PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499087}

Gliniarze z Southland

Southland
8,1 2 574
oceny
8,1 10 1 2574
Gliniarze z Southland
powrót do forum serialu Gliniarze z Southland

Pytanie.

ocenił(a) serial na 8

Obejrzałem całość. Bardzo fajny serial. Ktoś zaproponuje podobny w tematyce serial?

A7B24FK2

Może kultowe "The Wire" jeśli jeszcze nie widziałeś.

ocenił(a) serial na 8
szamgar

Widziałem, bardzo dobry serial.

A7B24FK2

jak o gliniarzach, to polecam Rookie Blue, właśnie obejrzałam 4 sezony, bardzo polecam!!

A7B24FK2

the wire to jedyny serial który po kilku odcinkach usunąłem.. natomiast moge polecic The shields.. kapitalny!

ocenił(a) serial na 8
Kris81uk

To poswiec chwilę i spróbuj jeszcze raz The Wire, nie będziesz żałował.

ocenił(a) serial na 10
Kris81uk

Spróbuj jeszcze raz The Wire, naprawdę polecam.

A7B24FK2

Z seriali to Partnerzy z Michaelem Ealy (bardzo fajny) a z filmów Bogowie ulicy (miazga)

tousen87

Jestem świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka i czuję po prostu smutek... Prawdziwą pustkę, że już po wszystkim - podobne odczucie miałem chyba tylko przy "Six Feet Under", które całkowicie mnie zmiotło. Nie sądziłem, że kiedykolwiek jakikolwiek serial wzbudzi we mnie podobne odczucia. Są to zupełnie dwa różne seriale, ale jednak bardzo angażujące emocjonalnie. Odnośnie "Southland", skoro jest to forum tego serialu - kapitalne aktorstwo, super wątki - realistyczny do bólu i brutalny, chociaż, - co chcę zaznaczyć - nie epatuje brutalnością/nagością/seksem jak pozostałe seriale. To mi się w nim podoba - potrafi być brutalny i realistyczny bez zbędnych treści "dla dorosłych". Oglądałem już wiele seriali, przykładam dużą wagę do gry aktorskiej - "Southland" był pierwszym stricte policyjnym i nie przypuszczałem, iż po jego zakończeniu będzie mi po prostu smutno. Nie spodziewałem się, że uczucie pustki będzie mi towarzyszyć po serialu policyjnym, Jestem bardzo miło zaskoczony. I tutaj kolejne podobieństwo do "Six Feet Under" - scenarzyści mogli pociągnąć serial, który angażował widza w stu procentach i który miałby nadal milionową oglądalność - nie zrobili tego jednak. Wiem, że w przypadku "Southland" poszło raczej o małą liczbę widzów, a nie "wyczerpanie tematu", gdyż nakręcono w sumie tylko 43 odcinki - ale myślę sobie, że zakończenie, być może zbyt wczesne, jest w pełni satysfakcjonujące.

Proszę o propozycje seriali o podobnym "ciężarze gatunkowym". Myślę, że "Southland" wskoczył na podium w moim rankingu, za "Six Feet Under", a pewnie przed "Deadwood".

PS.
Uprzedzam, iż jestem świadomy tytułów jak "The Wire" czy "The Shield". Proszę o jakieś inne propozycje bądź porównanie do ww. tytułów.

Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 9
bergl

True Detective, House of Cards, Homeland, Rubicon, Boardwalk Empire. Dobre seriale.

jest_jak_jest

Dziękuję za podpowiedzi. Wszystkie te seriale widziałem. Jakby ktoś znalazł coś jeszcze, byłbym wdzięczny.

ocenił(a) serial na 9
bergl

Gomorra, Justified, Boss.

ocenił(a) serial na 9
bergl

Też mi ciężko, że to już koniec:(:(
Tak samo miałam tylko w przypadku serialu "OZ" - najlepszy ! POLECAM!

ocenił(a) serial na 10
A7B24FK2

The Shield.

A7B24FK2

Brytyjski - Line of Duty. Wyszły 2 sezony, (będą kolejne dwa) z czego literki polskie są tylko do pierwszego, ale warto zobaczyć mimo wszystko.

A7B24FK2

Luther

ocenił(a) serial na 10
A7B24FK2

Sprawdz Gotham - Parę dni temu wyszedł, Ben gra główną role.

A7B24FK2

The Killing. Kapitalny

ocenił(a) serial na 8
cubix_pl

Całe cztery sezony polecasz??Bo ja obejrzałem dwa i były świetne...

ocenił(a) serial na 9
A7B24FK2

a jaka tematyka cie interesuje? jestem fanem seriali i chetnie bym ci pomogl. jezeli lubisz southland, the wire shield itd to jak chcesz zostac przy amerykanskim kinie to polecam "oz". nie bede pisal o homeland, sopranos itd bo to oklepane, ale wielu juz zapomnialo, albo poprostu bylo za mlodych aby go zobatrzyc na bierzaco. jezeli lubisz bardziej spokojna akcje, to polecam seriale angielskie tj. np. na granicy cienia. jezeli nie przeszkadza ci jezyk dunski to np. Most nad Sundem nie wspominajac o Forbydelsen. na dzien dobry jednak zacznij "OZ" - jak ci sie nie spodoba to bedziesz w nielicznej grupie :)

ocenił(a) serial na 8
dkqubas_2

The Wide oglądałem The Shield tez. Nie wspominając o The Sopran The Shadow Line również. No i oczywiście OZ(mega serial). Wiec interesuje Nas podobna tematyka.;)

ocenił(a) serial na 8
A7B24FK2

*The Wire

ocenił(a) serial na 8
A7B24FK2

The fall.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones