Gra o tron
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5 . Spojlery

ocenił(a) serial na 7

Siema jestem po 4 odcinkach nowego sezonu i czuje niedosyt serial nie oddaje książki .
Skąd niby Starkówna na północy ?
Czemu zrobili ze staruszka Jakena ? :D
Czemu tyrion rozmawia z varysem a nie z ilyrio mopatisem ? i jeszcze opowiada bajeczkę o tym że poznali się bo byli zwolennikami targaryenów czy jakoś tak ?

Komandosik8

Dopiero w 5. sezonie zorientowałeś się, że serial nie jest ekranizacją powieści 'strona po stronie'? To pierwsza ekranizacja, jaką oglądasz w życiu, że dziwią Cię takie zmiany fabularne?

ocenił(a) serial na 10
Komandosik8

Też nie jestem usatysfakcjonowany. Ślub Sansy i Ramseya ? Po tym co Boltonowie zrobili na Krwawych Godach ? Okrutne. Do tego zniszczono cały wątek Brienne. Spotkanie Sansy, Petyra i jej było dla mnie zaskakujące, w pewnym sensie fajne ale też i nielogiczne. Teraz prawdopodobnie Brienne uda się na Mur, do Stannisa. Absolutnie zmieniono historię tej postaci. Synowie Harpii i Wiara Wojująca - the Best. Przypomina mi to 1odc 2 sezonu, kiedy Cersei kazała zamordować bękarty Roberta - po prostu jedna, wielka, okrutna rzeź. Jeśli chodzi o Dorne - mam wrażenie, że producenci nie wiedzą jak się zabrać do rozwinięcia tego wątku.
Przeraziło mnie jak Tommen ( 8 - 9 letni chłopiec) kocha się z Margary zaraz po ślubie. Patologia :)
Scena Melisandre i Jona niezbyt pozytywnie mnie zaskoczyła. Ta kapłanka pcha się każdemu do łóżka (albo na stół :) )

Widocznie będziemy mieli inną fabułę w serialu a inną w książkach. A sądziłem, że stanie się to dopiero w 6 sezonie. Mam nadzieję, że całość wyjdzie jak najlepiej, choć nie sądzę by ten sezon pobił sezon 4 czy nawet 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones