PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684432}
8,0 3 776
ocen
8,0 10 1 3776
Halt and Catch Fire
powrót do forum serialu Halt and Catch Fire
GullyFoyle

Jeden serial z drugim ma tyle wspólnego, że obydwa dzieja się w "dalekiej" przeszłości. I na tym kończą sie podobieństwa. Ale można doszukiwać się różnic. W Mad Men masz całą plejadę wyraziście naszkicowanych i konsekwentnych charakterów. W Halt and Catch Fire jedynie Cameron i Joe. Reszta to, można by rzec, sztampa.

ocenił(a) serial na 8
_wilczur_

Mało wnikliwa analiza.To dwa solidne seriale korporacyjne jak nie przymierzając zdecydowanie słabszy, mało realistyczny Suits.Dwa z American Movie Classics.W jednym i drugim centralnym wątkiem jest walka o produkt,reklamę w Mad Men, kompa w Halt....Jeżeli Clarkowie czy boss John nie mają osobowości i charakteru to kto je ma? Czy to przypadek że Mad Men zaczyna się w 69 roku a kończy się w latach siedemdziesiątych, a Halt...rozgrywa w osiemdziesiątych? Nie sądzę. Don jest cholernie podobny do Joe, od razu rzuca się w oczy że kryją tajemnicę, coś z przeszłości.Joe to Don tylko w czasach funkcjonalnych PC.

ocenił(a) serial na 6
GullyFoyle

Jak dla mnie już po obejrzeniu pilota rzuciły się w oczy podobieństwa. Na pewno inny klimat i realizacja, ale jak ktoś mi powie że John nie ma nic z Dona, a Don z niego to chyba źle oglądał któryś z seriali :)

ocenił(a) serial na 8
GullyFoyle

Moim zdaniem te seriale są zupełnie inne, powtórzę mojego poprzednika, one po prostu dzieją się w przeszłości, oraz Joe odrobinę może przypominać Dona, tylko tyle je łączy. Moim obydwa są na porównywalnym poziomie.

ocenił(a) serial na 8
blueberry_ice

Znalazłem coś takiego.Warto przeczytać.

http://www.pulpozaur.pl/2014/06/17/zaloba-po-mad-men-halt-and-catch-fire-premier a-s01e01-03/

ocenił(a) serial na 9
GullyFoyle

Mad Men to zamknieta we wnetrzach, przypudrowana opera mydlana a Halt and Catch Fire to historia z emocjami, świetnie zrealizowana. Nie widze związku.

ocenił(a) serial na 8
Ralph_S_

Tłumaczyłem to tym powyżej, produkuje to ta sama telewizja AMC, są to seriale korporacyjne a osią fabuły jest praca nad produktem/produktami, główny bohater to człowiek ze skomplikowaną, tajemnicza przeszłością, jeden serial kończy się w latach 70--tych drugi zaczyna w 80-tych, w ostatnich sezonach Mad Men, w firmie pojawia się właśnie komputer jako symbol końca pewnej epoki i stylu pracy.Obydwa seriale są świetnie zrealizowane ale Mad Men jest bardziej statyczny, ma po prostu tempo lat 60-tych.

ocenił(a) serial na 9
GullyFoyle

no spoko, przyjmuje to argumentację ;) swoja drogą AMC najlepsi fachowcy od seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones