Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 5 Gra o tron Sezon 5, Odcinek 10
Odcinek Gra o tron (2011-2019)

Mother's Mercy

1h 1m
8,8 5 404
oceny
8,8 10 1 5404
Gra o tron
powrót do forum s5e10

S5E10

ocenił(a) serial na 9

CIekawe jaka przyszłość czeka Trystana jak Myrcella została otruta. Ale kto by się nim przejmował, to tylko książę. Zabijanie niewinnych dzieci, ciąg dalszy.

Zabicie Stannisa przez Brienne +1000000 do dedekowego patetyzmu. Na pewno pomysł ten wyszedł spod pióra Martina. Przy okazji, nie ma to jak dobić leżącego- bardzo to rycerskie.

Arya, jak jej wątek mnie nudził i drażnił, to w tym odcinku wypadła nieźle. Mam nadzieje, że teraz będzie wyraźniej postrzegała konsekwencje swoich czynów.

Dany, twój smok na pewno cię zrozumie i poleci tam gdzie go poprosisz. Musisz tylko ładniej poprosić.

Sansa= dama w opałach. Kobieto, czemuś sama nie strąciła Mirandy, tylko czekałaś na ruch Theona. Przecież to nie było arcytrudne. Ale rozumiem taka twa kreacja, że zawsze ktoś musi cię ratować.

Melisandre, byłaś moją ulubienicą. Za to, że opuściłaś swojego króla, gdy wszystko zaczęło się walić, czekam aż Davos weźmie i cię ciapnie. Oczywiście wpierw przywróć Jona do życia, ale potem możesz już spłonąć.

Ser Alliserze, a ja cię lubiłam. Jak mogłeś zdradzić swojego LD. Rozumiem resztę, ale ty nie powinieneś kierować się osobistymi pobudkami. Zostałeś wykreowany na twardego służbistę, co nie zdradza. Mam nadzieję, że to tylko twoja dedekowa postać.

Jon- wracaj do nas szybko.

Królewska przystań- nie ma tu nic do czego można by się przyczepić.

ocenił(a) serial na 10
raschel97

Wątek Aryi nawet i Stannis death! i Myrcella też niby nie dostała korony ale co tam

ocenił(a) serial na 10
TyrionLanister

I szkoda że nie było śmierci Kevana Lannistera i Pycella jak w książce

ocenił(a) serial na 10
TyrionLanister

W szóstym sezonie będzie na pewno

ocenił(a) serial na 10
12Lisek

Mi sie wydaje że może umrze ale nie z ręki Varysa on pewnie będzie rządził z Tyrionem. Pewnie będzie wojna z Martellami i kevan będzie ją prowadził

TyrionLanister

Wydarzenia w KP są nieco opóźnione w stosunku do książki. Kevan może zginąć w szóstym. A we mnie pojawił się promyk nadziei, że może jednak w serialu będzie Aegon.

ocenił(a) serial na 6
NikKlik

Oby dali Aegona czy kim tam jest

ocenił(a) serial na 6
TyrionLanister

Byłoby przynajmniej ciekawie

ocenił(a) serial na 10
raschel97

"Mam nadzieje, że teraz będzie wyraźniej postrzegała konsekwencje swoich czynów. "
Już chyba nie będzie postrzegała tych konsekwencji xD

raschel97

"Sansa= dama w opałach. Kobieto, czemuś sama nie strąciła Mirandy, tylko czekałaś na ruch Theona. Przecież to nie było arcytrudne. Ale rozumiem taka twa kreacja, że zawsze ktoś musi cię ratować. "
xD

Ja tam Myrcelli nie żałuję - wpieniało mnie to dziewczę, a razem z Trystane robiło za Disney'a w serialu.

raschel97

Ucieczka Melisandre to zabieg fabularny. Widać potrzebują ją na Murze. Pewnie po to, by uratowała Jona.

ocenił(a) serial na 9
Kwarc

Zabieg fabularny poparty czym? Dlaczego kapłanka miałaby opuścić wybrańca swojego boga?

raschel97

Zabiegi fabularne, czyli plot devices mają to do siebie, że w nich ważniejsze jest pchnięcie akcji do przodu niż realizm i logika ;)

ocenił(a) serial na 9
raschel97

Tym, że mimo iż Bóg pomógł z odwilżą, ludzie okazali słabość, i pouciekali. A bez armii, Stannis nie miał szans. Magia tu już nie mogła pomóc, więc się ewakuowała w porę (wszak trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym), tym bardziej, że będąc na Murze dostrzegła coś w Jonie.

raschel97

Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu.

ocenił(a) serial na 10
raschel97

Wątek Cersei bardzo dobrze pokazany.

Arya też wypada bardzo ciekawie

Wątek Stannisa jakiś sztuczny. Wyszedł na głupca, którym nigdy nie był, nawet Melisandre zorientowała się, że nie ma czego szukać u boku Stannisa i myślę, że nie wynikało to z jakichś wizji tylko prostych kalkulacji. Zwolennicy prawowitego króla nie będą zadowoleni.

Jon Snow- nie było wwargowania jak wielu spekulowało, dużo wskazuje na to, że Melisandre go ożywi jak Thoros Berica Dandariona.

Góra- Frankenstein mnie rozśmieszył

Sansa- ten wątek musiał się pojawić więc po prostu go odbębniono

raschel97

Jon już raczej nie wróci. Kit Harington potwierdził, że się nie pojawi w szóstym sezonie.

http://film.onet.pl/wiadomosci/bohater-serialu-gra-o-tron-nie-wroce-w-szostym-se zonie/ybnhdt

ocenił(a) serial na 9
NikKlik

Jak to nie? To pewna informacja?

ocenił(a) serial na 9
NikKlik

Może to znowu takie żarty jak z śmiercią Theona. Przecież nie zamieszczaliby takiego spojleru z internecie.

raschel97

Harington mógł się wygadać bez zgody twórców. Albo to jest zmyła, albo Jon został zabity na śmierć.

ocenił(a) serial na 9
NikKlik

został zabity na śmierć- nowy frazeologizm

raschel97

Specjalne tak napisałem by podkreślić, że się nie odrodzi ;)

ocenił(a) serial na 9
NikKlik

odrodzi się, musi się odrodzić

raschel97

Są już teorie, że Jon się odrodzi, ale poczeka w zamrażarce aż do siódmego sezonu

ocenił(a) serial na 7
NikKlik

A może nie wróci jako Jon? Nie wiemy czy pytano o Kitta czy o postać jaką gra.

ocenił(a) serial na 10
raschel97

Co dalej było z Sansą w książce? Zabiła się?

ocenił(a) serial na 9
Wercia1501

Nic się z nią nie stało, bo ona nie była w ogóle w WF. Nie była żoną Ramsay'a, LF nie wystawił jej do wiatru. WIęc nie mam ci jak zaspojlerować jej dalszych losów. Ale myślę, że mogę z Theonem udać się na Mur czy spotkać Brienne. Mogę cię zapewnić, że ona nie popełni samobójstwa. Nawet dedeki nie byłyby do tego zdolne.

raschel97

Tak naprawdę to Sansa, może jeszcze namieszać i to bardzo dużo.

ocenił(a) serial na 10
raschel97

No ale ona skoczyła z muru. Jak mogłaby przeżyć?

ocenił(a) serial na 9
Wercia1501

Tam była zaspa. Może się najwyżej trochę poobijać.

użytkownik usunięty
Wercia1501

Może przeżyje, ale będzie kaleką jak Bran.

Wercia1501

Wątek Sansy w książkach ucina się po wyjściu z Orlego Gniazda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones