Brada (sierżanta dowódcy drużyny) grany przez Szajdę i ten drugi meksykaniec co hełm zgubił. No i doktorek przejęty losem rannych Irakijczyków. Do tego jeszcze ten adiutant przygłupiego kapitana łyska, który miał konflikt z Fickiem i major adiutant pułkownika Ferrando.

AgentB

dla mnie postacie są bardzo dobrze zarysowane i wyraziste. co więcej, przekrój społeczny w armii oddaje przekrój społeczeństwa amerykańskiego jako całości. są tu bowiem zarówno goście z wyższej klasy średniej, jak chociażby iceman i prawdopodobnie fick , meksykanie, czarni, białe "ciołki" z zadupia jak trombley a nawet imigranci, którzy w chwilach stresu zapominają angielskiego (jak ten brazylijczyk). problem polega na tym, że w tego typu serialach mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym i zwykle musi upłynąć trochę czasu zanim widz połapie się we wszystkich wątkach. dla mnie w każdym razie wszystko było czytelne, a niektóre dialogi to po prostu "perełka" i to zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej.

ocenił(a) serial na 8
AgentB

Ja znam te twarze z innych seriali/filmów więc mnie było łatwiej ich rozróżniać. Są na tyle zróżnicowani na ile pozwala statystyka - każdy chciałby być indywidualistą i każdy w sumie jest... jak całą reszta 7 miliardów ludzi ;)

ocenił(a) serial na 5
diana6echo

haha ja tak samo :) sierżant Brad z True Blood, gadatliwy Ray z The Wire, reportera z The River, meksykańca Espere z Castle, Kochera'a co wygląda jak John Cleese z tym wąsikiem na początku z The Mentalist i oficer Mattis z Gossip Girl ;P choć będąc na 3cim odc musiałam się wesprzeć listą aktorów, bo nie do końca pamiętam jak się kto nazywa. Poza tymi co już znam kojarzę Ficka, Tombleya, Ojca Chrzestnego i debeściaka Kapitana Amerykę. Nic dziwnego w sumie, że ciężko rozpoznać i pamiętać kto jest kto, w końcu są tak samo ubrani, uczesani itd więc nic dziwnego że identyfikacja trochę utrudniona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones