PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110938}

Jeśli nadejdzie jutro

If Tomorrow Comes
7,8 879
ocen
7,8 10 1 879
Jeśli nadejdzie jutro
powrót do forum serialu Jeśli nadejdzie jutro

To były czasy...! Rok 1986, o trzy numery za duże marynarki z wypchanymi ramionami, czółenka na nogach, bladoróżowe szminki i napuszone lakierem gigantyczne fryzury, mężczyźni z włosami tlenionymi na platynowy blond i kobiety ze złotymi kolczykami wielkości fajerek od pieca. Pomimo infantylnych rozwiązań fabularnych, słabej reżyserii, dziwacznej pracy kamery i drętwej gry aktorskiej ten serial (film) miał w sobie TO COŚ. Podobnie jak "Powrót do Edenu" czy "Dempsey i Makepeace na tropie" łączył w sobie dyskretny urok burżuazji z intrygą kryminalną i melodramatycznym wątkiem miłosnym. To się wtedy oglądało! A człowiek był wtedy małolatem, przylepiał nos do naelektryzowanego ekranu starego telewizora i wyobrażał sobie że "na zachodzie" ludzie żyją właśnie tak, codziennie mają właśnie takie perypetie i rozterki, są dynamiczni i kolorowi, a diamenty wielkości moreli szmuglują w szmacianej torebce przyczepionej do łapki gołębia pocztowego... Warto obejrzeć "Jeśli nadejdzie jutro" i poczuć nostalgię za tym co nadeszło, minęło i już nie wróci.

SirGalahad

W filmach/serialach z lat 80., które ja oglądałem, raczej rzadko główni bohaterowie męscy mają tleniony blond włosy, natomiast zauważyłem, że obecnie zwłaszcza młodzi mężczyźni upodobali sobie ten kolor. Poruszając jednak wątek seriali tego okresu, to mogę polecić Na wariackich papierach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones