PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 026
ocen
8,4 10 1 31026
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Gomorra Vs Pitbull

ocenił(a) serial na 8

Wloskie kino bylo zawsze dobre. Ale polskie w latach 60/70 nie bylo gorsze.
Minelo 50 lat i gdzie są Włosi, a gdzie jestesmy my? Moze przyklad produkcji meanstremowych nie jest najlepszym miernikiem kondycji calej branzy, ale...

Porownajcie sobie oba filmy/seriale chociazby tylko pod wzgledem scenariusza, gry aktorskiej, muzyki. Innych kategorii nie wymieniam zeby nikt nie zarzucil, ze chodzi o budzet. Co Wam wychodzi z tego porownania? Jestem ciekawy Waszych opini.

ocenił(a) serial na 9
DaBug

Gomorra jakkolwiek dobra nie jest to dalszym ciągu bliżej jej do "dzikiego zachodu". Kompletnie marginalizuje motyw policji (co nijak ma się do rzeczywistych poczynań neapolitańskiej Camorry).
Pitbul to praktycznie samo życie. Masa historii opartych na faktach ukazujących brudne realia pracy polskiej policji. Aktorsko nie mam nic do zarzucenia obu serialom.

Technicznie nie ma co porównywać. To 10 lat przepaści i setki tysięcy euro pompowane przez Sky Italia/HBO.

ocenił(a) serial na 10
Mtzz

bredzisz, klan Sevastano został oparty na losach klanu Di Lauro. Oczywiście do pewnego czasu.

użytkownik usunięty
DaBug

a slepnac od swiatel?

ocenił(a) serial na 8

IMO to gniot jakich mało. To jak podróbka czekolady przez wyrób czekoladopodobny za pomocą opakowania ze skopiowaną szata graficzna. W Gomorra aktor grający epizodyczna postać gra lepiej niż w Światłach aktor grający głównego bohatera. I co mnie to obchodzi ze naturszczyk? To trzeba było wziąć lepszego naturszczyka!
Scenariusz? Akcje urywane, brak wielowątkowości, dialogi nienaturalne.
W Światłach dobrze zagrali tylko aktorzy starej szkoły. I oni, podejrzewam ze w sposób improwizowany, ratowali tez swoje kwestie w dialogach.

użytkownik usunięty
DaBug

no mysle ze troche cie ponioslo z ta surowa ocena
jakbys pisal o serialu belfer np czy tych dzielach vegi to pelna zgoda ale slepnac od swiatel gdyby nie te wstawki psychodeliczne to by byl mega serial jak na polskie warunki
a debiutant nie byl taki zly jak sie tutaj pieklą eksperci od wszystkiego czyli niczego

ocenił(a) serial na 8

Swoją ocenę poparłem argumentami. Ten film nie ma u mnie taryfy ulgowej tylko dlatego ze jest polski. Cieszę się ze ktoś coś robi, ale mi się to nie podoba, wymagam więcej. Czekam na więcej. Kolejna rzecz i tez porównując do Gomorra: w Światłach dali muzę, nie tylko, ale między innymi hiphopową. Tak jak w Gomorra zreszta, pewien standard ostatnich lat. Nie powiem, ze to wtórne, niech będzie. Ale! Ale u nas wziął się za to amator w dziedzinie (reżyser) w Gomorra zlecono po prostu profesjonalistom - znanym na włoskim rynku hh. I to koresponduje z całością filmu: amatorka. Ludziom się podoba bo polskie, a u nas się nie kręci takich filmów, seriali tym bardziej. I na tym zapotrzebowaniu, głodzie rynku, jadą twórcy świateł.

slepnac od swiatel - poziom swiatowy? Moze na poziomie Turcji. Straszne gówno

użytkownik usunięty
Justyna_0288

bez przesady gówno to jest belfer albo inne scierwo a slepnac od swiatel calkiem dobrze sie ogladalo

ocenił(a) serial na 6

Daruj tej neo gupolce, o dobrym kinie wie tyle co krowa o lataniu.

ocenił(a) serial na 6
DaBug

hah, niezly mam ubaw z tego szajscu, ktory wypisujesz. SOS to lepszy serial od Gomorry pod wieloma wzgledami, a juz pisanie o jakijes podrobie to oznaka oblakania. Slepnac od Swiatel, to 1wszy tak nowatorski serial w PL od niepamiętnych czasow. Jest fuzja i insipracja takich dziel jak - Breaking Bad, trylogii - Pusher'a, filmow Tarantino, D. Lyncha, kina neo noir i calej masy innych, co juz podwaza twoja debilna wypowiedz o "podróbie" . Na kinie znasz sie rownie zajebiscie co swinia na programowaniu video.
W Gomorze wlasciwie wszystkie postacie są jedno-formatowe, kazdy zly do bólu z pomyslunkiem na poziomie iq kartofla, az traca to czasem banalem i sztucznym epatowaniem jednego schematu zachowan ludzkich i strukur emocjonalnych. Do tego kwestia policji, tam ku#!a nie ma policji, oni sa tam wszyscy super-heroes, bezkarni, odj.ebuja sie za nic w zasadzie. Czasem to wyglada parodystycznie.
Suburra pod tym wzgledem bije na leb Gomorre, w niej kazda postac wnosi cos innego. Mafia dresiarzy z Napoli, jezdzaca skuterkami, rozwala sie na ulicach w bialy dzien, a policja tam chyba zajezdza tylko po sztywnych. NO jaja straszne to sa. Do tego te wszystkie "cieplutkie" gesty gangsterow, ktorzy sie co chwila lapia za bużki, daja buziaczki i jak mowia do siebei to w dystansie 1-5cm twarz w twarz. Moze kurna jeszcze bliziej, zeby w slimaka polecieć. Chopaki z Sopranos mieli by z nich beke.
W Swiatlach dialogi slabe ? Ty to w ogole ogladales, one niosa ten serial.
Tak sobie mysle, skoro ty tak jezdziesz po serialu, ktory zrobil taka furore juz na calym swiecie, to proponuje ci obejrzenie Breaking Bad, bo ta cala Gomorra przy Breaking Bad to jakies amatorskie badziewie dla dzieciarni.

ocenił(a) serial na 8
master_of_vinyl_donuts

To nie piaskownica. Tutaj wystawiamy SWOJE OCENY filmom a nie sobie nawzajem. Żegnam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
master_of_vinyl_donuts

Te kłótnie sa niepotrzebne oba seriale gomorra i slepnac od swiatel sa niezle i tyle w temacie :D

master_of_vinyl_donuts

Wracaj na wykop.pl. Tam debile 30 paro latkowe wylewaja swoje zale na temat zycia codzienego jak i peany na czesc swoich ulubionych gównianych serialików
Jesli miales orgazm od sluchania tekstów głównego bohatera, to zazdroszczę, ale i wspołczuje.

ocenił(a) serial na 6
Justyna_0288

Sfrustrowana mala pindzia, ktora musi sobie poujadac, bo jedyny orgazm jaki ty dolstajesz to od pana wibratora, ktory ci wyszerbil polowe zębow, tak namietnie go uzywasz. Gowniany to masz tok rozumowania, no , ale plynna sraczaka w glowce zobowiazuje :)
Nie masz nic na obrone na temat swoich racji, to musisz siegac do dresiarskich metod obrazania innych. Mentalnie jestes na poziomie tych tłukow z Gomorry, co laza w dresach i maja problem z pomyslunkiem.
Wspolczuje ci iq

ocenił(a) serial na 10
master_of_vinyl_donuts

Nie zamierzam krytykować Świateł, bo serial mi się podobał, ale do Gomorry to bym nie porównywał w taki saposób jak to robisz, bo narażasz się na śmieszność niestety. Sporo u ciebie niezrozumienia realiów włoskiej, a zwłaszcza neapolitańskiej mentalności, kultury i obyczajów. Oni mają we krwi kontakt, gesty, całowanie w policzki wśród mężczyzn nje jest niczym zdrożnym, a pokazuje jedynie zażyłość czy bliskość relacji. Polecam zwiedzić trochę świata, a jeśli nie to polecam przynajmniej otwarcie umysłu, bo ludzie w granicach Europy różnią się od siebie, uwierz lub nie. Niektóre stereotypy są po prostu prawdziwe. É capito?? ;))

ocenił(a) serial na 6
xxadrianxx

Chyba sam nie wiesz jak to wyglada w prawdziwych realiach, bo moze i wyrazaja w ten sposob swoja sympatie, ale na pewno nie w tak obcesowy sposob, takze tobie polecam zwiedzic troche swiat :)

ocenił(a) serial na 10
master_of_vinyl_donuts

Cool. Byłem 3 razy w Rzymie, raz w Mediolanie, ale Neapol też chętnie odwiedzę. :))

ocenił(a) serial na 6
xxadrianxx

A ja w Wenecji i okolicach, tez fajnie :)

ocenił(a) serial na 9
master_of_vinyl_donuts

Nie rozumiem, po co tracisz czas na krytykę i prowokowanie fanów danego serialu. Ja nie przepadam np. za fantastyką, ale nie przyszłoby mi do głowy zabierać głos na forum "Gry o Tron".

ocenił(a) serial na 10
savino

Rozsądny głos. Ja na przykład nigdy nie byłem i już pewnie nie będę fanem Gwiezdnych Wojen, ale do głowy by mi nie przyszło krytykować tę sagę, bo to zwyczajnie kwestia gustu gatunkowego. Nie moja para kaloszy, nie znaczy, że pomysł twórców był zły, bo wystarczy docenić rozbudowanie wątków, wielowymiarowość postaci oraz ponadczasowość całego przedsięwzięcia. Szacunek się należy. A to tylko jeden przykład.

ocenił(a) serial na 10
master_of_vinyl_donuts

Weź się nie ośmieszaj chłopie, bo na porównywanie Gomorry do Ślepną od świateł to mógł się pokusić tylko oszołom. To są seriale zdecydowanie inne, mimo iż Soś też jest świetne.
A argument realizmu przemilczę, bo to Cię tylko kompromituje.

ocenił(a) serial na 10
master_of_vinyl_donuts

Bez urazy, ale raczej nie wiele wiesz o Włochach i nawet pobyt w Wenecji nic nie pomógł skoro dziwią Cię buziaczki i rozmowy z bliska. Ten naród ma tak zakorzenioną mentalność i tak właśnie zachowują się Włosi na co dzień. Poczytaj trochę na temat tej dzielnicy Neapolu, gdzie w niektóre miejsca nie zapuszcza się nawet policja, co nie znaczy, że w ogóle jej nie ma bo już na samym początku główny boss idzie siedzieć do pierdla. Potem równiez przewijają się watki z sądem, prokuratorami i adwokatami. Suburra to serial słabszy pod każdym względem [muzyka, realizm, gra aktorska, klimat].

ocenił(a) serial na 6
carll87

Suburra nie ma tak jedno-formatowych plaskich bohaterow, muzyka tez lepsza, w Gomorra jest jeden ten sam do porzygu motyw ambintowy przy scenach w filmie i jeden kawalek na zakonczenie odcinka, kurna tez mi muzyka. LOkacje w Gomorzze sa tez desen w desen takie same, ogolnie czasem mam wrazenie, ze ten serial traca groteską

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones