PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684432}
8,0 3 776
ocen
8,0 10 1 3776
Halt and Catch Fire
powrót do forum serialu Halt and Catch Fire

Odcinek 7 - opinie

ocenił(a) serial na 7

Ciekawy odcinek, kilka rzeczy stało się bardziej jasnych. W życiu Joego ponownie pojawiła się
bardzo ważna osoba, która jest dowodem jego barwnej seksualnie przeszłości, w sumie
spodziewałam się takiego wątku.
Co za tym idzie, Cameron zaczyna przywiązywać się do MacMillana i granice ich relacji
zarysowują się coraz wyraźniej. Za to wątek Gordon-gigant kompletnie nie komponuje się z
resztą, jego frustracja związana z pracą może doprowadzić do czegoś złego. Zobaczymy, co
dalej.

Odcinek z napisami można już zobaczyć tutaj, nie wiem, dlaczego fw pokazuje jako datę emisji
20 lipca w USA:
ii tv.info/halt-and-catch-fire/s01e07-giant. html

ocenił(a) serial na 8
karmik14

Wątek z Simonem poruszający, dowodzi, że Joe to arcyciekawa i świetnie napisana (i zagrana of kors) postać. Podoba mi się też jak zmienia się relacja między nim, a Cameron.
Niektórzy w komentarzach na stronie FB serialu nieźle interpretowali i spekulowali, jakoby Simon był chory na AIDS i Joe też mógł być zarażony (najmroczniejsza z jego tajemnic i powód dla którego zwiał z IBM i wizjoneryzm, chęć pozostawienia po sobie śladu). Nie powiem ciekawa hipoteza, ale dla mnie to jednak spora nadinterpretacja.

Szefuniu Bosworth zyskuje moją sympatię z każdym odcinkiem (scena jak dał w mordę cwaniaczkowi z klubu - perełka)i ten jego akcent, w przeciwieństwie do Gordona - chyba bardziej beznadziejnym typem, już nie można być, również wydaje mi się, że jego "schizy" mogą tragicznie się skończyć.

Trzymam kciuki za ten ich komputer, a jeszcze bardziej za 2. sezon serialu i pakiet nominacji (w tym Emmy i Globa) dla Lee Pace'a. Sprawiedliwość musi być, należy mu się.

ocenił(a) serial na 8
Ginette_L.

Poprawka, sami autorzy na swojej stronie wspominali, że chodzi tu o AIDS. Więc to żadne spekulacje, ale już wiemy, że Joe nie o to chodziło, on się nie zaraził.

ocenił(a) serial na 7
karmik14

Oczekiwałem serialu o komputerowym biznesie i póki co był on naprawdę dobry. W 7. odcinku bardzo sporo jednak stracił w moich oczach tym zupełnie niepotrzebnym wątkiem dewiacji Joego. Wolałbym żeby scenarzyści nie uciekali się do takich tanich kontrowersyjnych chwytów.

ocenił(a) serial na 7
Machabeusz

Rzeczywiście mogło się to wydać zbędne, ale pamiętajmy, że Simon pierwotnie miał zainwestować w Gianta, więc motyw z ich wspólną przeszłością został tylko gładko podpięty pod współpracę przy komputerze i jak wnioskuję po zakończeniu, to była jednorazowa akcja, możemy chyba to scenarzystom wybaczyć ;) zostały 3 odcinki do końca serii, teraz muszą wrócić do punktu wyjścia i pokazać batalię o wejście giganta na rynek, wszyscy na to czekają.

ocenił(a) serial na 8
karmik14

Trzymam kciuki za "Olbrzyma", oby im się udało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones