Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 3 Gra o tron Sezon 3, Odcinek 2
Odcinek Gra o tron (2011-2019)

Dark Wings, Dark Words

58m
8,5 8 273
oceny
8,5 10 1 8273
Gra o tron
powrót do forum s3e2

rok temu przy drugim sezonie po premierze pierwszego odcinka w internecie od razu dostępny był 2 odcinek, czy tym razem też tak jest czy trzeba czekać na premierę w HBO?

ocenił(a) serial na 7
DziurawaMarysia

Też już się pytałem ale użytkownicy zamiast odpowiadać robili sobie żarty na Prima Aprilis niczym w przedszkolu.

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

też jestem ciekaw więc prosiłbym aby ktoś to potraktował poważnie

nawiasem mówiąc świenty odcinek jeśli sezon utrzyma poziom to bd najlepszy

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

Chyba nie będzie od razu dostępny. Nie pamiętam już dobrze, ale nie wiem czy z 2x02 nie było tak, że przez pomyłkę został wrzucony do internetu :)

madzialenaa_90

był specjalnie wrzucony to nie była pomyłka, pisali nawet na anglojęzycznej stronie hbo o tym

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

Aha. Mój błąd, dzięki za sprostowanie :) I już się wszystko wyjaśniło :)

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

Nawet jakby wypuścili to bym nie oglądał teraz. 2 tygodnie czekania na trzeci odcinek? Już wolę normalnie, co tydzień.

MatiZ_3

szkoda że trzeba tyle teraz czekać na kolejny odcinek

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

Tydzień? To jest "tyle"? Po 9 miesiącach czekania na nowy sezon, tygodniowe oczekiwanie nie sprawia mi problemu.

MatiZ_3

ale kiedy obejrzało sie już jeden odcinek to ma sie ochotena następny inastępny i następny....

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

A jak obejrzysz z miejsca wszystkie to co? 12 miesięcy czekania.

MatiZ_3

ja już pierwszy odcinek zdążyłem 3 razy oblookać

DziurawaMarysia

nuda jak flaki z olejem...caly odcinek przegadany....brak silnego belwasa i baristan odrazu sie ujawniający....zamiana kolejności wydarzeń z zatoki niewolniczej....plus przepiękna scena gdy cersei odwiedza Tyriona i twierdzi że stracil nos....podczas gdy aktor ma cały nos i tylko szrame na twarzy :)

sceptic1983_2

Jak ktoś już zauważył w innym temacie, ta wypowiedź Cersei o nosie to specjalny zabieg twórców. Naprawdę myślisz, że w jakimkolwiek serialu pokazaliby aktora bez nosa, z wielką blizną?

elfka77

myslę że dziwny to zabieg, którego celu nie sposob odgadnąć....myślę że by pokazali....chociaż jak mi sie przypomina Kąsacza też nie pokazali bez nosa.....z tą róznicą, że w jego wypadku nikt nie wspominal na ekranie że nie ma nosa :)

sceptic1983_2

No wiem. Też miałam ten etap, to było tuż po wyjściu pierwszych trailerów, kiedy myślałam "cholerni twórcy, co to ma być z tym Tyrionem, miał wyglądać jak potwór, miał nie mieć nosa, WRRR...fsdgsdfgfdg". Ale po czasie stwierdziłam, że to by nie przeszło. Najwidoczniej w serialu musi istnieć jednak granica estetyki. Mogą być brutalni, ale nawet twórcy Gry o tron nie przekroczą nigdy pewnej linii.

elfka77

za to w Spartakusie nie mieli przeciwko temu oporów :D

sceptic1983_2

A co takiego tam pokazali? Obejrzałam 2 sezony, możliwe że widocznie nie pamiętam... Chyba że coś się działo potem.

ocenił(a) serial na 9
elfka77

Pisiorki, flaczki, rączki, nóżki, główki, móżdżki i wszyyystko inne, każde z osobna, a co najlepsze - po cięciu gladiusem ^^

NazNaz

Mhm. No, tamtejszy serial w sumie miał to do siebie, że nie było w nim cenzury.
Cóż, szkoda, że w GoT pokazują co chwila nową parę cycków, ale blizny po nosie się wstydzili.

elfka77

Czytałam, że nie wstydzili się, tylko po prostu było to za trudne dla charakteryzatorów czy tam za bardzo czasochłonne- żeby go codziennie po ileś godzin upiększać. Taka blizna, jaką ma, jest o wiele łatwiejsza do zrobienia (chociaż myślę, że powinni zrobić większą, bo w końcu miał być potworem, na którego nie dawało się patrzeć, ludzie na dworze ciągle odwracali od niego wzrok, bo był tak paskudny). A słowa Cersei- że ludzie mówili, że nie ma nosa, ale nie jest tak drastycznie (nie wiem, jak brzmiało to w wersji lektora), są wg mnie takim puszczeniem oczka do czytelników : D

ocenił(a) serial na 10
elfka77

tak przez pokazywanie od czasu do czasu "pary cycków" nikomu nic się nie stanie : ), ale wzięli to twórcy pod uwagę i teraz zamiast się pieprzyć to ochroniarz Karła musiał iść z, nim na spotkanie i to tyle z cycków w tym odcinków, to było jak zresztą każda scena! o tak! zaplanowane, ale w tym odcinku szczególnie dla tych co narzekali na sceny seksu tera urwali ją na samym początku, a widocznie uznali, że nos przyda się jeszcze dla Krasnala i zrobili mu szrame, która i tak go dotknęła emocjonalnie jesteście tak mało spostrzegawczy z tego co widzę pfff, ale to co w książce było, a czego niema w filmie, to potraficie wypominać ależ jak nawet ja bym przeczytał książkę, to i tak nie chciał bym, żeby wszystko działo się i było mówione jak w niej! książka, to książka film, to film i dajcie sobie spokój już albo nie oglądajcie serialu, skoro was nie satysfakcjonuje ja nie czytałem książki, a serialu lepszego nie widziałem do tej pory, a nawet jakbym książkę czytał to nie był bym tak głupi, żeby 2 różne rzeczy na każdym kroku porównywać pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
elfka77

Osobiście uważam że to nie problem estetyki, acz ciężkiej w wykonaniu i uciążliwej na dłuższą metę charakteryzacji.

LordNeo

Yup, pewnie masz rację. I pewnie inaczej by było, gdyby chodziło o jakąś poboczną postać, która pojawia się rzadko. Ale twarz Tyriona jest wszędzie, na plakatach, w telewizji i raczej ciężko jednak byłoby pokazywać ją bez nosa.

ocenił(a) serial na 10
NazNaz

podejrzewam, że takie pisiorki, flaczki, rączki, nóżki, główki, móżdżki itp pokazywane są raczej w jednej scenie albo przez jakąś chwilę. A tu mamy do czynienia z jednym z głównych bohaterów który raczej bardzie się pokazywał zdecydowanie częściej. Więc obstawiam że to wszystko się kręci wokół kasy ;)

ocenił(a) serial na 10
signum521

o ludzie oglądnij na hbo go 1zwiastun 2 sezonu (ten z piosenką MS MR Bones) i tam lektor inaczej tłumaczy ...

ocenił(a) serial na 10
sceptic1983_2

Przecież Cersei mówi "Mówią, że nie masz nosa. Ale jak widzę nie jest tak drastycznie".

MatiZ_3

mówisz teraz o oryginalnej wersji anglojęzycznej? bo nie wsłuchałem się oglądając z polskim lektorem....może faktycznie źle przetłumaczyli

ocenił(a) serial na 10
sceptic1983_2

Oglądałem z napisami i właśnie tak powiedziała. Lektor zawsze coś poprzestawia.

elfka77

Oczywiście, przykład Boardwalk Empire z HBO, i aktor bez połowy twarzy.

użytkownik usunięty
Jaco80

tak, świetna postać

użytkownik usunięty
elfka77

W Looperze pokazali bez nosa.

ocenił(a) serial na 6
DziurawaMarysia

ja jestem na 5 odcinku 2 sezonu więc w poniedziałek walne sobię 2 odcinki 3 sezonu :)

Abatoniki

Lucky Bastard ;D

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

to juz jutro!

ocenił(a) serial na 10
DziurawaMarysia

dajcie jakiś namiar gdzie mozna obejrzeć na necie :) (oczywiście za darmo, bo nie mam hbo więc hbogo mnie nie interesuje)

michu_r3

odcinek jest już do pobrania na pirates bay za darmo oczywiście.

michu_r3

kinomaniak (spacja) tv już z lektorem

ocenił(a) serial na 10
kuki7

Dziękuję Ci bardzo!

michu_r3

dobry odcinek coraz więcej tych wątków, mam nadzieję ze je wkrótce połączą, a teraz pora zabrać sie za czytanie ksiażki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones