PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 31 079
ocen
8,4 10 1 31079
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

No to dostaliśmy więcej Conte. Odcinek pt. Don Salvatore i jego zakazana miłość. Hmm...w sumie jakoś mnie to nie dziwi, bo już wcześniej mi się wydawało że to giej, bo jest tak stereotypowo wymuskany i w ogóle :] Chyba już w sumie lepiej było dać normalnego chłopa niż takiego transseksualiste. A już na pewno mogli sobie darować, pokazywania go nago, bo te brzydko zrobione cyce, były ekmh...aż się w sumie nie dziwię że Conte w celibacie żyje. Rozumiem że chcieli jakoś postać rozwinąć, ale osobiście dla mnie trochę pojechali dosyć trywialnym wątkiem.
No i się stało...właściwie do przewidzenia to było, po tym centryku Conte, jakim był ten odcinek. Heh, miałam przez chwilę cichą nadzieje że Włoski Łysy z Brazzers pójdzie do piachu. Jestem niestety nieco rozczarowana takim obrotem sprawy. Liczyłam że Salvatore będzie więcej w tym sezonie, a tu go w 3 odcinku uśmiercili na pocieszenie dorabiając mu jakiś niezbyt porywający background. Not cool. Bardzo nie fajne zagranie.
Teraz to liczę że stary Savastano wymiecie Ciro, ale znając życie Łysa Menda starego też załatwi, a wtedy się już naprawdę wkur..., bo Don Pietro to moja ulubiona postać :v

Tortuga033

Mam dwa pytania:
- Co to była za uroczystość (ta pierwsza, nie urodziny conte) na której obok contego bylo dziecko ??
- Conte na swoje urodziny wział ze so siostre transola co jest zrozumiałe. Pytanie tylko po co zaaranzowali transola do spiewania, przeciez taka reakcja reszty byla do przewidzenia.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
noob512

To były chrzciny dziecka jednego z ludzi Salvatore, co go poprosił żeby był ojcem chrzestnym jego córki.

Patrząc po zaskoczonych minach Conte i siostry tego Nino czy jak tam było temu trans, to oni nie wiedzieli o tym że on tam przyjdzie śpiewać. Widocznie się sam jakoś wkręcił :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

chwała Ci za to,że pokazujesz dziewczyne ogladającą taki serial. Szacunek, bo serial bardzo dobry, ale strassznie mało popularny.

Tortuga033

Tego odcinka jeszcze nie oglądałem, ale nie rozumiem co wspólnego ma seks z transseksualistą z byciem gejem? Pobieżnie przejrzałem odcinek i wydawało mi się, że to była kobieta, dopiero teraz dowiaduję się, że nie.

Chwała Bogu, że chociaż ten serialowy boss, nie jest gejem bo jeden Omar wystarczy, a poza tym jakoś mi by to nie pasowało do tej postaci.

ocenił(a) serial na 8
bjt2023

Zacznijmy od tego, ze zadnego seksu nie bylo. Ja tez po tej scenie 'łóżkowej' myslalam, ze to po prostu kobieta z waskimi biodrami i slabo zrobionym biustem :P Ale pozniej zostalo dosc dosadnie powiedziane, ze jednak nie ;)
Alez jestem zla, ze w taki sposob i tak szybko usmiercili Conte... Przynajmniej mial charyzme, w przeciwienstwie do Ciro.

ocenił(a) serial na 8
katerinaa_

Ja też jestem rozczarowana takim obrotem spraw, bo ledwo przy poprzednim odcinku pisałam, że mam nadzieje że Salvatore będzie więcej w tym sezonie, a oni go wzięli i w kolejnym odcinku, za przeproszeniem zaje bali :v
Za Ciro jakoś nigdy nie przepadałam, a po tym odcinku to już tym bardziej. Doceniam jego spryt, ale z drugiej strony jest tak bezwzględny, dwulicowy (chyba nie zawahał by się własną matkę zaciukać, gdyby od tego zależało bycie na szczycie), że dla mnie jest to totalnie antypatyczny bohater. Nie żeby pozostali byli jacyś sympatyczni xD niemniej, mają w sobie coś, dzięki czemu można ich polubić jako postacie chociaż, nie jako ludzi.

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Po tak długim czasie komentuje, bo dopiero teraz obejrzałem ten świetny serial !! Piszesz, że Ciro zabiłby własną matkę, żeby być na szczycie; no właśnie może dlatego taki jest bo NIE MIAŁ matki i ojca :D Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
bjt2023

zabili conte :((((

użytkownik usunięty
mateuszz27

moja ulubiona postać! aktor, który grał jego postać jest genialny. Conte miał to coś, poza tym dzięki swojemu wyglądowi i zachowaniu świetnie wpasowywał się w klimat włoskiej mafii. Ciro to nie dość, że gnida, to jakoś do włoskiej gangsterki mi nie pasuje. Pewnie tą mendę zostawią jak najdłużej w serialu yh....

ocenił(a) serial na 8
bjt2023

No przecież to facet był. Od początku to widać. Niby przerobiony na kobietę, ale i tak widać męskie rysy no i głos też męski. A co do pytania - jak się dwóch chłopów ryćka, to chyba geje, nie? :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Gdzie znajde 4 odcinek? Podobno miały być emitowane po 2 co tydzień a nigdzie nie moge znaleźć 4 odcinka

ocenił(a) serial na 8
Gunner1906

No przecież jest 4 odcinek na torrentach razem z 3. Na kickass choćby.

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Tzn odcinek znalazlem ale z napisami mam problem

ocenił(a) serial na 8
Gunner1906

na grupie ha tak .pl (bez spacji) masz napisy. Linka bezpośredniego nie wkleję, bo filmweb zabrania, nie wiem czemu :/

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

na hataku napisów do 4 jeszcze nie ma

ocenił(a) serial na 10
bierute

Dokładnie, nie ma na hataku na napppppiprojekt ani na napisy234. Ma ktoś wogóle napisy do 4 odcinka?

ocenił(a) serial na 8
Gunner1906

Nie ma jeszcze.

ocenił(a) serial na 8
bierute

A sorrka, nie wiem czemu przeczytałam że do 3. Do czwartego jeszcze nie ma.

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

Napisy od grupy ha.tak do 4. odcinka maja byc jutro. Za to angielskie juz sa

użytkownik usunięty
Tortuga033

niekoniecznie gej, transseksualista będący obecnie kobieta nie jest do końca mężczyzną, więc koleś który sypia z takim transseksualista nie jest do końca gejem. Tym bardziej, że jak widać, było w tej niby scenie łóżkowej ta pani męskich genitaliów się już pozbyła albo je dobrze schowała... Ja nawet jak zobaczyłam te fatalnie zrobione piersi i te muskuły nadal myślałam, że to kobieta tylko taka Chodakowska haha a że nie chciał się z nią pokazywać myślałam, że robi to dla jej bezpieczeństwa, ale scena na urodzinach już rozwiała moje wątpliwości.

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

Lubiłem postać Conte a w 3 odcinku ją strasznie zdeprecjonowali robiąc z niego geja. Co do Ciro to jest mendą przede wszystkim ze względu na to że zabija niewinne osoby jak tą dziewczynę w 1 sezonie czy swoją żonę w 2 sezonie. Ale jeśli chodzi o jego posunięcia w samej Camorze to są bardzo logiczne. Jakby nie zabił Conte to Conte zabiłby jego, co zresztą samo powiedział wcześniej, że chce go zabić. Co do zabójstwa Immy to chyba nie ma wątpliwości że ciężko na to zapracowała degradując Ciro i to jeszcze po tym jak zrobił porozumienie z Conte w Hiszpanii. Genny też potraktował go jak kupę, a wielki don Pietro kazał mu pić swój mocz.

ocenił(a) serial na 8
19Maniek82

No ja wiem, wiem że Ciro miał mocne podstawy ku temu żeby ich nienawidzić i dążyć do tego żeby ich zniszczyć (jeszcze dochodzi śmierć Atillo) i jak pisałam, nie odmawiam mu sprytu i zamysłu taktycznego, ogólnie ma łeb na karku i dobrze kombinuje, ale mimo tego, no jakoś gościa nie trawię.

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

Serial tak skonstruowany że właściwie każdy jest umazany łajnem i nikogo tak się nie da lubić na 100%. Każdy budzi ambiwalentne uczucia.

ocenił(a) serial na 8
19Maniek82

No to wiadomo, też pisałam o tym wyżej, że nie ma praktycznie pozytywnych postaci, są tylko więksi albo mniejsi skurcośtam :P Niemniej jakoś starego Savastano lubię i Conte też lubiłam.

Tortuga033

Conte to fantastyczna postać, moja ulubiona z całego serialu. Jest zresztą bardzo podobny do mnie bo podobnie jak on, nie piję alkoholu, nie palę papierosów, ani nie uprawiam seksu, w dodatku atrakcyjną transseksualistką też bym nie pogardził, bo u kobiety zwracam uwagę przede wszystkim na twarz.

Jedyna różnica, jest taka, że nie mam aż tylu świętych obrazów w pokoju, ale złożyłem już przyrzeczenia Bogu, że jeśli zostanę szefem mafii to zawieszę sobie wielki, na całą ścianę obraz przedstawiający Jezusa.

bjt2023

Conte nie ćpał, ponieważ wiedział, że dragi robią coś z mózgiem. Także radzę natychmiast przestać tobie to robić, albo zacząć z powrotem pić....

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

A ja chciałbym aby właśnie to Ciro ostatecznie pokonał wszystkich wrogów i wygrał będąc na szczycie mafii. Kibicuje mu właśnie dlatego że jest ze wszystkich postaci najbardziej bezwzględny i przebiegły typ. A jako że serial jest o bezwzględnym świecie mafii i jej interesach, to uważam że w takim świecie powinni triumfować właśnie najbardziej bezlitosne typy, a nie takie które wzbudzają mniejszą lub większą sympatię u widza.
Według mnie trochę to banalne będzie jeśli Ciro zostanie zabity, bowiem w filmach, serialach tego typu zawsze giną właśnie najbardziej złe postacie. A jeśli Cirlo ostatecznie triumfuje to była by to miła odmiana gdzie największe zło zwycięża.

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Nie wiem jakie tłumaczenie oglądaliście ale ani Conte nie jest gejem ani ta dziewczyna nie jest transseksualistą! Na poczatku wyjaśnione jest ze wiąże sie z nią bo jej dziewicą i dlatego później tez odmawia seksu z nią jako głęboko wierzący. Scena na imprezie to po prostu chłopaki robią sobie z niej żarty ponieważ ma taki typ urody a nie inny malo jest takich kobiet nawet w Polsce?Nawet później w rozmowie z Salvatore ten gość mówi ze nie wiedział ze to siostra jego dziewczyny. Powtarzam nigdzie w serialu nie jest powiedziane zero tranzystor ot wysoka dziewczyna z nietypowa uroda.

ocenił(a) serial na 8
BigCityLover

Przecież widać że to trans. Przyjrzyj się twarzy, ma męskie rysy, głos też ma męski, a ciało? Też widać że faceta i te brzydko zrobione piersi. Poza tym przecież jest dobitnie powiedziane na przyjęciu że to transseksualista. Wiadomo o tym i dlatego się z niego śmieją. Rozumiem że Grodzka wg Ciebie to kobieta z nietypową urodą? :) Nie no w sumie można to tak ująć, niemniej to był transseksualista.

ocenił(a) serial na 8
BigCityLover

Jeśli nie wierzysz:

https://farefilm.it/produzioni-e-set/tra-le-new-entry-della-seconda-stagione-di- gomorra-la-serie-anche-la-trans-alessandra-3217

http://www.bitfeed.co/page/roberto-saviano-tells-salvatore-conte-the-ruthless-bo ss-of-gomorrah-and-that-his-love-is-not-ordinary

http://www.napolitoday.it/cronaca/gomorra-trans-alessandra-langella-intervista.h tml

BigCityLover

Przeciez to byl facet ze sztucznymi cyckami!!No nie wierze.. Poszedłbys z nia..znaczy z nim?HAHAAAHAMasz chbya jakeis ciągoty homo. Nie zebym miala cos przeciwko

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

To były dwie bardzo mocne postacie i mimo,ze Conte to taki gey metroseksualny,wymuskany to bardzo pasuje do włoskiej mentalności czyli taki paniczyk trochę.twórcy jednego z nich musieli poświęcić i pozostawili mocniejszego Ciro zresztą teraz się wcale temu nie dziwie bo to on jest szykowany do ostatecznej konfrontacji przeciwko Sevastano.

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

A ja mam takie pytanie czy orientuję sie ktoś czy takie procesje jak na koncu, goscie przebrani jak jacys członkowie KKK i bijący się tymi gabkmi ze szpilkami faktycznie się odbywają we Włoszech?

o chyba faktycznie;) http://podroze.gazeta.pl/podroze/5,114158,5035515.html?i=0

ocenił(a) serial na 10
siwy__00

Moim zdaniem to była procesja zwana "Rito dei vattienti", która odbywa się w Wielki Piątek, Conte o niej wspomina w odcinku. Albo jakaś jej odmiana, bo procesja ta ma miejsce w Kalabrii, nie w Kampanii.
Odsyłam: http://www.adnkronos.com/fatti/cronaca/2015/03/30/pasqua-calabria-rinnova-rito-d ei-vattienti-fedeli-penitenti-flagellano-gambe_hHwtFz8gw4M51HPqiG8SBI.html

Tortuga033

Właśnie obejrzałam ten odcinek i jakby nie ten post to nawet bym się nie domyśliła że to był trans :o Myślałam, że to po prostu brzydka laska z dziwnymi sztucznymi cyckami :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

On był z siostrą tej trans.

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Dalej Don Pietro to twoja ulubiona postac, po tym jak wydal rozkaz swojemu najwierniejszemu zolnierzowi zabójstwo corki łysego z brazzers?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones