PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 032
oceny
8,4 10 1 31032
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Obejrzalem 3y 1wsze odcinki Gomorry i stwierdzam, ze jest na pewno gorsza od Suburry. Przede wszystkim gra aktorska i postacie, w Suburzze kazdy jest wyrazisty i wnosi cos swiezego do fabuly, w Gomorze wszsycy sa podobnie jedno-wymiarowi. Prymitywni ludzie bez wiekszej charyzmy, gdzie im przy takim Adanim, Samuraju, Sara Monaschi, Spadino, Manfredi czy Cinaglia. Nawet kazdy klecha zawsze cos wnosi. Poza tym ciekawsze sa uklady i walka o wplywy pomiedzy rodzinami w Rzymie oraz politykami i Watykanem niz jakies ciagle odjebywanie sie za nic jak w Gomorze, co po jakims czasie staje sie groteskowe. Inny Fakt to lokacje, syf kila i mogila Napoli doluje i wszysto tam wyglada tak samo,. Rzym to jednak duzo ciekawsze miejsce.

master_of_vinyl_donuts

większość osób się zgodzi, że Suburra może być dodatkiem do Gomorry, jak ktoś ogląda Gomorrę to może też Suburrę jako dodatkowy serial bo podobny tematycznie i akcja w tym samym kraju, jednak tak jak jest na filmwebie i imdb jest odpowiednio (Gomorra 8,5/10, 8,7/10) Suburra (7,8/10, 8,1/10). Gomorra to najlepszy serial jaki oglądałem, a z tych największych to jeszcze tylko Breaking Bad przede mną.

ocenił(a) serial na 6
_Bunuel_

Juz jestem po 1wszym sezonie Gomorry i czasami mam wrazenie, ze ogladam parodie, bo sposob zachowania bohaterow jest idiotyczny. I te ciagle poklepywanie sie, czy lapanie za buzki, troche tandeta zajezdza.
Nawet nie ma co porownywac do Breaking Bad, bo przy Breaking to raczej towar z duzo nizszej półki.
BB to "Mona Lisa" wsrod seriali.

master_of_vinyl_donuts

Może poznaj choć odrobinę kulturę Neapolu, sposób bycia neapolitanczyków, silne znaczenie gestów i pewnych zachowań to nie napiszesz więcej takich głupot.

master_of_vinyl_donuts

Nie oglądałem Sabury ale nawet bez porównań jestem w stanie stwierdzić, że cały serial można było zamknąć w max 1 sezonie, reszta to kompletna strata czasu, wydłużanie bezwartościowych wątków, od sezonu 2 czy 3 to już kompletny brak realizmu, słaba gra aktorska gennaro przez cały serial, jego głupie miny, ruchy były irytujące, to samo patricia sztuczność, wymachy ramionami, gdzie tu naturalność, brak skrępowania, i jeszcze ona była najważniejsza w całym układzie przez prawie 2 całe sezony... grała na 2 strony i nikt jej o nic nie podejrzewał, normalnie nietykalna - słaba gra aktorska a wspomnę że to była główna rola na 2 sezony, tak jak gennaro dwie główne role to fatalna gra aktorska, amatorka .Ciro w sezonie 3 to już kompletnie grobowa twarz, poza 3 odcinkiem 3 sezonu jego udział był żaden. Sezon 3 to jakby historia pisana na nowo, niebieska krew to jakby młody gennaro nigdy nikogo nie zabił, tak samo ciro daje rozkaz zabójstwa - z tymże sezon 3 to już nie to samo, praktycznie każdy skuterowiec taki sam, nikt się nie wyróżnia, jedyne widoczne postacie są jakby bez życia, patricia, gennaro, ciro, ojciec małego savastano, chanel i może kilku innych -> wszyscy bez żadnego wyrazu, ciro w sezonie 3 to grobowa twarz, nawet gniewu nie było, po prostu obojętna widzowi postać. Gennaro od zmiany w ameryce południowej grał przez cały czas takiego ciro z sezonu 3 -> nieprzyjemna dla widza gra aktorska. Scenariusz pisany na siłę i to widać, sezon 2,3 to brak realizmu, 4 też taki będzie, a widząc twarz gennaro i jego dziewczyny, do tego pewnie patricia główne skrzypce -> widzę że to będzie najgorszy sezon gomorry.

użytkownik usunięty
master_of_vinyl_donuts

Mam zgoła odmienne zdanie. Dla mnie Gomorra jest pod każdym względem rewelacyjna, natomiast Suburra zdecydowanie mniej ciekawa, oparta w obydwu sezonach na tych samych schematach. Pierwszy sezon niezły, drugi to katastrofa.

ocenił(a) serial na 10
master_of_vinyl_donuts

Serial Suburra dużo traci na tym, że jest prequelem filmu z 2015 roku. Przez co wiadomo, że pewne postaci muszą pozostać nietykalne i nie będzie zaskoczenia.

Podstawowym zgrzytem są przyjacielskie relacje homo cygana z Aureliano, jeśli widziałeś film to domyślisz się co mam na myśli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones