PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 087
ocen
8,4 10 1 31087
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Świetna ekranizacja książki

ocenił(a) serial na 10

Bardzo rzadko zdarza się żeby film dorównywał książce. Tutaj mam wrażenie jakbym oglądał na ekranie to co wyobrażałem sobie czytając parę lat temu książkę Saviano.
Zrealizowany jakiś czas temu film pełnometrażowy był słabiutki, wybrano tam kilka niekoniecznie najważniejszych motywów i złożono razem nazywając to adaptacją powieści.
Tutaj widać rozmach i wierność książce. Być może z racji, że jest to serial, twórcy nie mają ograniczeń czasowych i nie muszą wycinać nawet pobocznych wątków. Wprost przeciwnie: jest tu niesamowita dbałość o szczegóły i spójność akcji. Doskonale wpływa to na odbiór serialu. Mam nadzieję, że twórcy nie zachłysną się swym dziełem i nie wpadną na pomysł dobudowywania jakiś tłumów zmyślonych postaci i historii nie z tej ziemi wziętych ;)
Największe pozytywne zaskoczenie to był dobór aktorów, którzy wyglądają i zachowują się dokładnie tak jak to sobie wyobrażałem w trakcie lektury Gomorry. Chyba pierwszy raz z czymś takim się spotkałem i za to należy się wielki plus.
Obejrzałem dopiero dwa odcinki, ale mam nadzieję, że kolejne będą trzymały poziom, albo najlepiej go podbijały.
Nie da rady uciec od porównań z książką: w serialu mamy „nieco wydelikacony” obraz działań mafii, może z czasem będzie ujawniać się nieco więcej brutalności. Saviano nie szczędził niesamowicie brutalnych krwawych scen, które najbardziej zapadły w pamięć, tutaj na razie jest w miarę spokojnie.
Ciekaw jestem jaki (i czy) zostaną przeniesione na ekran analizy działania szarej – albo czarnej – strefy gospodarczej, bo to też był bardzo mocny punkt powieści. Zastanawiam jak twórcy się z tym zmierzą.
Daję bardzo wysoką ocenę i zachęcam do obejrzenia. Mocnymi punktami serialu są: świetny dobór aktorów, doskonała scenografia i zachowanie klimatu powieści.
Czas pokaże czy mam rację ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones