Gomorra (2014-2021)
Gomorra: Sezon 5 Gomorra Sezon 5, Odcinek 10
Odcinek Gomorra (2014-2021)

Odcinek 10

50m
7,8 254
oceny
7,8 10 1 254
Gomorra
powrót do forum s5e10

Scenariusz

ocenił(a) serial na 10

Cały ostatni sezon oceniam na 6/10. Nie ma już tego klimatu Gomorry, tych postaci (Jedynie postać Mistrala była na plus), jakichś ciekawych intryg i zwrotów akcji ani efektownych scen z takim wyczuciem jak na początku serii. Sam scenariusz jest często nielogiczny. Jest dużo małych braków logiki wśród bohaterów ale przede wszystkim nie rozumiem dwóch rzeczy (być może ktoś mi to wyjaśni):
1) Skoro Gennaro jest tak bardzo poszukiwany na samym początku to czemu nagle zaczyna bezkarnie chodzić po ulicy a nawet przychodzi na rozprawe sądową?
2) Azzura mówi na początku że tata nigdy nie wróci. Nagle kiedy Gennaro wraca na codzień do życia Azzury, nie mamy jakiejkolwiek sceny ukazującej spotkanie Pietro i Gennaro ani pokazania relacji między nimi. Myślę, że naturalnie ta scena powinna miec miejsce,

Sama końcówka nie jest zła ale do przewidzenia (nie widziałem przyszłości dla Cira) Osobiście wolałbym jednak bardziej wesołe zakończenie. Np. Gennaro odpływa z Azzurą a Ciro odpiera ten atak sam ginąc lub Ciro przeżywa i kradnie kase Wdowy i sam ucieka z Neapolu i widzimy kadr z 3 lat w przód gdzie Ciro ma już rodzine i żyje gdzieś na drugim końcu świata daleko od przestępczości.

ocenił(a) serial na 9
Kuba_Surdyk

1). Z tego co pamietam to żona Gennaro dała mu alibi, twierdząc, że w czasie zabójstwa Patrici byl z nią w calkowicie innym lokalizacji niz miejsce zbrodni.
2). Moim zdaniem akurat ta scena nie byłaby podrzebna w kontekście całości

Brak logiki można zarzucić tworcom juz od samego początku. Do najbardziej spektakularnych można zaliczyć reakcje Enza w stylu "zabiles moja siostrę to ja kazałem zabic Gennemu ciebie, ale skoro juz tu jesteś to choć, uscisne cie jak brata i zawiazemy sojusz, który zrowna z ziemia pół Neapolu". LOL. Nie mniej aktorstwo, muzyka klimat itd sprawiają ze Gomorra jako całość to jedna eielka rewelacja

ocenił(a) serial na 9
Gladiator1000

*reakcja Enza w sprawie zmartwychwstania Cira of course

ocenił(a) serial na 10
Gladiator1000

Nie musieli tego pokazywać, ale spokojnie można założyć, że on wiedział o tym, że to gruby zabił jego siostrę, a Ciro wziął to na siebie.

ocenił(a) serial na 9
stringer_bell

Czemu więc nie kazał zlikwidować Gennara ?

ocenił(a) serial na 10
Gladiator1000

Bo Ciro chciał pokoju. On i tak ukarał grubego każąc mu samemu to zrobić.

ocenił(a) serial na 9
stringer_bell

No co ty, błąd logiczny scenarzystów. Enzo nigdy by nie wybaczyl Cirowi a Savastano musiałby umrzeć. Juz tak jest skonstruowana Gomorra, ze za takie przewiny jest kulka w łeb a nie psychologiczna zemsta w stylu "zabij brata i spróbuj z tym żyć "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones