PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 170 123
oceny
8,3 10 1 170123
7,9 21
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Znacie podobne seriale/filmy, gdzie świat polityki jes przedstawiony w naturalistyczny sposób?

Rzygać mi się chciało, jak oglądałem takie gnioty, jak The West Wing czy rodzimą Ekipę, spuszczając już zasłonę milczenia na Commander in Chief. Czułem się, jakbym oglądał Star Treka we współczesnej scenografii. Oglądał ktoś Political Animals i Idy marcowe? Jak to wypada na tle powyższych bajeczek?

ocenił(a) serial na 9
upadly_leming

Boski(2008) Il Divo. Polecam

p_or_blicharz

Dzieki, dzis obejrze!

upadly_leming

Polecam Damages u na przetłumaczone jako Układy. Nie jest to thriller polityczny, ale akcja toczy się w świecie prawników i zachacza o polityków. Pierwszy sezon jest świetny, drug słąbszy a kolejnych nie ogladałam, żeby nie psuć sobie smaku. Jak dla mnie to rola życia Glen Close, a jej postać to Frank Underwood w spódnicy :)

kanfietka

Dzieki! Ogladalem 1 sezon na Polsacie, naprawde dobry serial a postac Patty Hewes to dla mnie jego najmocniejsza strona. Marza mi sie dwa crossover'y: jeden z dr House'em i Cristina Yang (Grey's Anatomy), drugi wlasnie z Underwoodem i Hewes - to byloby cos pieknego :)

ocenił(a) serial na 3
upadly_leming

Idy marcowe (ten film z 2011, tak?) raczej odradzam, bo to straszliwie naiwne w swojej wymowie dzieło. Takie już naprawdę do bólu naiwne i melodramatyczne. Dziecko z podstawówki z naszego kawałka Europy szybciej połapałoby się w intrydze, a i pewnie wymyśliło zgrabniejszą. Oglądaliśmy z rodziną w domu i się na przemian nudziliśmy i umieraliśmy ze śmiechu, bo święta naiwność bohaterów (niby siedzących już trochę w polityce) nas rozbrajała. Zdjęcia są za to, owszem, porządne, warstwa "techniczna" na wysokim poziomie. Aktorstwo się niektórym podobało, według mnie raczej sztywne, szczególnie główny bohater, który miał całe dwie miny i nimi "grał".

Political Animals - hm, tutaj mi trudniej poradzić, bo waćpan, sądząc z wypowiedzi, oczekuje twardej, zimnej gry politycznej, pozbawionej tego melodramatycznego patosu moralnego, tego wybielania rzeczywistości... No i tutaj, niestety, po bardzo dobrym początku PA zawodzi. Końcówka to typowy sztandar wartości powiewający nad wszystkim. Niemniej, początek jest niezły i serial ma jedną olbrzymią, rzadką w świecie Zachodu, zaletę: niezły jest erystycznie i retorycznie. Jak już ktoś kimś manipuluje, to używa takich sztuczek i takich słów, że bym była pi razy drzwi gotowa uwierzyć, że to może podziałać (zwłaszcza w relacjach rodzinnych, emocjonalnych; bo też ten serial to według mnie tyleż dramat polityczny, co obyczajowy i część rodzinna jest chyba od politycznej lepsza; są też ładnie wobec siebie ustawione kompozycyjnie, ładna symetria między nimi powstaje - nie wiem jednak, czy takie skupienie na wątku emocjonalnym będzie się podobać mężczyźnie, bo to jednak takie "upupianie" polityki trochę jest... i po serialu, mimo jego wymowy feministycznej, miałam jednak poczucie, że jeśli ta to wygląda, to kobiet to polityki brać nie należy). Jak jest jakaś intryga, to z pewnym minimum zręczności przeprowadzona - i oparta raczej na mechanizmach stricte politycznych, nie na przestępstwach, fałszerstwach, korupcji itd. No i bohaterowie nie porażają, do pewnego momentu, skrajną naiwnością. Wszystko jednak się na końcu topi w tym idealizmie i łopoczącym sztandarze, który jest tym bardziej nieprawdopodobny, że wcześniej bohaterowie właśnie byli przyjemnie "nie-startrekowi".

Ale może scenarzysta uznał, że naród potrzebuje zakończenia ku pokrzepieniu serc.

Zagrane według mnie bardzo dobrze, zdjęcia w porządku, ale nic specjalnego, muzyka i udźwiękowanie raczej OK., ale też jakoś nie powala; niemniej, od strony technicznej właściwie nie ma się czego czepiać.

ocenił(a) serial na 10
upadly_leming

Designated survivor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones