PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700675}
6,5 738
ocen
6,5 10 1 738
Intruders
powrót do forum serialu Intruders

Intrygujący serial.

użytkownik usunięty

Tajemniczy, mroczny, o specyficznym klimacie. Z odcinka na odcinek coraz lepszy. Nie rozumiem tak niskiej oceny. Polecam!

ocenił(a) serial na 7

+ 1 !!

ocenił(a) serial na 6

Z wypowiedzi internautów wynika, że to sf, ale w opisie jest tylko "thriller". To co to w takim razie jest? A jeśli to sf, to czy jest to dojrzałe sf, czy młodzieżowe?

użytkownik usunięty
per333

Definitywnie serial jest dojrzały. Jest fantastyka, ale samemu trudno mi ocenić, czy to scifi, czy fantasy. Jest bowiem bardzo tajemniczy.

ocenił(a) serial na 6

Ok, podejde do tego.

Ale chcialbym na marginesie zaznaczyc, ze nie lubie naduzywania slowa "fantasy". W jezyku polskim mamy slowo "fantastyka". Ono obejmuje i sf, i horror, i fantasy (w klasycznym tego slowa znaczeniu). Jako fantastyke mozna tez opisac cos co wymyka sie prostemu szufladkowaniu, a zawiera elementy fantastyczne.
Nie wiem czemu Filmweb uparl sie na ten amerykanizm (znaczeniowo).

użytkownik usunięty
per333

No ja polecam. :) A z tym fantasy chyba przesadzasz, to termin używany od dawna w języku polskim, a żyję niekrótko. ;)

ocenił(a) serial na 6

Termin fantasy jest jak najbardziej ok, ale trzymajmy się jego ścisłej definicji. To, że coś jest "tajemnicze" nie oznacza, że jest fantasy.

użytkownik usunięty
per333

MAŁY SPOILER! Ale tam jest fantasy, ludzie się odradzają w nowych ciałach.

ocenił(a) serial na 6

Ale moze jest to wyjasnione naukowo albo istnieje niedopowiedziana sfera naukowa, ktora moglaby to wytlumaczyc? Poza tym reinkarnacja czy wskrzeszenie to jeszcze nie fantasy. To fantastyka.

użytkownik usunięty
per333

Przecież nie mówię, że fantasy, napisałem, iż nie potrafię zdefiniować gatunku. ;) W każdym razie polecam, obejrzyj i sam oceń. :)

per333

sf to fantastyka naukowa a fantasy to fantastyka magiczna, jak piszę że lubię fantastykę to dotyczy obu działów i wszelakich podgatunków ale jak piszę fantasy to myślę o Hobbicie a nie Star Wars

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones