PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 079
ocen
8,4 10 1 31079
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Cóż to!

ocenił(a) serial na 9

Całkiem przypadkiem trafiłem na ten serial przeszukując internet. Jeśli ma coś wspólnego z filmem będę bardzo zaskoczony, bardzo pozytywnie zaskoczony.

ocenił(a) serial na 9
Animefun666

to włoski serial puszczany na Sky Atlantic, właśnie na podstawie książki Saviano i co za tym idzie również filmu Garrone. jeśli znasz włoski bardzo polecam Ci go obejrzec, byc może znajdziesz na jakichś włoskich stronach ze streamingiem, jeśli nie to serial został już sprzedany do kilku zagranicznych stacji, nie wiem czy również w Polsce, wiec możesz poczekac chociazby na angielskie tłumaczenie!

ocenił(a) serial na 9
luizar

Cały serial mam na dysku mówiąc szczerze, niestety włoskiego ni w zgryz i czekam na jakieś angielskie suby. Trochę to smutne, bowiem nic nie słyszałem o tym serialu, cicho sza, a pamiętam kampanię medialną, gdy film był w kinach puszczany.
Książkę Saviano czytałem kilka razy, tym bardziej mnie to intryguje.

ocenił(a) serial na 9
Animefun666

ja sama szczerze mówiąc oglądam serial z włoskimi napisami bo dialektu neapolitańskiego nie rozumiem, tak sobie teraz myśle, że jakbym wiedziała jak sie robi napisy mogłabym sie zabrac za tłumaczenie na polski :)
serial jest dośc mocny w niektórych momentach, włos sie jeży na głowie jak sobie zdaje człowiek sprawe, że to wszystko to rzeczy które dzieją sie na porządku dziennym...

ocenił(a) serial na 9
luizar

Domyślam się, jak film robił swoje, a książka oddziaływała jeszcze mocniej, to wyobrażam sobie długi serial. Naprawdę zazdroszczę teraz znajomości języka.
Kamorra jako mafia jest jedną z trzech najbrutalniejszych na świecie (bodajże z japońską Yakuzą i meksykańcami), książka, gdy za pierwszym razem ją przeczytałem zrobiła na mnie porażające wrażenie. Film również, tym bardziej nie mogę się doczekać choćby lewego tłumaczenia na angielski/rosyjski.
Przeleciałem sobie scenami przez kilka odcinków i zdaje mi się, że sam klimat tym razem został wiernie przeniesiony, ponury i cholernie wisielczy.

ocenił(a) serial na 9
luizar

Moja TV (nc+) od dziś udostępniac będzie co tydzień nowy odcinek po Polsku. Samo się rozwiazało.

ocenił(a) serial na 9
Animefun666

no to super! daj znac jak Ci sie podoba! :)

ocenił(a) serial na 9
luizar

Po pierwszym odcinku wyśmienicie, oby tylko mnie nie zawiódł. :) Póki co, bardzo się jaram, ale zobaczymy.
Pierwowzór obstawiam, że rozciągnięty zapewne będzie niemiłosiernie, ale to raczej na duuuży plus. Obecnie jestem na tak. Po pierwszym odcinku nie mniej niż mocne 7.
Alez na bloga mi się wpis przyszykuje, gdy skończę.

ocenił(a) serial na 9
Animefun666

Ja skończyłam oglądać pierwszy sezon wczoraj, ostatnie odcinki sa naprawdę mocne! Ja film widziałam dosyc dawno temu, a ze mam bardzo słaba pamięć nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak to sie do tego ma, książki, wstyd sie przyznać, ale nie czytałam... Tak czy siak, czekam na opinie co do reszty odcinków!

ocenił(a) serial na 9
luizar

Książka urywa co trzeba, szokująca i naturalistyczna (na autora był wydany wyrok śmierci przez Kamorrę właśnie). Film także wyśmienity (dla mnie).
Tak czy inaczej, niecierpliwie czekam na kontynuację.

użytkownik usunięty
Animefun666

fajne to ?

ocenił(a) serial na 10

Tak. Zapowiada się ciekawy serial

ocenił(a) serial na 7
artpos

Ale czy będą w stanie pociągnąć tę historię przez parę sezonów? Wydaje mi się, że nie, chociaż jeszcze całości nie obejrzałem.

jerzy02

Nie ma szans na parę sezonów. Przeczytaj książkę, żaden film ani serial nie odda jej klimatu, nawet jeżeli jesteś "anty książkowy" wzbudzi w tobie takie emocje, że za kilka lat do niej wrócisz, tak jak ja zaczynam ją czytać po raz kolejny.

ocenił(a) serial na 9
jerzy02

Nie pociągną, sama formuła "Gomorra ' La Serie" wskazuje, że to zamknięta produkcja. I to dobrze.
I jak wyżej, polecam książkę, wstrząsająca autentycznie.

ocenił(a) serial na 9
Animefun666

Jakby kogoś interesowało serial jest tłumaczony na polski. Są już dostępne polskie napisy do pierwszego odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones