PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 170 045
ocen
8,3 10 1 170045
7,9 20
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Serial jest absolutnie fenomenalny, ale ostatnio całkiem przypadkiem oglądając film "Stan gry"(2009) zauważyłam pewne podobieństwo.Nie wiem czy tylko mi się wydaję, że ten film ma prawie identyczną fabułę jak serial "House of Cards"(2013).Te same wątki, rodzaje postaci (nie licząc dziennikarzy) i to co najdziwniejsze nawet ta sam aktorka gra rolę żony polityka. Warto wspomnieć ,że nawet dziennikarka ginie w ten sam sposób.

maryjaworska

Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest to, że film "Stan gry" zaczerpnął część swojej fabuły z treści House of Cards. Nie chodzi mi jednak tu o serial ;) Książka o tym samym tytule, napisana przez Michael'a Dobbs'a, została wydana w roku 1989. Opowiada jednak o polityce Wielkiej Bytanii i o dążeniu do władzy Fransis'a Urqhart'a, który stara się zostać premierem. Na tej podstawie został nakręcony serial House of Cards w wersji brytyjskiej w roku 1990. Dopiero 20 lat później wyprodukowano film "Stan gry" a następnie "odświeżono" serial, z tym że w wersji amerykańskiej :)

ocenił(a) serial na 10
fergi14

Dzięki, bardzo nawet o tym nie wiedziałam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones