Godność (2019)
Godność: Sezon 1 Godność Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Godność (2019)

Odcinek 1

50m
6,0 8
ocen
6,0 10 1 8
Godność
powrót do forum s1e1

Oglądam na HBO i zastanawiam się kto jest autorem motywu dźwiękowego użytego w udźwiękowieniu tego serialu. Chodzi mi przykładowo o fragment: z odcinka 2 czas 0:32:20.

Całość prezentuje się jak żywcem wyjęte z filmu:
"Sicario" (Jóhann Jóhannsson - https://www.youtube.com/watch?v=gCb2pKgNXd8)
czy
"Sicario 2: Soldato" (Hildur Guðnadóttir)

Szkoda że filmweb kuleje w zakresie informowania o dźwięku czy muzyce w filmach i serialach. Albo ja takiej informacji nie potrafię odszukać. jeden wielki bałagan i ani jednej informacji o dźwięku, muzyce itd


Valhilla

Próbowałeś użyć aplikacji Shazam albo Soundhound?

Valhilla

a abstrahując od dzwięku, czy serial jest do obejrzenia?

ocenił(a) serial na 5
Jackie88

Właśnie skończyłem. Trochę się dłuży ale jak najbardziej da się obejrzeć.
Ciekawa historia aczkolwiek po doczytaniu źródeł widzę że nudne fragmenty można było zastąpić czymś innym.
Poniżej fragment jako lepszy wstęp do serialu niż opis. Śmiało można przeczytać ale więcej o tym w sieci polecam nie wyszukiwać żeby sobie nie zepsuć samego serialu.

"Paul Schaefer urodził się w 1921 roku w Siegburgu (Nadrenia Północna-Westfalia). Przed wybuchem drugiej wojny światowej należał do Hitlerjugend. Ponieważ w młodym wieku stracił oko, podczas wojny musiał zadowolić się rolą noszowego. Po wojnie występował jako pastor protestanckiego Kościoła anabaptystów. W 1957 roku utworzył w Niemczech misję, której celem była opieka nad sierotami wojennymi. Już wtedy był oskarżany o molestowanie dzieci. Gdy grunt zaczął mu się palić pod nogami, w 1960 roku opuścił Niemcy i uciekł do Chile. Zdołał namówić paru kolegów (m.in. Hermanna Schmidta, byłego pilota sił powietrznych III Rzeszy) i współpracowników do pójścia w jego ślady.
Kupił 13 tysięcy ha ziemi w pobliżu Parral (350 km od Santiago) i założył tam coś w rodzaju sekty. Małżonków tam rozdzielano. Dzieci w bardzo młodym wieku odbierano rodzicom. Gwałty były na porządku dziennym jako jeden z instrumentów wymuszania posłuszeństwa. Colonia Dignidad, gdzie w czasach największej świetności mieszkało nawet 300 rodaków nazisty, stała się niemiecką enklawą, nad którą władze Chile nie miały żadnej kontroli. "

ocenił(a) serial na 7
Valhilla

zgadzam się w pełni

ocenił(a) serial na 4
Valhilla

Miałem dokładnie takie samo skojarzenie i to już w pierwszym odcinku, kiedy kolumna samochodów zbliżała się do farmy. Podobieństwo z "Sicario" jest uderzające! A muzykę do serialu skomponowali panowie Miranda i Tobar, choć wydaje mi się, że ewidentnie zlekceważyli granice dozwolonej inspiracji. Niemniej serial jest całkiem niezły, a oprawa muzyczna (abstrahując od zapożyczeń) znakomita.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones