Gomorra (2014-2021)
Gomorra: Sezon 5 Gomorra Sezon 5, Odcinek 2
Odcinek Gomorra (2014-2021)

Odcinek 2

48m
7,6 258
ocen
7,6 10 1 258
Gomorra
powrót do forum s5e2

Po przerwie jaką realizatorzy zrobili pomiędzy 4 a 5 sezonem, zdążyło się już wiele zmienić. Niezmienne jest to, że Gomorra to jeden z najlepszych seriali jakie można zobaczyć, a to w jaki sposób reżyser zaczął piątą część, jest dla mnie jakimś fenomenem. Ten serial po prostu trzeba zobaczyć i się w niego zanurzyć, bo wciąga niesamowicie, a każdy sezon mega trzyma w napięciu i co ważne wszystkie trzymają swój równy, bardzo wysoki poziom...

maciek7262

Pamiętam jak kiedyś po Narcos zabierałem się za Gomorre. I jakoś po 15 minutach pierwszego odcinka stwierdziłem nie, nie czuje tego klimatu. Przy Narcos już po pierwszej scenie, wiedziałem, że ja to będę oglądał. Po jakimś czasie poczytałem komentarze i na szczęście spróbowałem ponownie. Narcos vel kolumbia był bardzo dobry, mogłem oglądać odcinek za odcinkiem. Ale Gomorra jest serialem wybitnym, ponad innymi, fenomen. Szkoda, że nie można zresetować pamięci i zacząć oglądanie od nowa.

radek_bialas

Mam dokładnie te same odczucia. Miałem podobnie z Narcosem, ale Gomorra wciągnęła mnie od początku kapitalnymi postaciami, charakterystycznymi i od początku do końca przemyślanymi no i klimatem... Klimat jest po prostu niepodrabialny

ocenił(a) serial na 10
maciek7262

Mnie wciągnął od razu zarówno Narcos jak i Gomorra ale u mnie jednak wyżej jest Gomorra, który jest fenomenalny i klimatem bardziej do mnie trafia. Kiedy Gomorra się skończy, będę czuł chyba taka pustkę jak po Banshee. Nie ukrywam, że moim ulubionym bohaterem jest Gennaro, za Ciro nigdy nie przepadałem więc liczę na to, że to Genny wyjdzie z tej rywalizacji obronną ręką.

ocenił(a) serial na 10
radek_bialas

Narcos to jest gangsterka dla gospodyn domowych. Jakby realia wygladaly jak w tych serialach to te klany by zjadly wesolego grubiutkiego pablo. A realia jak wiemy byly inne.

Staszekzkonina

Narcos jest zrobiony pod Netflixa wszystko jest ładne i kolorowe, niestety prawda znacznie gorsza ogólnie rzeźnia chaos i brak szacunku dla życia wszędzie liczą się i rządzą pieniądze. Można by nakręcić Narcios w stylu Gommory i odwrotnie.

atom75

Narcos został nakrecony tak jak było latach 90-tych. w Ameryce Płd.-genialny serial .

Staszekzkonina

nie porównuj tych seriali -Kolumbia lat 80-90 do współczesnych Włoch . Tam wtedy był nie pohamowany żywioł i niczym nie okrzesana brutalność. Brutalność latynoskich gangów nie ma sobie równych .

ocenił(a) serial na 10
tebor88

Przecież jemu o to chodzi, że serial Netflixa jest bardzo ugrzeczniony jak na tematykę karteli. Nie odbiega to niczym od standardu. To już w Gomorze masz mocniejsze akcje jak torturowanie i podpalenie dziewczyny, zabójstwa dzieci i tych nienarodzonych też. Netflix

stringer_bell

Oj ! w Narcos ugrzecznienie ? Zwłaszcza w serii o Escobarze ? No nie wiem.

ocenił(a) serial na 6
Staszekzkonina

Narcos to prawdziwe historie natomiast Gomorra to bajka dla naiwnych

ocenił(a) serial na 10
maciek7262

Gomorra jest jak narkotyk, ale trzeba umieć do niej podejść. Dla mnie serial przebił BB, wpadłem po uszy w niego. Sezon zaczął się kapitalnie, pierwsza scena pierwszego odcinka i już muzyka Aria w której się zakochałem. Nie wiem jak Ci Włosi to robią.

maciek7262

Reżyserem pierwszego epizodu był Marco, odtwórca roli Ciro. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich sezonach, będą się zmieniać we trójkę stołkami co epizod.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Marco jest reżyserem odcinków 1,2,3,4,5,9, a Claudio Cupellini 6,7,8,10.

ocenił(a) serial na 10
stringer_bell

Serial jest mega. Miałem tak z "The Wire" czy "Sopranos". Od "Narcos" (oglądane po "Gommorze" odbiłem się jak od ściany.

ocenił(a) serial na 9
maciek7262

Dwa pierwsze odcinki to kpina, naplucie w twarz fanom serii. To powstało z odrzuconych z filmu fabularnego scen plus zwiedzanie cmentarza.
Jest słabiej, ale w Neapolu wraca klimat dawnych sezonów. W 7 i 8 odcinku już na całego, grają emocjami - ale lepiej tak niż znowu zwiedzanie "demoludów". Wątki w Bułgarii, o Łotwie nie wspomnę, są najsłabsze w całej serii.

ocenił(a) serial na 8
maciek7262

No niestety nie można tego powiedzieć o ostatnim sezonie.....

ocenił(a) serial na 9
karinka_m

Sezon finałowy jest równie dobry na swój sposób. Misterny splot zdarzeń doprowadza do tragicznego końca wszystkich głòwnych bohaterów na potwierdzenie reguły, że spirala przemocy raz puszczona w ruch rodzi tylko chęć zemsty, przemoc i zniszczenie. "Doomed to live" muszą zginąć, jak w tragedii antycznej: "damned if they do, damned if they don't". Imponują drobne obserwacje socjologiczne życia i działalności mieszkańców Secondigliano. Doskonałe aktorstwo, serial przypomina trochę słynną "Ośmiornicę", tylko od drugiej strony. Plus fantastyczna ścieżka dźwiękowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones