PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 170 011
ocen
8,3 10 1 170011
7,9 20
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Jane Davis

użytkownik usunięty

House of Cards, chociaż zmieniło sposób prowadzenia serialu, utrzymuje ten sam poziom co zawsze. W piątym sezonie działo się bardzo dużo, nie było żadnego momentu spokoju. Na filmwebie zauważyłem, że wielu osobom się ostatnie 13 odcinków nie za bardzo się spodobało - jeśli macie podobne odczucia lub wręcz przeciwnie, zapraszam do dyskusji w komentarzach:)

Mimo wielu wspaniałych aspektów tego sezonu, najbardziej mnie urzekł wątek, chociaż bardzo chaotycznie wprowadzonej, postaci Jane Davis. Jej styl bycia, jej tajemniczość i wręcz przerażający spokój w każdej sytuacji to coś, co zapada w pamięć. Jednak najbardziej fascynującą sprawą dotyczącą tej osoby jest jej siła. Odnoszę wrażenie, że to najpotężniejsza osoba, którą poznalismy w serialu. Wszędzie ma kontakty, jest poliglotką rozmawiającą conajmniej w 4 językach, wie o wszystkim co się dzieje, decyduje o tym, kiedy Stany Zjednoczone złapią najbardziej poszukiwanego terrorystę na świecie, ustawia kto będzie prezydentem, sugeruje Claire Underwood zabicie jej męża itd. Czy taka siła jest możliwa? Jak to jest, że nikt nie wie kim ona jest lub jakie ma intencje? Czy to ona jest tą "władzą kontrolującą władzę", jak to ujął Frank?

Osobiście uważam, że to zdecydowanie najciekawsza postać w tym sezonie. Świetnie zagrana, słabo wprowadzona. Co wy o niej myślicie? Zapraszam do dyskusji!

ocenił(a) serial na 8

Ciarki mnie przeszły przy samym czytaniu, co napisałeś ;) Faktycznie wydaję się najpotężniejszą osobą w tym serialu.
Czy to możliwe? Nie wiem, 90% polityki nie widzimy i nigdy nie zobaczymy. Mam nadzieję, ze nie ma takich ludzi, ale pewnie są :-D
Dzisiaj skończyłem w końcu sezon 5, bałem się o jakość, ale jest dobrze. Oby nie rozciągnęli tego na siłę. Rzadko twórcy kończą seriale we właściwym momencie, oby tutaj nie dali ciała. Jak dla mnie mogliby zakończyć 6. sezonem.

użytkownik usunięty
MarcelKowal

Ja również mam nadzieję, że skończą na 6 sezonie. Wydaje mi się to możliwe, jeśli będzie tyle samo akcji co w 5. A co myślisz o samej postaci? Polubiłeś ją? W ogóle spodobało mi się w jaki sposób się skontaktowała z Claire - wiedziała, że ciężarówka zniknie i pojawiła się w odpowiednim momencie, aby akurat pojawić się w schronie, gdzie mogłaby porozmawiac z nią na 5 minut!

ocenił(a) serial na 8

Szczerze mówiąc, to coraz mniej postaci lubię w tym serialu ;)
To ciągłe zabijanie własnymi rękami przez Franka, Claire, Douga mnie męczy. Teraz dodatkowo Aidan, LeAnn, trener gej, jakoś tak tego za dużo.
A co do Davis to w ogóle jej nie polubiłem. Za dużo wpływów, władzy i w ogóle wszystkiego, niebezpieczna małpa :)

ocenił(a) serial na 10

Fajna postać, choć faktycznie wzięła się nagle i znikąd , ale trochę mnie zastanawia to że nikt specjalnie nie docieka kim ona jest i czego chce, choć widzą że czasem robi z nimi co chce.

użytkownik usunięty
bitos

Miejmy tylko nadzieję, że rozwiną jej postać w 6 sezonie i wyjasnią w jakiś logiczny sposób wszystkie nieścisłości takie jak dlaczego jej nigdy wcześniej nie było lub dlaczego underwoodowie jej tak ufają.

Postać bardzo wieloznaczna, nie ufałabym jej nigdy. Jeśli rzeczywiście ma aż takie wpływy, trudno uwierzyć, że nie pojawiła się wcześniej, tylko nagle wparowała w rozgrywkę Underwoodów. Siecią wpływów przypomina nieco Raymonda Tuska, btw szkoda, że w V sezonie mignął on nam ledwie na męskim zlocie. Jane dodaje sporo kolorytu swoim pozornym rozedrganym stanem, burzą blond kłaków i celami nie do odgadnięcia. Ciekawe jakie połączenia ma naprawdę jej postać z Usherem.

użytkownik usunięty
Adanvarne

Mam nadzieję, że ona i Usher planują razem coś większego i że ogólnie obie te postaci bardziej się rozwiną w 6 sezonie!

ocenił(a) serial na 8

Myślę, że kluczowa była jej rozmowa z Frankiem w tej kotłowni, zapytał jej co mu proponuje jeśli zrobi z Claire prezydenta, myślę, że właśnie zaproponowała mu wtedy jakąś większą władzę, żeby razem mogli kontrolować Claire. Inaczej nie zgodziłby się nigdy na rezygnację ze stanowiska. W 6 sezonie zostanie to zapewne rozwinięte.

ocenił(a) serial na 9

a mi się wydaje, że Davis ma jeden zupełnie personalny cel, i jest to kobieta jako prezydent. i że ona naprawdę przejmuje się "demage control" na świecie, z tym, że kompletnie nie przejmując się jednostkami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones