PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617239}

Grzech Fatmagül

Fatmagül'ün Suçu Ne
7,4 1 178
ocen
7,4 10 1 1178
Grzech Fatmagül
powrót do forum serialu Grzech Fatmagül

Mustafa

ocenił(a) serial na 7

Skąd się bierze fenomen tej postaci? Ani on przystojny, ani mądry ani nawet bogaty, nie ma nic co mogłoby się spodobać kobiecie. Jest za to agresywny, niezrównoważony i egoistyczny a Fatmagul zachowuje się jakby straciła księcia co najmniej. Miłość miłością, ale po tym jak się zachował, zostawił ją po tragedii jaka ją spotkała, kiedy szła do niego, nawet z nią nie porozmawiał, a wcześniej jeszcze nawrzeszczał na dziewczynę przeżywającą traumę, ona go dalej kocha. Jeszcze twierdzi, że go zna, od dzieciństwa itd., no skoro chciała spędzić życie z takim typem to współczuję gustu. Martwi się, że trafi do więzienia. I dobrze, to jest miejsce dla przestępców. Dobrze jej Kerim powiedział, że on jej nie kocha, tak jak ona jego. On jej wcale nie kochał.
Tak samo wszyscy przeżywają, że Mustafa chce zabić Kerima. Serio? Kto zwycięży w starciu kowal- rybak? Mam poważne wątpliwości kto byłby tu w stanie kogo zabić czy poturbować.
Jeszcze ta cała Asu. Spotkała w autobusie totalnie nijakiego gościa i napaliła się jak nie wiadomo co. Co jej się w nim mogło spodobać? A on wielce zniesmaczony, że zaprzyjaźnił się z prostytutką a nie dziedziczką fortuny. Tylko wiecznie obrażony książę Mustafa, strzela fochy, planuje zemstę (w zasadzie nie wiadomo za co, bo nie za Fatmagul, którą ma gdzieś) i czeka, aż mu wszyscy będą usługiwać i dawać czego sobie zażyczy.
W ogóle cała ta sytuacja chora. Co za mentalność, "kultura"? Dziewictwo to nie jest tylko błonka a gwałt to nie jest współżycie, ani nie odbiera dziewictwa ani nie czyni nieczystym ani nie powoduje, że ofiara jest zhańbiona. Zhańbieni to są oprawcy. Ludzie, co za myślenie?! Jak można się litować nad gościem, którego narzeczoną zgwałcono a ofiarę traktować jak śmiecia?! A gdyby to się stało już po ślubie, to co, rozwiódłby się z nią? Cały ten Mustafa, jego rodzice, większość wioski, Mukaddes, Munir i Erdogan to najbardziej niestrawialni bohaterowie tej historii.

użytkownik usunięty
Alee

W Polsce kobiety tez kochają swoich oprawców, nie potrafią odejść od nich pomimo upokorzeń, są z takimi agresywnymi mężczyznami aż do śmierci. Tak pewnie byłoby z Fatmagul, zakochała się, a u nich nie bierze się rozwodów tak łatwo jak u nas, zwłaszcza w tych "niższych" klasach. Tam, jak się zakochasz, to siedzisz przy mężu do końca życia, jaki by nie był. Po drugie, w tych krajach muzułmańskich nadal jest problem np. ze sprawdzaniem, czy dziewczyna jest dziewicą w dniu ślubu, więc to co się zdarzyło Fatmagul, jest wstydem dla całej jej rodziny, w Polsce nie byłoby tego problemu, Fatmagul otrzymała by wsparcie i pomoc. Tam w Turcji to bylby koniec jej życia, zostałaby stara panno, bo nikt by jej nie chciał. Ale znalazł się taki przystojny Pan, który zechciał się z nią ożenić. i mamy happy end.

ocenił(a) serial na 6

syndrom... uzaleznienia od bycia maltretowaną. Syndrom bycia ofiarą... BYWA ale ja taka nie jestem i wiele kobiet też nie. Może nie mają dokąd pójść? A Fatma jest cinka. Wzięłaby kasę z tych kont i poszła mieszkać sama, a nie się wkur..a że musi żyć z mukkaddes czy kerimem. Kase od Kerima dostała. Cieniaska. Miesiącami w domu siedzi zamiast iść i roboty poszukać.

ocenił(a) serial na 6
Korekta

w Polsce też jest problem, że chłopy mogą mieć różne kochanki, wiele ich, bogate przeszłość, dzieci a i tak sa chciani. baby nie. Bo puszczalskie , nieobyczajne i wyśmiewane. Chłop w Polsce też chce niezużytej dziewicy. Ale doświadczonej i chętnej wobec niego. masakra. Dama na salonach ku.. dla niego. Też dziewica bez żadnych chorób czy aborcji etc. i żeby go z innymi nie porówywała i nie za wiele wymagala. Najlepiej nic.

ocenił(a) serial na 6
Korekta

"Fatmagul otrzymała by wsparcie i pomoc" buhahahha wierzysz jeszcze w rycerzy i księżniczki. we wróżki i babę jage. masakra.

ocenił(a) serial na 7

Patrzysz na tę sytuację zbyt stereotypowo. Dałeś się zwieść pozorom.

Tak, tak. Bo niby w Polsce zgwałcona kobieta nie usłyszy, że pewnie sama tego chciała, że sprowokowała, bo miała za krótką spódniczkę, a w ogóle to jej wina, bo po co tam łaziła.

Alee

Mustafę zagrał najprzystojniejszy aktor w serialu, a dla Fatmagul był "jej księciem". Zachowywał się tak jak go wychowano, jak posłuszny syn swoich rodziców. Nie mógł się inaczej zachować, a Fatmagul już nie mogła zostać matką jego synów. Fatmagul spotkało więc szczęście w nieszczęściu, że Mustafa ją porzucił. Wszyscy mu robili wodę z mózgu, a gdy się zorientował w sytuacji i w swoich uczuciach, było już za późno, żeby odzyskać byłą narzeczoną. Nie zachował się z początku jak człowiek tylko jak turecki macho. Ponoć wg badań do dziś w Turcji 80% mężczyzn chce się ożenić z dziewicą. Zresztą w epoce braku antykoncepcji, której pokłosiem jest ta mentalność, co społeczność w wiosce miała począć z gwałcicielem i jego ofiarą? Skoro gwałcicielowi się tak dziewczyna podobała to mu ją oddawali, żeby się opiekował nią i ich ewentualnym dzieckiem do końca życia. Podobnie u Indian w Meksyku, gdzie karą dla mordercy jest utrzymywanie rodziny zamordowanego. Wyjaśniam, że zanim Mustafa pozna prawdę chce się zemścić za to, że Fatmagul go zdradzała z Kerimem, bo tak mu przecież wmówiono i taka była oficjalna wersja wydarzeń przedstawiona przez adwokata i bratową na policji, żeby bogaci gwałciciele uniknęli odpowiedzialności. Ale proszę się nie martwić, nie chciał nieczystej Fatmagul to dostanie Asu. Prostytutka jest w tym filmie przeznaczona specjalnie dla Mustafy. Los jest przewrotny. Kerima zaś wychowała ciotka i ona też pomogła mu w ocenie sytuacji.

ocenił(a) serial na 7
dada49

Zgadzam się. Mustafa najprzystojniejszy ;) Co do reszty również. Niestety, tak został wychowany. Ale to tylko część prawdy. Bo poza wychowaniem, jest jeszcze coś takiego, jak WŁASNY ROZUM! Mustafa z tego co pamiętam, widział w jakim stanie była Fatma po tym gwałcie. I co on sobie wtedy pomyślał? Że sama tego chciała? Bo lubi brutalny seks? Jest jeszcze kwestia jego rodziców. Znając realia tureckich telenowel, gdyby po tym gwałcie zdecydował się zostać z Fatmą i się z nią ożenić, to najprawdopodobniej rodzice by się go wyrzekli i odwrócili od niego. Poza tym uważam że twórcy trochę źle to wymyślili. Główna bohaterka z człowiekiem, współodpowiedzialnym za jej dramat? Trochę to hard. Miło było by zobaczyć, jak Mustafa staje na głowie, by odzyskać miłość i zaufanie Fatmagul. Ale scenarzyści zaplanowali dla niego marny koniec.

ocenił(a) serial na 5
HotChocolate90

Aż muszę odpisać. Pod koniec serialu ze strony Mustafy nie było już miłości do Fatmagul, a jedynie obsesja. On uważał, że dziewczyna mu się należy, prześladował ją, nie chciał zostawić w spokoju-mimo jej protestów, porwał ją dwukrotnie, dwukrotnie przystawił jej lufę pistoletu do głowy, powiedział, że zginą razem, ot na zasadzie "nie będziesz moja-nie będziesz niczyja", dwukrotnie albo i trzykrotnie ranił Kerima. Nie mowiąc już o tym jak traktował Asu- swoją ciężarną żonę. To po prostu psychopata był opętany nienawiscią, chorobliwą zazdrością, a nie miłością. To, że Fatmagul przestała go kochać potraktował jako osobistą zniewagę i nie mógł się z tym pogodzić.

Krzywdy, które Mustafa wyrządził Fatmagul wydają mi się tysiąc razy gorsze niż krzywda, którą wyrządził jej Kerim. O ile ten drugi swoją miłością, cierpliwością, pomocą i oddaniem zdobył sobie zaufanie i miłość Fatmagul, tak ten pierwszy po prostu stał się zwykłym kryminalistą i pogrążął się coraz bardziej. Powiem nawet więcej - według mnie to właśnie Mustafa, jest najczarniejszym charakterem serialu, gorszym jeszcze niż gwałciciele.

Zresztą już od początku serialu, w czasie przyjęcia u Yaszaranów widać było, że Mustafa jest chorobliwie zaborczy- wydarl się na Fatmagul, bo miała czelność rozmawiać z innym mężczyzną, bo szła przez wieś w mokrej sukience. Opuścił ją w najgorszym momencie, spalił ich dom - a potem jeszcze miał pretensje do dziewczyny, że nie chce do niego wrócić. Wydaje mi się, że gdyby ten cały gwałt się nie zdarzył, to w końcu prawdziwa natura wylazłaby z Mustafy tak czy inaczej, i traktowałby Fatmagul równie podle jak Asu.

W życiu bym nie chciała, żeby serial opowiadał o tym jak Mustafa, po wszystkim co zrobił odzyskał jeszcze Fatmagul, no to byłoby chore. Film jest o nowym początku, o wychodzeniu z traumy i nie bójmy się tego słowa- o miłości. Miłość Kerima do Fatmagul wydawała mi się jaknajbardziej wiarygodna, i on udowodnił to swoimi czynami, a nie tylko słowami. Mustafa potrafił tylko gadać, a robił coś zupełnie przeciwnego.

Co do urody aktora grającego Mustafę - rzecz gustu. Mnie akurat nie odpowiada. Według mnie ma zimne i nieprzyjazne oczy, ale to w sumie pasuje do charakteru odtwarzanej postaci w serialu:)

Naethalee

W pełni się zgadzam z Naethalee. Gdyby ona tego nie napisała, sama bym to napisała. I w sprawie przyjecia u Yaszaranów, gdzie już pojawiły się objawy psychopatycznej natury Mustafy, i w kwestii "szczęścia w nieszczęściu" Fatmagul, a przede wszystkim w kwestii urody Mustafy. Mi się w ogóle nie podoba. Ma zimne oczy i brzydki zarys ust. Może to tylko kwestia dobrze odegranej roli, ale poza imponującą sylwetką, z twarzy jest dość przeciętny i pospolity.

HotChocolate90

Twórcy fimu i tak złagodzili pierwowzór scenariusza, jakim jest książka Vedata Türkali pt.: "Grzech Fatmagül" ( niedawno zmarl ,a aktorka która gra w serialu Perihan zone Rashata to autentyczna córka pisarza).
W książce Kerim jest jednym z gwałcicieli , Żeni sie z Fatmagul tak jak w serialu , ale wcale nie traktuje jej na poczatku tak jak na ekranie , jest dla niej po prostu wredny .Dopiero z czasem to sie zmienia.Niestety nie czytałam ksiazki i nigdzie nie mogłam jej znalezc

ocenił(a) serial na 7
sola255

Też chciałam przeczytać książkę i myślałam, że jak to w Polsce wydadzą ją w związku z boomem na serial, ale teraz myślę, że dobrze, że nie jest dostępna. Książka jest z lat 80, więc w porównaniu z serialem mogłaby być sporym rozczarowaniem. A jeszcze jak piszesz o zupełnie innej postaci Kerima to nie ma co sobie psuć obrazu.

HotChocolate90

Dla mnie daleko mu do "najprzystojniejszego". Wygląda, jak pół Niemiec. Mniej atrakcyjny jest chyba tylko Erdogan. Nawet Selim mi się bardziej podoba. Owszem ma imponującą sylwetkę, ale twarz beznadziejną, którą jeszcze dodatkowo szpecą te jego grymasy.. Do tego jest najbardziej antypatyczną postacią w serialu. Patrząc na to, jak traktuje Asu, wydaje mi się, że Fatmagul miała dużo szczęścia, że nie trafił jej się taki mąż. Tym bardziej, że już przed całym zajściem ujawniła się jego chora zaborczość

ocenił(a) serial na 7
barbarella2_2

Firat Celik który gra Mustafę urodził się w Niemczech, więc z typem jego urody wiele się nie pomyliłaś.

dada49

Z tym wychowaniem to trochę prawda. Rodzice Mustafy mają tradycyjne muzułmańskie poglądy i takie też mu przekazali. Zwróćmy uwagę, że cała wieś myśli tak jak oni, że to Mustafę spotkała krzywda. Kerima wychowała kobieta o bardziej nowoczesnych poglądach i z pewnością miało to duży wpływ na jego postawę. On od początku nie myślał o sobie, lecz wyłącznie o tym, że Fatmiegul wyrządzono krzywdę, której nie da się naprawić. Nawet kiedy dowiedział się, że sam czynnie nie brał udziału w gwałcie, to i tak dalej miał wyrzuty sumienia, że nie powstrzymał kumpli. On jako jeden z nielicznych rozumie, że gwałt to przede wszystkim dramat dla kobiety, a nie dla jej rodziny czy narzeczonego.

ocenił(a) serial na 7
agneszko

Wiesz agnieszko? Ja mam wrażenie, że niektórzy ulegli pierwszemu wrażeniu z czołówki serialu. Gdzie widzimy plażę, żaglówki, ogólnie typową turecką miejscowość turystyczną. Tymczasem miejsce z którego pochodzą główni bohaterowie, to zapadła rybacka wiocha gdzieś na uboczu, gdzie jak zauważyłaś tradycyjne islamskie obyczaje chodź słabsze niż w krajach arabskich, wciąż funkcjonują.

HotChocolate90

Słuszna uwaga.

HotChocolate90

@HotChocolate nie no, nie na takim uboczu. Pochodzą gdzieś z okolic Cesme i Izmiru, więc to zachodnia Turcja, gdzie jednak wychowanie powinno być o wiele bardziej pro-zachodnie i jest tylu zachodnich turystów w całej okolicy, że powinny panować inne obyczaje. Jedna z moich wykładowczyń w Turcji, gdzie byłam na Erasmusie, mówiła, że to ogólnie jest jedno z miejsc, gdzie jej córka czuje się najswobodniej, bo może chodzić w szortach i nikt jej nie będzie robić uwag, tak jakby to miało miejsce w Erzurum, na wschodzie, na przykład. Dlatego dziwi mnie trochę, jak pokazane jest akurat to miejsce, tym bardziej, że w takich wioskach to bardziej religijne kobiety noszą hidżab.

Ale widać na przykładzie Meltem i Fatmagul przepaść w światopoglądzie i wychowaniu. Kontrast pomiędzy wielką metropolią a małą wioską. Meltem nie boi się wprost mówić o swoich problemach, dociekać prawdy i swoich praw, a Fatmagul próbuje swoją tragedię dusić w sobie, tym bardziej naciskana przez tego demona w spódnicy. W Stambule jest też miejsce dla Asu, która pomimo mojej całej sympatii do jej osoby, beznadziejnie zakochała się w takim nic, jak Mustafa. Pamiętam, w jakim szoku byłam, kiedy to po 22:00 w Stambule prostytutki swobodnie wychodziły sobie na ruchliwe ulice stambulskie w poszukiwaniu klientów. :D I to nie tylko dziewczyny, ale chłopcy i transwestyci...w kraju muzułmańskim. :D

ocenił(a) serial na 7
Gatiniusha

A tyle mówi się w artykułach w necie, że podobno Turcja obecnie zmierza w kierunku islamizacji. I coraz więcej kobiet chodzi ubranych po "muzułmański".

ocenił(a) serial na 7
HotChocolate90

Teraz zmierza, ale do tej pory była mocno zlaicyzowana a trzeba pamiętać, że serial jest sprzed paru lat, sprzed rządów Erdogana.

ocenił(a) serial na 7
Alee

Serial jest z 2010 roku a Erdogan był premierem Turcji w latach 2003-2014. Partia której jest liderem rządzi w Turcji od 2002 roku.

ocenił(a) serial na 7
HotChocolate90

Ok, mój błąd. Chodzi bardziej o to, że głośno o nim od kiedy jest prezydentem a w krajach takich jak Turcja czy Rosja, do której się obecnie zbliża, premier nic nie znaczy, liczy się prezydent, który jawi się jako ktoś na kształt wodza, "pozytywnego dyktatora", co wynika z tu sułtanatu a tam caratu. Jako prezydent ma pod sobą wojsko, które chociaż lubi się buntować, to po lipcowych wybrykach sobie "wyczyści". Zastanawia mnie czy Turcy zobaczą gdzie to zmierza i się zbuntują. Erdogan nie zdobył poparcia swoimi islamistycznymi zapędami, zamydlił ludziom oczy czymś zupełnie innym.
Do Twojej wcześniejszej wypowiedzi- myślę, że nie chodzi tu o piękny obrazek wioski, morze, żagłówki itd. tylko o samo zderzenie kultur. Dla nas z europejską mentalnością zachowanie Mustafy, jego rodziców i innych jest nie do pomyślenia, bo jesteśmy wychowani w zupełnie innej kulturze. Uderza nas to już na płaszczyźnie oglądanego serialu, a co dopiero mówić o wciskanej nam przez polityków możliwości współistnienia na jednym terenie z islamskimi migrantami. Nas to oburza a w krajach arabskich serial wywołał oburzenie w zupełnie inną stronę. Pewnie oglądałaś dokument "Kismet". Tam "mężczyźni"(w cudzysłowie, bo niestety z prawdziwymi mężczyznami przy takim traktowaniu kobiet mają niewiele wspólnego) byli oburzeni, że ich kobiety oglądają takie seriale, zaniedbują swoje domowe obowiązki i jeszcze im się w głowach przewraca, bo chcą jakiś praw, emancypacji, ośmielają się odzywać, walczyć w sądzie, sprzeciwiać się ich woli. Na przykładzie reakcji na jeden serial widać przepaść jaka nas dzieli.

ocenił(a) serial na 7
Alee

Tez nie zrozumiałaś co miałam na myśli z tymi żaglówkami. Chodziło o to, że ludzi widząc takie widoki w czołówce serialu spodziewali się miejsca o bardziej zlaicyzowanym, zachodnim życiu. W kwestii szczegółów dojścia do władzy Erdogana, to aż tak bardzo się tym nie interesuje. A Turcja a kraje arabskie, to jednak dwa różne światy.

ocenił(a) serial na 7
HotChocolate90

O to właśnie chodzi. Turcja była krajem, w którym mógł powstać taki i inne seriale, krajem zbliżającym się do zachodu, ale krajem, w którym jednocześnie większość mieszkańców to muzułmanie. Takim buforem między Europą a Bliskim Wschodem. Oczywiście, że to co innego niż kraje arabskie i to właśnie przedstawiłam w swoim poście-Turcja stała gdzieś pośrodku tej przepaści kulturowej. Nie chodzi o to, że nie zrozumiałam, że zwiodly mnie żaglówki. Nie jestem w stanie pojąć myślenia Mustafy i jego rodziców, nie dlatego, że spodziewałam się zlaicyzowanej Turcji, tylko dlatego, że jest to w ogóle chore , .

ocenił(a) serial na 7
Alee

I uwazalabym to za tak samo chore, gdyby akcja miała miejsce w Iranie czy Arabii Saudyjskiej.

ocenił(a) serial na 7
Alee

Gdyby to się działo w Arabii Saudyjskiej to serial zakończył by się sceną w której Fatmagul zostaje ukamienowana za cudzołóstwo. A oryginał skończył się.....nie bedę może lepiej spoilerować ?

HotChocolate90

Mimo wszystko Turcja to kraj, w którym nadal dochodzi do tzw. morderstw honorowych, kiedy to krewni zabijają dziewczynę, która ich zdaniem zhańbiła rodzinę. Takich przypadków jest kilkaset rocznie i zdarzają się nawet w Stambule czy w Ankarze. Ponieważ grozi za to kara dożywotniego więzienia, często kobiety są namawiane bądź zmuszane do popełnienia samobójstwa.

ocenił(a) serial na 7
Alee

Ogólnie dla mnie Mustafa to taka szmata, która się sprzedała. Przymknął oczy na krzywdę jaką Yasaranowie zrobili jego byłej narzeczonej, bo to może mu zapewnić łatwe, wygodne życie. W zasadzie to sprzedał nie tylko siebie, ale równiez Fatmagul.

ocenił(a) serial na 10
Gatiniusha

"Demon w spódnicy" - to świetne określenie Mukkades.

ocenił(a) serial na 8
dada49

Trzeba mieć w dupie gust, żeby napisać, że jest najprzystojniejszy! Gęba lumpa, figura okropna i chód bardzo brzydki! Jeżeli bym miała wskazać fajnego gościa, to Vural! bardzo ładny facet, tylko nie za wysoki

ocenił(a) serial na 9
markiza55

Tak, Vural to ciasteczko. Zgadzam się w stu procentach. Ale i tak moje serce od pierwszego zobaczenia zdobił Kerim XD

ocenił(a) serial na 9
dada49

Aktor grający Mustafę najprzystojniejszy? Chyba jakiś żart ;) Wg mnie o wiele przystojniejszy jest odtwórca roli Vurala, o aktorze grającym Kerima nie wspominając. Dla mnie boski facet i ma przepiękne oczy oraz ujmującą aparycję. Najpaskudniejszą paskudą jest za to Erdogan, a naprawdę aktor się postarał i szczerze mu współczuje tej parszywej roli.

Alee

Nie cierpię Mustafy. Typowy dupek żołędny. Patrzył tylko na siebie. Wkurzają mnie sceny "szmutnego" Mustafy...I jeszcze ten tekst "Nawet nie wiesz przez co przeszedłem". Biedny Mustafa, największa ofiara tej sytuacji...Doprawdy.

espantosa

Zgadzam się, no ale dzisiaj pokazał że ma jaja. Scena w gabinecie i miny Yasaranów bezcenne..:))

ocenił(a) serial na 7
telimena79

Tak, wygrał tym tekstem. On chce mieć tyle pieniędzy co oni, żyć tak jak oni.....Czy on przypadkiem nie jest jakimś zaginionym synem Resata?

HotChocolate90

A kto go tam wie? Wszystko możliwe , bo Resat też nie grzeszy wiernością i wstrzemięźliwością seksualną ..:)) a Mustafa to nawet podobny jest do niego ...:)))

ocenił(a) serial na 7
telimena79

Serio? Wlazł do gabinetu, położył nogi na stoliku i zażądał pieniędzy, strzelając jakimś żałosnym tekstem. To ma być pokazanie jaj? On koło mężczyzny z jajami nawet nie stał. Tą scena pokazał jakim jest bezczelnym jak to go wyżej określono zolednym dupkiem. On nie sprzeda honoru za walizkę pieniędzy, on nie ma czego sprzedawać, bo honoru nigdy nie miał. Pokazałby, że ma jaja, gdyby pomógł Fatmagul wsadzić gwałcicieli, ale to nie mogłoby mieć miejsca, bo Mustafa to skończony egoista, który uważał, że on został skrzywdzony i nie dostrzegał, że tragedia spotkała Fatmagul a nie jego.

Alee

Nie zapominaj że Mustafa ma "sumieniu" postrzelenie Selima. Gdyby tu chodziło tylko o sprawę Fatmagul przyznałabym Ci rację, ale tutaj obie strony mają się w garści , a Mustafa wyraźnie idzie "pod nóż". On jest skończonym dupkiem i egoistą bez honoru, tylko teraz został sam. Fatma wyszła za mąż, rodzice go nie rozumieją, a Asu w pewien sposób pogardza. Więc wymyślił sobie, że wyciągnie kasę od Yasaranów i tym zrekompensuje sobie "straty moralne" i swój nędzny żywot. Odwagi mu nie brakuje, szkoda tylko że nie wtedy kiedy trzeba.

Alee

Kawał ch*ja i tyle na jego temat. Jest gorszy niż Yasaranowie i Mukkades razem wzięci.

ocenił(a) serial na 7
telimena79

Psychol, dobrze, że Fatmagul za niego nie wyszła, bo pewnie by ją zabił gdyby za długo robiła zakupy. Dopiero zaczął się spotykać z Asu a już nie próbuje udawać, że traktuje ją jak kobietę. Zachowuje się nawet nie jakby była jego własnością, ale po prostu uważa ją za szmatę. Po co w ogóle z nią zaczynał skoro traktuje ją jakby ją kupił? Asu jest zakochana- nie mam bladego pojęcia dlaczego-ale po prostu zamieniła wielu klientów na jednego, tylko bardzo brutalnego. Pytanie o zgodę na pójście do fryzjera byłoby nienormalne nawet gdyby byli małżeństwem, ona mówi mi, że to znosi, bo go kocha. Nie wiem co to za miłość, ale jeśli ona łudzi się, że on ją kocha, to chyba jest głupsza niż się wydawało.
I co to w ogóle były za pytania do Meryem czy Kerim i Famtagul śpią razem? Co go to obchodzi?
O ironio, "święci" rodzice Mustafy, jego ojciec, z tym bezczelnym tekstem czy potrafiłby wziąć do łóżka kobietę, którą miał inny mężczyzna i czy mógłby mieć z nią dzieci, będzie miał synową prostytutkę.

ocenił(a) serial na 7
Alee

W całej rodzinie Yasaranów, chyba tylko Meltem jest przyzwoitą osobą. Cała reszta z tej rodziny, szkoda słów. Podobnie Mukkades, Mustafa i jego rodzice.

HotChocolate90

Najbardziej denerwowała mnie matka Mustafy .Mukaddes , jej to ogolnie zle z oczu patrzy i widac ze s**a, ale matka Mustafy z pozoru taka dobrotliwa kobitka , ale jak palnie ... No coz inna kultura , inny świat. Zdaje sie ze ja jako Europejka nigdy nie jestem w stanie pojac ich pokretnego myslenia. Za to wiem jedno , gdybym jakims cudem znalazla sie naraz w centrum takiej zacofanej wioski nie przezylabym 24 godz. Zabiliby mnie po kilku za poglady i za brak trzymania buzi na kłódkę :-)

ocenił(a) serial na 7
sola255

Gdyby spróbować przeanalizować budowę wioski to akurat w centrum mieszkał chyba Kerim, więc tam byłabyś w miarę bezpieczna :D Fatmagul i Mustafa mieszkali raczej na obrzeżach, bliżej plaży. Przynajmniej ja tak to sobie ułożyłam. Ciekawi mnie jak duża była to wioska, że Kerim i Fatmagul pierwszy raz spotkali się jako dorośli ludzie i wcześniej nie mieli pojęcia o swoim istnieniu. Z jednej strony chcieli pokazać, że to miejsce gdzie wszyscy wszystkich znają i Fatmagul nie miałaby tam życia a z drugiej Kerim i np. Mustafa czy Fatmagul nigdy wcześniej nie minęli się nawet na ulicy, Meryem była znaną zielarką a Mukaddes w życiu o niej nie słyszała mając małe dziecko, które pewnie czasem chorowało.

Alee

Nie jestem pewna czy bylabym bezpieczna , bo znam siebie i jzu bym sie postarala zeby wszyscy wiedzieli co mysle :D . Pewnie ze to troche dziwne ze sie nie spotkali , ale inaczej nie byloby serialu , a serial mial raczej za zadanie pokazac spolecznosci tureckiej jak to jest .kto jest ofiara , kto przestepca >Taki instruktaz tez postepowania z ofiara gwaltu ,zeby doszla w miare do normalnego zycia. no i jeszcze ze za zlo placi sie wysoka cene , a dobro jest nagradzane. Niemn iej fajnie sie to ogladalo , Kerima tez ( gdzie sa tacy faceci?) >jednak jak juz pisalam wole go w BBO gdzie gra zdecydowanie tragiczna acz negatywna postac

ocenił(a) serial na 7
sola255

Sprawdziłam co to BBO i z opisu wynika, że gra tam kogoś na kształt Mustafy, nawet nosi to samo imię. Jak dodać jeszcze szalonego sułtana to powstaje ciekawy obraz imienia Mustafa :p Chyba wolę go jako dobrego Kerima. A gdzie są tacy mężczyźni? W Turcji bym nie szukała, życie to nie serial

Alee

Dlugo juz zyję na świecie by wiedziec ze to serial :-) Nie ma co szukac fikcja to fikcja :-)

ocenił(a) serial na 8
sola255

Zainteresował mnie ten serial, da się gdzieś znaleźć z polskimi albo angielskimi napisami? :)

ocenił(a) serial na 9
Aratanooniel

tak, na facebooku Bir Bulut Olsam - polskie napisy

serial piękny, a Engin jako Mustafa wspaniały :)

jest tam też najnowszy serial z Enginem Akyurkiem Kara Para Ask apisy

ocenił(a) serial na 9
agnese_4

Kara Para Ask napisy oczywiście :)

ocenił(a) serial na 10
Alee

No troche dziwne, ale Kerim studiował , przebywał za granicą, obracał się w innych kręgach bogaczy☺

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones