PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783174}

Grace i Grace

Alias Grace
7,3 16 703
oceny
7,3 10 1 16703
Grace i Grace
powrót do forum serialu Grace i Grace

Zakończenie

ocenił(a) serial na 9

Wg mnie zabiła. Zarówno Nancy jak i Mary. Idąc od końca - przewijało się w serialu sporo wątków biblijnych. Wąż na narzucie jednoznacznie wskazuje na pokuszenie Grace, tym bardziej, że powiedziała, że to nieodłączny element. Co najważniejsze - Twórca nam podpowiada samym tytułem. "Grace i Grace". Nie było w niej Mary, to była podpucha. Chciała pomóc koledze wróżbiarzowi, bo mieli pakt. Obstawiłbym nawet, że już wtedy jak przyszedł ją odwiedzić, powiedziała mu, że to ona zabiła Mary a także, że planuje zabić Nancy. To był jej sekret, a jego to, że sam nie wierzy w hipnozę. Udawała więc wówczas. A, że myślała, że potem porozmawia z Doktorem, powie jak było - wiedziała, że on jej uwierzy. Z zaskoczenia jednak już się nie zjawił.
Przede wszystkim też w scenie końcowej mówiła to męża, że wybaczając mu czyni drobne kłamstewka, bo tak naprawdę nie ma czego mu wybaczać - uwięziono ją za popełnione zabójstwo.
Doktor w tym wszystkim się pogubił, z rozpaczy, że nie uwiódł Grace topił smutki w seksie z gospodynią.
Sytuacja z ojcem, kiedy chciała go zabić tym bardziej dowodzi tego, że miała ciągoty do zabijania ale jeszcze nie miała tyle odwagi.

przemyslawpuzio1

Ale dlaczego miałaby zabić Mary, jeżeli ona umarła zupełnie przypadkiem?

ocenił(a) serial na 9
pettic0at

po czym wnioskujesz, że przypadkiem?

przemyslawpuzio1

Z tego co zrozumiałam to umarła w wyniku powikłań źle przeprowadzonej aborcji, tak przynajmniej to zrozumiałam, czy chodziło o coś innego? Wydaje mi się, że Grace nie miała z tym nic wspólnego, tak przynajmniej wynika z jej narracji.

ocenił(a) serial na 9
pettic0at

bodajże w ostatnim odcinku jest chyba nakreślone, że prawdopodobnie Grace maczała w tym palce, ale już nie pamiętam konkretnego obrazu, który na to wskazał

przemyslawpuzio1

Mary? Ona zmarła z powikłań po aborcji jak ktoś wyżej napisał. Grace zmieniła się po śmierci przyjaciółki. Odtąd stała się inną osobą. Gdyby Mary nie odeszła życie Grace wyglądałoby całkiem inaczej

przemyslawpuzio1

Jak obejrzeć serial i nic z niego nie zrozumieć? Przykład idealny.

ocenił(a) serial na 9
przemyslawpuzio1

Grace i Grace to tytuł polski. W oryginale to Alias Grace, czyli Inaczej zwana Grace lub Pseudonim Grace

przemyslawpuzio1

Zgodzę się tylko z tym że zabiła. Reszta się kupy nie trzyma. Nie zabiła przyjaciółki, Jeremiah nie wiedział, że ona zabiła dlatego się tam zjawił żeby jej pomóc. Był zdziwiony gdy jego hipnoza zadziałała, mi się wydaje że Grace miała osobowość mnogą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones