PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 758
ocen
7,9 10 1 11758
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

A ja nie będe dołączał się do tej dyskusji czy film jest dobry czy zły - wg. mnie jest bardzo dobry, w klimacie "Jarheada" pokazuje jak wygląda współczesna wojna - i tyle.
Ja zwrociłem uwagę na coś innego - otóz twórcy starali się o maksymalne odwzorowanie realiów i Irak (ktory grany jest przez kilka krajow afykańskich w tym RPA)wyglada w tym filmie jak w migawkach z tv z tametgo okresu. Ale z jedną rzeczą nawalili - nie skombinowali odpowiedniej ilosci amerykańskich cięzarowek - 2-3 stare M35 a tak poza marines bujaja się starymi Manami lub południowoafrykańskimi klonami starych Magirusów.
Widac nie dostali od us army choc paru Oshkoshy czy innych sprzętow co brały udzial w tej wojnie.
Ktoś powie ze się czepiam hehe...ale ja lubię się czepiac :P
http://www.imcdb.org/movie_995832-Generation-Kill.html

ocenił(a) serial na 10
marcin83_27


Początkowo, w czasie kręcenia zdjęć, rolę lekkich transporterów opancerzonych odgrywały odpowiednio przerobione ciężarówki. Na etapie postprodukcji, główny konsultant - SSgt. E. Kocher był bardzo niezadowolony z ich ostatecznego wyglądu. Ostatecznie stacja HBO postanowiła przeznaczyć 210 tys. dolarów na komputerową obróbkę tych pojazdów.

Te pojazdy tylko imitowaly humvee...

forsakenvanity

Akurat Hummery są prawdziwe.Pojazdy budowane na potrzeby filmu to repliki transporterów LAV Piranha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones