PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800835}

Genialna przyjaciółka

L'amica geniale
8,0 8 844
oceny
8,0 10 1 8844
7,8 5
ocen krytyków
Genialna przyjaciółka
powrót do forum serialu Genialna przyjaciółka

Serial jest świetny, ale naprawdę nie rozumiem, dlaczego tak wielu widzów zachwycają się Lilą i krytykują Elenę. Momentami Lila może wydawać się ciekawsza pod względem swojej dynamiczności, ale jest też zdecydowanie przykładem osoby, która musi zawsze być w centrum uwagi. Jest to naprawdę irytujące, szczególnie biorąc pod uwagę to jak traktuje innych-zwłaszcza Elenę, którą niby nazywa przyjaciółką a jednak wciąż ją ŚWIADOMIE rani. Postać Lili nie miała łatwego życia i wiele wycierpiała, ale nie oznacza to, że ma automatycznie pozwolenie na bycie egoistką. Jej cierpienie zmieniło się w zgorzkniałość, która doprowadza do tego, że gdy Elena ma szansę na szczęście Lila odbiera tę szansę i albo "zabiera" szczęście dla siebie, albo doprowadza do tego, że obie cierpią i są zranione. Czasem jest mi jej naprawdę żal, ale nie lubię jak traktuję Elenę. Z drugiej strony irytuje mnie bierność Eleny, to jak pozwala Lili się ranić. Jak widzi pierwsze znaki, zaczyna być świadoma, że Lila może coś zrobić nie powie o tym nikomu i doprowadza to do tego, że cierpi. Rozumiem jej osobowość, to że nie lubi się dzielić swoimi uczuciami, ale jednak... Najlepszy moment był, gdy Elena zdecydowała się odciąć od Lili i Nino i postanowiła żyć dla siebie, mam nadzieję, że będzie się tego trzymać, chociaż koniec drugiego sezonu tego nie zapowiada. Ogólnie drugi sezon skradła mi Elena, dla niej przede wszystkim oglądałam i mam nadzieję, że w końcu znajdzie szczęście. Co do Lili mam nadzieję, że przestanie ranić innych i też jej się ułoży.

zuz137

Warto przeczytać najpierw książkę, jeśli kogoś ciekawią dalsze losy bohaterek. Bo na 3. sezon to raczej poczekamy...

ocenił(a) serial na 8
zuz137

Czyli będą mnie irytować dalej z tym że wszyscy faceci wybierają świadomie Lile w tym serialu, a nie Elene... A Elena i Nino to się nie wydarzy. Matko boska jak ta bierność mnie doprowadza do szału!

ocenił(a) serial na 10
zuz137

Osobiście uważam, że to Elena jest bogatszą postacią, trudno ją jednoznacznie określić, jej przemyślenia i narracja są bardzo wnikliwe i dają pole do namysłu. Natomiast Lila to taki borderline. Ich relacja jest niesamowicie wciągająca.

zuz137

Po obejrzeniu 3 sezonu powiem tak, dla mnie Elena jest postacia obrzydliwa, juz 2 sezonie mi sie nie podobala ale teraz uwazam ja za obrzydliwa. Natomiast Lila jest b. fajna postacia z charaktrem, swietnie zagrana mimo ze przez mlodziutka aktorke (b. ladna btw). Aktorka grajaca Elene to trudno powiedziec ze w ogole cos wiecej gra, zamiest jej gry slyszymy naratora a sama postac glownie milczy i nawet nie ma mimiki z rzadka sie nieco usmiechajac, Jako naracje slyszymy jej przerozne rozwazania i mysli ktory i tak nie maja jakby zadnego pokrycia w tym co ostetecznie robi, nie jest nawet w swoich decyzjach wierna swoim mysla nie mowiac juz o innych osobach, nawet jak komus pomaga to wg. nawet jej wlasnej narracji nie robi tego ze wzgledu na empatie ale dla samej siebie. Nie wiem co Elena ma w ogole do swojego meza Pietro. Jak powiedzialem nie ma empatii, pogardliwie traktuje innych i przypomina troche tego Pasquale ktorego wpuscila do domu i jego stosunek do gospodarzy, tez obrzydliwe zachowanie. Rzuca sie znow na Nino o ktorym wie ze zrobil dziecko i romansowal wielokrotnie z innymi kobietami potem je brutalnie porzucajac to nie tylko zdrada niewinnego Pietro (i przycznienie sie do zdrady innych osob) ale przy okazji zachowanie sadomasochistyczne. ps - Nie wiem jak Lila mogla pracowac/dawac rade w roli zarzadzacej projektem technologicznym jesli nie skonczyla podobno podstawowki to tak apropo immersji natomiast nic z tego wyksztalcenia i nalezenia do inteligencji nie widac sensownego w zachowaniu Eleny i Nino. No ok nie biegaja z pistoletami i nie okladaja sie piesciami to jednak cos ale po tym jak pistoletem student grozil Pietrowi to jak sie razem zachowali? Obrzydliwie.

Alamar

Po obejrzeniu 3 sezonu powiem tak, dla mnie Elena jest postacia obrzydliwa, juz w 2 sezonie mi sie nie podobala ale teraz uwazam ja za obrzydliwa. Natomiast Lila jest b. fajna postacia z charaktrem, swietnie zagrana mimo ze przez mlodziutka aktorke (b. ladna btw). Aktorka grajaca Elene to trudno powiedziec ze w ogole cos wiecej gra, zamiest jej gry slyszymy naratora a sama postac glownie milczy i nawet nie ma mimiki z rzadka sie nieco usmiechajac, Jako narracje slyszymy jej przerozne rozwazania i mysli ktory i tak nie maja jakby zadnego pokrycia w tym co ostetecznie robi, nie jest nawet w swoich decyzjach wierna swoim mysla nie mowiac juz o innych osobach, nawet jak komus pomaga to wg. nawet jej wlasnej narracji nie robi tego ze wzgledu na empatie ale dla samej siebie. Nie wiem co Elena ma w ogole do swojego meza Pietro. Jak powiedzialem nie ma empatii, pogardliwie traktuje innych i przypomina troche tego Pasquale ktorego wpuscila do domu i jego stosunek do gospodarzy, tez obrzydliwe zachowanie. Rzuca sie znow na Nino o ktorym wie ze zrobil dziecko i romansowal wielokrotnie z innymi kobietami potem je brutalnie porzucajac to nie tylko zdrada niewinnego Pietro (i przyczynienie sie do zdrady innych osob) ale przy okazji zachowanie sadomasochistyczne. ps - Nie wiem jak Lila mogla pracowac/dawac rade w roli zarzadzacej projektem technologicznym jesli nie skonczyla podobno podstawowki to tak apropo immersji natomiast nic z tego wyksztalcenia i nalezenia do inteligencji nie widac sensownego w zachowaniu Eleny i Nino. No ok nie biegaja z pistoletami i nie okladaja sie piesciami to jednak cos ale po tym jak pistoletem student grozil Pietrowi to jak sie razem zachowali? Obrzydliwie.

ocenił(a) serial na 8
zuz137

Lila jest okropna. W pierwszym sezonie była jeszcze znośna, ale w drugim jest po prostu straszna. Zwłaszcza ta sytuacja w aucie… Tak bardzo niepewnie się czuła w towarzystwie wyedukowanych osób i zazdrościła Elenie, że musiała ją wyśmiać.
Co prawda Elena też bywa irytująca, zwłaszcza w swojej bierności, ale nie jest nawet blisko tego, co Lila. Momentami ciężko mi się ogląda ten serial ze względu na to jaką ohydną postacią jest.

vrxsns

Lila jest obrzydliwa nie cierpię tej kobiety , jak można być tak złym do szpiku kości człowiekiem . Jak ona śmie się nazywać przyjaciółka Eleny. Bierność Eleny również mnie dobija jednak to nic w porównaniu do obrzydliwości Lili

ocenił(a) serial na 9
LenaLuna90

Zgadzam się, Lila to niezwykle toksyczna osoba, która systematycznie wyżywa się na przyjaciółce i wszystkich dokoła. Mam też poczucie, że Lila miała możliwości wyjścia ze swojego środowiska i bycia kimś, ale nie potrafiła z nich skorzystać, bo wciąż prezentowała postawę "nie, bo nie".
Jest też dość zabawne, że każdy mężczyzna, który choć raz spotka Lilę natychmiast chce z nią być i jest zakochany do końca życia.
Nie czytałam książki i jestem po obejrzeniu 3. sezonu, ale gdybym miała zgadywać, co będzie dalej, to teraz Lila w zemście za to, że Elena jest szczęśliwa z Nino, za chwilę go jej odbije, ot tak dla zabawy. A Elena uzna, że tak miało być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones