PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706416}
7,3 1 307
ocen
7,3 10 1 1307
Grantchester
powrót do forum serialu Grantchester

Obejrzałem na próbę odc 1 sezon 6. Zacząłem bardziej doceniać Ojca Mateusza. Smutne że podkopuje się zasady chrześcijańskie w serialu w którym duchowny jest główną postacią. Nie dość że w prawdziwym życiu są duchowni którzy obniżają zaufanie do chrześcijaństwa to jeszcze tu ksiądz i wikary pozwala sobie na zachowania nie godne nie tylko duchownego ale i każdego chrześcijanina. W takiej sytuacji wrażenia artystyczne nie mają żadnego znaczenia. Szkoda.

Renifer60

Nie ksiądz, tylko pastor, bo to są anglikanie.

bazant57

Pastor heretyk, amator cudzych żon i do tego alkoholik. Policjant też alkoholik zdradzający żonę. Chyba zamysł był taki, żeby odbrązawiać angielskie symbole.

Mordechaj

O ile dobrze pamiętam, to ukochana pastora Chambersa była jego wielką miłością od dzieciństwa. Był oficerem Scots Guards, który był zmuszony dobić śmiertelnie rannego podwładnego, aby skrócić jego cierpienia. Stan duchowny miał być dla niego odkupieniem, ale to nie wystarczyło. Alkohol tłumił wojenne koszmary, ale też fakt, że Amanda nie czekała i wybrała innego. W dodatku źle wybrała. Bo życie nie jest proste i wybiera się niekoniecznie między dobrem, a złem. Z kolei Geordie dostał się do niewoli japońskiej i przeżył jako jedyny z grupy przyjaciół. Powoduje to, że czuje się winny, bo to on przeżył. Stąd też jego skłonność do butelki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones