Infamia
powrót do forum 1 sezonu

7.Serio?

ocenił(a) serial na 4

Jak dla mnie, banalna fabuła, wiele niespójności w reżyserii i ten bunt nastolatków i naiwność naiwność oczekiwań. No i stereotyp Netflix :źli i rasistowscy Polacy wobec wspaniałych cudownych handlujacych narkotykami Cyganów. Serial oceniam na max 4.Z gry aktorskiej nie wyróżniam nikogo bo nikt na wyróżnienie nie zasługuje.

ocenił(a) serial na 6
Janek_Kowalski_u2

Zgadza się. Cały odcinek poświęcony śmierci i ceremonii pogrzebowej uciśnionego roma. Serial hołdujący środowisku, które utrzymuje się procederu przestępczego, zaś Polacy to obrzydliwi rasiści, bo piętnują nierobów i bandytów. Nawet ksiądz katolicki okazuje się stronniczy. Typowa Netfliksowa propaganda.

ocenił(a) serial na 4
Bokciu

Brakowało tylko księdza geja

ocenił(a) serial na 6
Janek_Kowalski_u2

Dla mnie serial ok ale bez jakiejś mega rewelacji. Widziałam lepsze.

Janek_Kowalski_u2

Jaki stereotyp, prymitywni Polacy zawsze uważali się za lepszych. Opluwając Romów, Żydów czują się lepsi. I Polacy i Romowie handlują, ćpają i zabijają. Z zasady Romowie mają gorszy dostęp do nauki i źle wykształconych rodziców. Nie ma ich kto mobilizować. Ale i w wielkich polskich miastach są absolutnie skretyniali Polacy - źle i nijak kształceni, wychowani . I nie mają zasad, a Romowie mają. Możemy porównywać....

Janek_Kowalski_u2

Jako kto oceniasz? A ja wyróżniam: Babcię Gity, matkę, Gitę i Taraka. Polacy z dzielnicy dokładnie tak się zachowują, te rasistowskie zachowania są dokładnie takie, jak można czytać , zaobserwować. Wystarczy patrzeć wokół siebie.

Abra_Kadabra_3

Literówka - Tagara.

ocenił(a) serial na 7
Janek_Kowalski_u2

Stereotyp dobry Rom i zły Polak? Przecież tu na każdym kroku stereotypy są przekraczane, o tym jest ten film. Handlujący narkotykami Romowie są pokazani jako dobrzy? A w którym miejscu? Chyba inny film oglądałam. Przecież przez nich Gita podejmuje próbę samobójczą, rodzina jako ostoja i opresja jednocześnie. Przecież to Rom, ojciec Gity stał za zabójstwem jej chłopaka. Pokazana jest wrogość lub co najmniej obcość dwóch kultur -przecież to jest fakt, który na co dzień widzimy wokół siebie. Ale to wszystko jest wielowymiarowe, krwiste, nic nie jest tu czarno-białe

Dobanasia

Czy ty probiujesz przemowic do rozsadku prawicowemu oszolomowi?? Nawina istotko :) Slodkie :)

ocenił(a) serial na 7
Sabcio1234

Może i słodkie, ale moim zdaniem trzeba próbować :)

ocenił(a) serial na 8
Janek_Kowalski_u2

Ja tam jakoś nie odniosłem wrażenia, że Romowie byli pokazani jako lepsi. Raczej zobaczyłem ludzi, którzy bezmyślnie powtarzają jakieś tradycje i tak naprawdę obchodzi ich kasa a nie członkowie własnej rodziny.

ocenił(a) serial na 4
Janek_Kowalski_u2

Dokładnie, ckliwa historyjka na maksa osadzona w nierealnych realiach. Sporo w tym serialu filmu wkręconego w kawiarniane elity warszawskie. Oni wszyscy walczą z uciskiem... którego nie ma :) . To są ludzie, którzy nie są w stanie niczego poświęcić w imię ideałów.

Janek_Kowalski_u2

Święta racja! Tak samo odebrałem ten serial, plucie na Polaków i robienie z nas rasistowskich katolików. Netflix jak zwykle zniesławia Polaków i Polskę.

Slawomir_Kalemba

To ciekawe, a kto solidaryzował się z Romami w serialu? Niemcy? xd Kto na pogrzebie piętnował ksenofobię? Islamski imam? xd

Janek_Kowalski_u2

Nie Polacy jako ogół narodowy został pokazany jako banda rasistów, tylko właśnie rasisci, którzy sobie Polską gęby wycierają i szukają w ten sposób pretekstu do prześladowania innych. I bardzo dobrze. Nazywajmy rzeczy po imieniu. A jeśli Romowie zostali przedstawieni krystalicznie czysto w tym serialu, to chyba dwa różne serialu widzieliśmy.

ocenił(a) serial na 7
Janek_Kowalski_u2

Zastanawiam się, czy oglądaliśmy ten sam serial. Romowie tam zostali przedstawieni jako cudowni? A Polacy fatalnie? Obejrzyj jeszcze raz. Wśród jednych i drugich były postaci pozytywne i negatywne, jak to w życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones