PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 081
ocen
8,4 10 1 31081
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Jak wrażenia po 8 odcinku? Szczerze to trochę się ubawiłem tą wojenką. Okazuje się bowiem, że jeden z klanów starego układu ma 6 (!) żołnierzy. No skisłem. Zabili ich przy tych skrytkach z bronią i bracia płaczą że nie mają ani ludzi ani broni. To ma być klan Camory? Po drugie ta akcja jak jadą na skuterkach i strzelają po oknach na dzielnicy rywali. Co to miało być? Tym bardziej śmieszna jest akcja, że jak ten piękniś zabija dwóch "obcych" w suvie to uciekają, przebierają się i ogólna panika. Natomiast wjechać całą ekipą na dzielnicę i strzelać po oknach? Spoko luz, nic się nie dzieje, w końcu jesteśmy w Libii w państwie upadłym... ups sorry, zapomniałem że to Włochy.

ocenił(a) serial na 10
19Maniek82

Tez to zauważyłem, baśniowy odcinek, idą na skróty trochę niestety. Można to tłumaczyć tym, że zabójstwo w SUVie było w Secondigliano a więc bardziej cywilizowanym rejonie niż Scampia gdzie nie zapuszcza sie policja.

19Maniek82

nie chodziło o to że ma 6 żołnierzy tylko Crazy chciał natychmiast dać odwet a to wymaga czasu i zebrania ekipy
Ciro i Genny wielokrotnie mówili iż każdy z federacji ma więcej żołnierzy-ich siła jest że nie wiedzą nadal z kim mają do czynienia i to ich powstrzymuje-sam Okularnik powiedział że muszą być szaleni ich atakować jak ci mają taką przewagę liczebną albo mieć plan
panika z pięknisiem wynika z faktu iż nie jest on "w środku" , ludzie o tym nie wiedzą dlatego mogli donieść
pieknis tez sie zorientowal o tym i robi tatuaz

ocenił(a) serial na 9
machiavellimind

Okularnik mówił - to fakt - ale jeszcze przed tym jak stracili magazyny broni i 6 ludzi. A po akcji ludzi Hrabiego już mówi do brata że jest pozamiatane. Dla mnie - śmiech na sali.

ocenił(a) serial na 10
19Maniek82

Źle to przedstawiłeś, a zatem doszedłeś do złych wniosków. Okularnik powiedział wyraźnie, że nie opłaca im się otwarta wojna.

ocenił(a) serial na 10
19Maniek82

Nigdzie nie było powiedziane że maja 6 żolnierzy .Wspomnieli że to najslabsza cześć starego układu .Nie wiem co w tym dziwnego mieli 6 najbardziej zaufanych żołnierzy to nie stare czasy gdzie organizacje miały setki członkow. Zaraz kupia/znajda sobie nowych zreszta nie potrzebowali wiecej nalezac do Starego układu na ktory raczej nikt sie nie odwazy podnieśc reki.

ocenił(a) serial na 10
19Maniek82

Macie muzyke koncowa z 5 odcinka 3 sezonu albo wiecie co to za ekipa ???

ocenił(a) serial na 9
mirron88

ostatnie sceny /watch?v=P3LV4gCWLBI
napisy koncowe /watch?v=17MBllYf6OY

ocenił(a) serial na 10
SQT88

Co do 9 odcinka - to uwaga spoiler !!!!! Po co Gennaro kazał zabić Siostrę Hrabi? Aby wywołać wojnę i nie czekać na zemstę na teściu ? . Ciekawie się zapowiada co zrobi Ciro ... Niech hataki robią te napisy może dzisiaj jeszcze zrobią 10 odc jak don Józek nie nawali :)

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Od niedzieli są na opensubtitles do obu epizodów, profesjonalne.

ocenił(a) serial na 10
savino

Do 10 odcinka ? To kto jeszcze robi napisy do gomorry oprócz hataków?

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Wysłałem ci na maila. Chyba nowa grupa, dodają po 20 pozycji dziennie. Wszedłem po angielskie, a tu niespodzianka. Idealnie dopasowane itd.

ocenił(a) serial na 10
savino

Co to za grupa mają jakąś strone internetowa? Dzięki za napisy !

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Szkoda, że Ciro jednak postawił w tej gonitwie na starego konia - Gennarro. Kto wie, czy może konserwatywnie oddany i lojalny Enzo nie byłby dla Cira formą katharsis..

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Chciał zrobić ferment by ten układ nie przeszedł i żeby w dalszym ciągu osłabiać Strigone i jego ludzi. Coś co Ciro próbował wcześniej, ale bardziej cywilizowany sposób czyli ustawka z tą bombą pod restauracją.

W spoilerze na finał widać obrazek spotkania samego Enzo z całą reprezentacją starego układu. Czyżby los Ciro został przesądzony?

Największą zagadką i sytuacją której kompletnie w dalszym ciągu nie ogarniam jest Patrizia. Nie chce mi się wierzyć, że od tak "za pstryknięciem palców" jest wiernym psem tej starej, aż do tego stopnia że robiła by w uja młodego Savastano.

ocenił(a) serial na 10
HighRisk

Wczoraj był premiera finału i podobno urywa tyłek .:)

ocenił(a) serial na 9
mirron88

Ten kawałek leciał już we wcześniejszych odcinkach, w teledysku występują aktorzy z filmu, polecam rolę Ciro Guardioli :)

NTO' & Lucariello - Nuje Vulimme 'na Speranza

ocenił(a) serial na 10
oppserwatorr

oo spoko super dzięki

19Maniek82

Ostatni sezon to błazenada. Jeżdżący skuterkami z komunii chłoptasie w rurkach i z trwałymi fryzurami walczą z szefami Kamorry. Z tego to się zrobił serial komediowy.

ocenił(a) serial na 10
mareksmil

Byli tylko narzędziem.

ocenił(a) serial na 8
19Maniek82

po 9 odcinku jest niestety coraz gorzej. realizm kuleje już na maksa. jeśli pierwszy sezon ocenialbym na 9/10, a drugi na 8/10, to "trójka" zalicza coraz większy zjazd i chyba tylko bronią ją zdjęcia i muzyka (ale dam szansę zakończeniu, jeszcze 3 odcinki).

ocenił(a) serial na 10
baxinski

Mam problem z tym serialem . Czy to jest naprawdę , tak , że policja kompletnie nie ma nic do powiedzenia . Strzelają się zabijają a policji kompletnie nie ma ???? . Ostatnio czytałem , że camorra się kruszy . Przerwana została zmowa milczenia w Neapolu . Mogli by dać jakiś Polski wątek . Przecież Polacy załatwiali im broń jak była wojna gangów . Teraz panuje też moda uciekanie do nas ...

ocenił(a) serial na 9
baxinski

Zgadza się. Brakuje starej dobrej gwardii czyt. Pietro Savastano, Malammore czy już nawet nie wspominając o najgorszym możliwym uśmierceniu postaci tego serialu Salvatore Conte. Bodajże w 4 odcinku 3 seonu jak się skończył rzymski sen Gennaro a właściwie dopiero zaczął, można wybrać dowolność. Liczyłem na coś o wiele dalekosiężnego a nie ponowne "wojenka" a małą dzielnicę w wykonaniu smarkaczy. Zabrali minimum 70% całego sezonu jak nie więcej i pytanie na co to było? Na moment w którym Enzo nie może się powstrzymać robiąc samobójczy atak. Tyle wyciągnął z lekcji które wpajał mu Ciro? O tym, że zaraz w obozie małolatów zacznie się handel na lewo było do przewidzenia od początku. Szkoda, że takie niuanse są przerabiane w tak dalekiej fazie sezonu tudzież końcówki właściwie.

O ile psiarnia i jej działania są od pierwszego sezonu pomijane i ja to rozumiem. Tak tych obrazków strzelania ze skuterów no to to jest już faktycznie przegięcie pały. W pierwszym sezonie jeszcze było o tyle miło, że małolaci poskakali może z 1,5 odcinka i później zostali szybko wyjaśnieni. Obecna ferajna w tym momencie jest nie do zatopienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones