PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684432}
8,0 3 776
ocen
8,0 10 1 3776
Halt and Catch Fire
powrót do forum serialu Halt and Catch Fire

Szlag trafia, to już kolejny serial, widniejący jako film TV. Ogarnijcię się.

radek0000005

Trafił do bazy jako film TV, ponieważ w chwili dodawania zamówiony był jedynie odcinek pilotażowy, więc równie dobrze cała produkcja mogła się na nim zakończyć. Stacje TV każdego roku zamawiają od kilkunastu do kilkudziesięciu takich tytułów i jedynie część z nich trafia do ramówki jako seriale. W bazie jest dostatecznie dużo błędów, więc nie ma sensu robić kolejnych, bo dany tytuł być może będzie serialem. Przykład z tego roku: http://www.filmweb.pl/serial/Zombieland-2013-680522 - którego produkcja zakończyła się na jednym odcinku.
Kiedy już wiadomo, że dany tytuł otrzymał zamówienie na pierwszy sezon, nic nie stoi na przeszkodzie by nanieść w bazie poprawkę, więc ogarnij się i przestań marudzić.

Earl_Grey

Jaki jest sens w dodawaniu czegoś takiego, nie lepiej poczekać, aż serial zostanie zamówiony. Nawet jeśli pilot powstanie, a serial nie zostanie zamówiony, to wtedy i tak nie ujrzy światła dziennego, jak wiele filmów, które nie doczekały się realizacji, a które z kolei znikają z bazy filmowej. Zresztą klasyfikacja pilota jako filmu tv, tez miją się z prawdą, bo takowym on nie jest.

radek0000005

Nie ja ustalam zasady dodawania. Jedynie pilnuję ich przestrzegania. Skoro nie ma reguły zabraniającej dodawania tego typu produkcji przed oficjalnym zamówieniem, to userzy je dodają. Na podobnej zasadzie są dodawane filmy, które mają się ukazać za 4-5 lat. Nie ma pewności czy powstaną jednak są w naszej bazie. W razie potrzeby zawsze można je usunąć. Wracając do tematu "filmów TV" - to czy doczekają się premiery zależy od widzimisię stacji TV. Część z nich trafia do emisji właśnie jako filmy TV. Przykładem może tu być: http://www.filmweb.pl/film/Mockingbird+Lane-2012-658164 który w pierwotnym zamierzeniu miał być serialem.
Jeśli chodzi o klasyfikację tytułów, to zgadzam się, że nie jest ona idealna i przydała by się inna metoda oznaczania pilotów, jednak na chwilę obecną na chwilę obecną jej nie ma. Pozostaje nam zadowolić się opcją poprawki.

Earl_Grey

Dopiero zauważyłem, że film został przemianowany na serial, po tym jak wczoraj amc go zamówiła. W takim wypadku jest to dobre rozwiązanie. Nie widziałem sensu w dodawaniu zamówionych pilotów, bo tak czy inaczej zostałaby usuwane z bazy, ale tak nie jest, zostają zmienione w seriale. Choć i tak muszę przyznać, że ten sposób ma dziury, bo niektórzy szukają serialu w zakładce seriali, a etykieta filmu bywa dla nich myląca. A propos zasad dodawania. Z tego co wiem nie ma FAQ ogarniającego wszystkie szczegóły dodawania kontrtybucji. W większości przypadków to weryfikatorzy je ustalają. Z własnego przykładu wiem ile taki system ma wad, często wkurzając się na werów o sprzecznych opiniach i czekając aż daną kontrybucję sprawdzi mi określony wer, bo on ma bardziej przychylne zdanie.

radek0000005

FAQ zawiera podstawy na których bazują wszyscy weryfikatorzy. Na swoich zasadach opieramy się tylko w przypadkach których FAQ nie obejmuje. Większość z nich jest wcześniej konsultowana na forum weryfikatorów, a to że niektóre osoby z uprawnieniami prawie tam nie zaglądają to już zupełnie inna kwestia. Jeśli zaś chodzi o poprawki, to zawsze warto się z nimi zgłosić bezpośrednio do osoby która wcześniej odrzuciła dany materiał. Większość z nich jest sprawdzana poza kolejnością, co w niektórych przypadkach pozwala uniknąć długiego okresu oczekiwania na sprawdzenie i zmniejsza ryzyko odrzutu do minimum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones