PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120144}

Gwiezdne wrota: Atlantyda

Stargate: Atlantis
7,8 15 212
ocen
7,8 10 1 15212
Gwiezdne wrota: Atlantyda
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda

Dopiero niedawno skończyłam oglądać Atlantydę. Czuję niedosyt. Często jest tak, że jakieś seriale są ciągnięte po 10 sezonów, widać gołym okiem, że fabuła wymyślana jest na siłę. Tutaj, aż się prosiło o dalsze przygody. Szkoda, że zabrakło im pieniędzy... Ostatni odcinek był chaotyczny, chciano wszystko zakończyć w 45 minut zostawiając wiele pytań.
Generalnie serial bardzo dobry, przygodowy, świetny na wieczorne oglądanie do kolacji :)
Zdecydowane plusy:
- część obsady, a najbardziej McKay - chyba najbardziej udana postać, jego konwersacje z Zelenką bezcenne.
- Wraith: znakomicie przedstawili wrogą rasę. Wątek walki z widmami oczywiście najlepszy, bo dominujący.
- bardzo podobało mi się nawiązanie do wcześniejszego serialu SG I
- pozytywnie zaskoczył mnie Woolsey. Byłam pewna, że będzie negatywną postacią i "złym" dowódcą, a tutaj okazało się na odwrót.
Kilka minusów:
- kobieca obsada. Jedynie Dr Weir była w porządku. Teyla denerwująca do granic możliwości, sztuczna mimika, irytujący głos. Carter bezbarwna i denna tak samo jak w poprzednim serialu. Czekałam długo na jakiś ciekawy i silny charakter kobiecy (coś w stylu Vali), niestety nie doczekałam się.
- uśmiercenie nie tych bohaterów co trzeba :) Bardzo lubiłam Carsona i Weir. Poza tym bardzo smutny i okrutny los zgotowali Elizabeth, a to ona przecież uratowała Atlantydę jak do niej przybyli. Wieczna egzystencja w ciele replikatora w przestrzeni kosmicznej - nieciekawy koniec, pozbyli się jedynego godnego uwagi damskiego charakteru.
- jak wcześniej pisałam... serial powinien mieć więcej sezonów, wiele wątków czekało dalszej kontynuacji.
Można wiele jeszcze napisać :) Oczywiście są to moje subiektywne opinie. Pozdrawiam fanów SG :)

ocenił(a) serial na 8
Cherlindrea

jeszcze mozna dodac ze efekty specjalne dają rade:

Cherlindrea

Więcej sezonów może niekoniecznie, ale przydałoby się jakieś domknięcie/zakończenie wątku Wraith i tego co się stało z Atlantydą po powrocie na Ziemię.

marcin261287

Ogólny zarys fabuły filmu wyszedł..

"[...] the events of the movie take place soon after (maybe about a week or so) after Atlantis has returned to the Milky Way. It has been parked on the dark side of the Moon, away from prying eyes, and operations continue as busily as they had back in Pegasus. Things are running smoothly enough until McKay is suddenly made aware that the city's self-destruct has been initiated, the result of being out of range of the Pegasus galaxy for too long ...

"Of course, it's time to get the band back together and we check in with our various team members as they are called up and beamed away for the return journey: Teyla and her family, Keller, Beckett, Lorne, Zelenka and, of course, Sheppard and Ronon who are plucked away while receiving treatment at a local hospital following a barroom brawl (we went back and incorporated the scar actor Jason Momoa received following an incident near his L.A. home). Once everyone has assembled, McKay gives them the 411. Given the time constraints they face, they have to get back to Pegasus as quickly as possible -- meaning they'll have to use the wormhole drive again. Zelenka calculates that two jumps should do it.

"And they're off. Sort of. The first jump ends up burning out the drive, rendering it useless and leaving them stranded with the countdown click ticking down. However, a scan of the surrounding planets turns up a habitable world within range. They go there seeking help and, instead, end up involved in a wild time-travel themed adventure in which Todd, the wraith, turns out to be, simultaneously, their hugest threat and biggest ally."

Zetnakatel

Szybko tłumacząc.
- Atlantyda zaparkowana po ciemnej stronie Księżyca aby uniknąć wykrycia przez szarych obywateli.
- Nagle okazuje się że włączyło się odliczanie do samozniszczenia Atlantydy które było "zabezpieczeniem przed kradzieżą" które aktywuje się gdy Atlantis jest poza galaktyką pegaza przez dłuższy okres czasu. (od siebie dodając - strasznie naciągane)
-Zebranie reszty paczki z powrotem, Tejla i jej famila, Keller, Beckett, Lorne,Zelenka i Shepard z Rononem, którzy są w szpitalu po wdaniu się w barową bójkę. (aktor grający Ronona wdał się w jakąś bójkę w realu i zyskał bliznę, więc musiano widzom dać jakieś jej wytłumaczenie)
- Gdy wszyscy są już zebrani McKey,. przedstawia im sytuacje, postanawiają wracać do Pegaza najszybciej jak to możliwe ergo muszą użyć wormhole drive. Zelenka wylicza, że wystarczą dwa skoki.
- Po pierwszym skoku, wypalają napęd który nadaje się już tylko do kosza, zostawiając ich uwięzionych - z zegarem odliczający do samodestrukcji.
- skanują otoczenie i znajdują planetę nadającą się do zamieszkania. Udają się tam w poszukiwaniu pomocy
- zamiast pomocy "wpadają" w szaloną przygodę z podróżą w czasie w której Todd, okazuje się być jednocześnie ich największym wrogiem i sprzymierzeńcem,

Za pewne nie każdemu przypadło by do gustu.. ja tam lubię tematy podróży w czasie, zaś z serialu wiemy że Todd jest dość starym Wraith, wiedział o Attero Device jak jeszcze Prawdawni byli w pobliżu, więc ma 10K lat co najmiej.

Cherlindrea

Zgadzam się w 100 %. Ja osobiście bardzo żałuję, że nie dokończyli wątku Vanir (czyli Asgardów z Pegaza). Jeśli miałbym dodać jeszcze jakiś mały plusik, to dodałbym Todda.

użytkownik usunięty
Christof20

mam nadzieje że coś ruszy na tema dalszych seriali

ocenił(a) serial na 10
Cherlindrea

Tak, szkoda, że nie dokończyli całości filmem... ;c Uwielbiałam ten serial.

ocenił(a) serial na 9
Alexis_Blanco

tak,uwielbiałem SG-1 ,ale to Atlantyda mnie pochłonęła całkowicie i jeśli by ktoś mnie zapytał co kontynuować to właśnie ją.Szkoda ,że do tego nie dojdzie :(

ocenił(a) serial na 10
Cherlindrea

Wiecie gdzie obejrze ten serial?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones