Kajko i Kokosz (2021)
Kajko i Kokosz: Sezon 1 Kajko i Kokosz sezon 1, odcinek 1
odcinek Kajko i Kokosz (2021)

Tajna broń Hegemona

Hegemon's Secret Weapon 13m
6,7 437
ocen
6,7 10 1 437
Kajko i Kokosz
powrót do forum s1e1

Zamach na Milusia

ocenił(a) serial na 1

Zwracam się do tych którzy czytali komiksy, historia Milusia była inna a ten serial to kaszana i zmarnowany potencjał. Zamiast zrobić z jednego komiksu jeden sezon, to wykastrowali treść i przeinaczyli wydarzenia. Jakieś tłumaczenia że nowy odbiorca ma zrozumieć?, oklepane teksty typu: "opór jest daremny" rodem ze Star Trek nie powalają. Powinni wrócić do początku, i jechać od pierwszego komiksu według scenariusza jaki Janusz Christa napisał.

użytkownik usunięty
alex799

Jak tylko zobaczyłem tytuły odcinków i ich kolejność, szybko poczułem, że z chronologią wydarzeń i wierności materiałowi źródłowemu prawdopodobnie będzie mocno na bakier - np. oryginalnie w "Złotym pucharze" nie było mowy o Zbójcerzach, którzy to zadebiutowali dopiero wtedy, gdy ostatnia z trzech rozpoczynających serię trylogii dobiegła końca.

ocenił(a) serial na 8

Myślę, że akurat zastąpienie innych przeciwników Zbójcerzami się broni, takie uproszczenie fabuły i uczynienie jej bardziej zwartą ma sens. Natomiast zgadzam się, że niepotrzebnie powycinali fragmenty z poszczególnych albumów, pomijając ciekawe wątki, które będą teraz trudne do wprowadzenia, jeśli będą chcieli robić przynajmniej kilka sezonów. Powinni ekranizować albumy po kolei, bardziej wiernie, ale najwyraźniej koniecznie chcieli wprowadzić Milusia już na samym początku.

ocenił(a) serial na 2
alex799

niestety tfurcy spartolili wszystko, pomimo zapewnień, jak i zachwytów coponiektórych, jak to się wiernie trzymają oryginału.
żenada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones