PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120144}

Gwiezdne wrota: Atlantyda

Stargate: Atlantis
7,8 15 220
ocen
7,8 10 1 15220
Gwiezdne wrota: Atlantyda
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda

Oglądałem do tej pory oryginalny serial, doszedłem już od odcinka Lost City i jak już doszedłem niedługo będę mógł zacząć oglądać Atlantydę. Tylko po jakim odcinku SG-1 mam zacząć Atlantydę no i jak to teraz oglądać, bo rozumiem, że oba seriale są ze sobą powiązane i prawdopodobnie będę musiał oglądać oba aby w pełni rozumieć wszystkie wątki. Czyli jak rozumiem jak już zacznę Atlantydę to mam oglądać na przemian? Raz Sg-1 raz Atlantydę?

ocenił(a) serial na 10
albertos25

Możesz najpierw obejrzeć SG-1 do końca i później dopiero zacząć SGA. Tak to wyglądało w moim przypadku chociaż moją pierwszą stycznością z tym uniwersum było SGA gdy kiedyś na jakimś kanale przypadkowo na nią wpadłem i obejrzałem połowę 3 sezonu nie znając ani SG-1 ani początku SGA XDD
Oba seriale nie są aż tak ściśle związane, to znaczy ekspedycja wyrusza na Atlantydę i zostają pozbawienie na dłuższy czas kontaktu z ziemią a jeśli już jakiś nawiązują, to tylko w jedną stronę i wysyłają skondensowany raport na ziemię. Nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest, bo mógłbym za spojlerować ;d

Pasjonat32

Dziękuje za odpowiedź, ale chyba jednak będę oglądał te serialu równocześnie. Po prostu nie chce takiej sytuacji jak miałem z Flash'em (którego przestałem oglądać z początkiem 4 sezonu). Ten serial był powiązany jeszcze z Arrow i ogólnie można było go oglądać bez znajomości Arrow'a, ale jednak były momenty gdzie pewnych wątków nie mogłem do końca zrozumieć, właśnie ze względu na to że zdarzenia działy się w tym drugim serialu którego nie oglądałem.

Kiedy "The Flash" dopiero startował "Arrow" miał już kilka sezonów i nie chciało mi się ich nadrabiać. Teraz mam szansę uniknąć podobnej sytuacji.

http://seriale-sci-fi.republika.pl/stargate_sg1_opis.html#08
Jestem teraz na początku 8 sezonu dokładnie obejrzałem właśnie 8x03 Lockdown Teraz widzę w opisie odcinka 8x12 "Daniel wraz z generałem Hammondem leci do Atlantis na statku Prometeusz." Tak więc domyślam się, że już powinienem zaczynać drugi serial.

ocenił(a) serial na 10
albertos25

Możesz zacząć, nawet Ci trochę zazdroszczę. Chciałbym zapomnieć SG-1 i SGA i móc obejrzeć to wszystko na nowo nie wiedząc co się wydarzy ;<

albertos25

polecam tę listę: https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1b5T6bk5bS9LDaIVXR55-agOd_FYgTN0TZcpZ DfvnMg4/pub?output=html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones